Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meg tudnád bocsátani a legjobb...

Meg tudnád bocsátani a legjobb barátnődnek, hogy nem megy el az esküvődre?

Figyelt kérdés

Szerintem alap dolog lett volna, hogy ott van. Meghívtuk személyesen, meghívóval. Biztosra mondta, hogy jön. Erre most, hogy pár nap múlva lesz a lagzi, felhívtam, hogy megbeszéljük a részleteket. Erre mondja, hogy ja, hát ők nem jönnek. Nem lakik messze, fél óra az út. Arra hivatkozik, hogy most nincs mivel jöjjön. Mondtam, hogy megoldjuk, valakit megkérek, de azt mondja, azt nem akarja. Nagyon rosszul esik, mert korábban mondtam neki, hogy nagyon fontos nekem, hogy ott legyen. És ha nem hívom fel, le sem mondja, ki kellett volna fizetni nekik a menüt úgy, hogy nincsenek ott.

Ti is úgy éreznétek, hogy ezt a barátságot át kell értékelni, vagy igyekeznétek megértőek lenni?


2023. jún. 7. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

És biztos, hogy ő a legjobb barátnőd, vagy csak abban a hitben ringattad magad?

Egyébként lehet, hogy nincs pénze nászajándékra.

2023. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Hát, ez így nagyon gáz, én a kérdés megnyitása előtt azt hittem, van vmi nyomós ok, és csak túldramatizálod, de nem. Máskor is csalódtál már benne nagyobbat?
2023. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha lenne nyomós oka, akkor természetesen megérteném és nem haragudnék, de a ti helyzetetekben nem erőltetném a barátkozást. Mondjuk ki, csak nincs kedve elmenni és annyi nem volt benne, hogy magától szóljon. Egy legjobb barát nem ilyen. Ha van is valami a háttérben, ami miatt nem akar menni, azt is meg kéne tudnia beszélni veled, mindegy miről van szó, de ez így elég gáz.
2023. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom én is, ahogy a 3-as válaszoló. Többször is volt, hogy ígért valamit, ő vetette fel a programot, én szervezkedtem, és aztán hogy bocsi, de mégsincs kedve. Nekem kellett visszamondani mindenkinél. Megértő voltam vele mindig, szóval elmondhatná, ha gáz van. Sőt azt is mondtam neki, nem kell nászajándék meg pénz, ne adjanak semmit, csak érezzék jól magukat, és legyen velem a nagy napon.

Azt hiszem, be kell látnom, hogy csak én hittem, hogy ez barátság. Segítettem neki mindig, amikor kért.

2023. jún. 7. 19:48
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég drasztikus kitérés kellett a részéről ahhoz, hogy végre kinyíljon a szemed! Részéről valószínűleg már évek óta nincs barátság!
2023. jún. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak te gondoltad, hogy a legjobb barátnőd.

Nem kell megbocsájtani, dehogyis. Csak megérteni. Nem merte megmondani egyenesen, nem nevelték felelősségtudatra. Ezzel neked nincs dolgod.

Csak rövid távon lesz veszteség, hosszútávon nyereség ilyen embertől megszabadulni.

2023. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem egyenes, az ilyet nem barátnak hívják.
2023. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam ott a legjobb barátnőm esküvőjén, mert külföldön voltam tanulmányúton, aminek az időpontját nem választhattam meg. Előre szóltam. Máig a legjobb barátom.

De ilyet sose tettem volna, amit leírtál.

2023. jún. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek. Elég egyértelmű, mit gondoljak és hogy viszonyuljak hozzá ezután.
2023. jún. 7. 23:39
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem megsértődni kell és játszani a mártírt, hanem megszüntetni a kapcsolatot. Ezt ő már rég megtette, csak te nem akartál szembesülni vele. Ő már rég nem mondja, hogy te vagy a legjobb barátnője.
2023. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!