Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 30 évesen hogy szerezzek...

30 évesen hogy szerezzek barátokat?

Figyelt kérdés

Eléggé önbizalomhiányos, zárkózott, szorongó ember vagyok. Már a gimiben se igazán ment a barátkozás, az egyetemről meg ne is beszéljünk... Sajnos diploma után sokáig nem tudtam elhelyezkedni. Igazából ez az első normális állásom, ahol emberek közt vagyok.

Korábban nem zavart annyira az egyedüllét, de most már nem tudom elhitetni magammal, hogy jó nekem így. Nagyon magányos vagyok. Igazából egy barátom van, még az általánosból, vele most próbálom újra szorosabbra fűzni a kapcsolatot... Rajta kívül van még valaki, akivel az interneten ismerkedtünk meg, de még nem találkoztunk.


Nem nagyon járok el olyan helyekre, ahol lehetne ismerkedni. Tehát maradt a munkahely. Lennének is szimpatikus egyének, de úgy érzem, már mindenkinek megvan a maga legjobb cimbije, akivel úgy sem tudnám felvenni a versenyt. Egy valakivel találkoztam bentről... Egy kolléganőmmel, akibe aztán beleszerettem, és miután ez kiderült, ő úgy döntött, ne találkozzunk többet a melóhelyen kívül. Mondjuk neki is megvan a legjobb cimbije odabent, akivel ide meg oda eljátogat, elvileg nincs köztük semmi, de akárhogy is, egy ilyen régebb óta tartó, szoros kapcsolattal hogy versenyezhetnék. Amikor még hajlandó volt velem találkozni, akkor is mindig az volt, hogy vagy valamelyik testvérével van programja vagy ezzel az ürgével.


Nem tudom, mi van velem, de nagyon vágyom a társaságra mostanság. De jóformán csak a szüleimmel tudok programokat csinálni. Még a testvérem is tojik rám.



2023. jún. 23. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
magaddal kéne megismerkedni, magadat megszeretni - önismereti csoport, program? Durva dolgok ezek, sokszor fájóak, de megéri!
2023. jún. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Barátokat nem "szerezni" kell, az kialakul magától

Ha meg nem, akkor benned van a hiba

2023. jún. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne erre a legjobb valaki címre hajts, meg stabil valamire, egyszerűen próbáld jól érezni magad emberekkel. a kis szituációkra figyelj. és ne kapaszkodj folytatásba azt majd hozza az élet, vagy nem.


amúgy szerintem az érdeklődési kör eléggé meghatározza. szóval, hogy mik azok a dolgok amiktől tényleg megugrik a pulzusod. azokban irányokban könnyebben találod meg a hangot emberekkel.


amúgy ez a barátság téma, meg párkapcsolat mindenkinek nehéz életreszóló kérdések sora, nem egy ilyen lezárt megoldott szint senkinél. szóval kísérletezz te is bátran aztán majd valami lesz.

2023. jún. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A következőt tudod tenni:

Összeírod, hogy mi az ami érdekelne, vagy szeretnéd kipróbálni. Ha semmi se jut eszedbe, órákig, napokig gondolkodsz rajta. Biztos vannak dolgok, amelyek érdekelnek.

Téged érdeklő dolgokkal kapcsolatosan kereshetsz csoportokat, fórumokat és élőbeni találkozásra is sor kerülhet. Jó ismerkedési alap lehet a közös téma, közös érdeklődés.


Amit lelkileg érdemes tenni: önmagaddal jóban lenni és egyedül is jól ellenni.

Ha ezt nem oldod meg, akkor előfordulhat az is, hogy (lelkileg) túlságosan támaszkodsz a másikra, vagy panaszkodsz, esetleg megérzik a kétségbeesett ragaszkodást és elmenekülnek...

Esetleg olyanokat találsz, akik majd kihasználnak és visszaigazolják azt, amitől mondjuk tartasz, amiért szorongsz, zárkózott vagy.

2023. jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Legyél olyan amber, akire szüksége lehet másoknak valami miatt.
2023. jún. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1


Hát dolgozom ezen, járok pszichológushoz. De nem könnyű...


3


Nem a legjobb barát címre hajtok, csak úgy érzem, mellettük semmi esélyem. Mint írtam, amikor azzal a kolléganővel próbáltam barátkozni, akkor is mindig az volt, hogy most nem jó, most mással van programja (leginkább azzal a kollégával)... Pedig jól éreztük magunkat egymással!


Az a baj, hogy én tartalmas baráti kapcsolatra vágyom, nem haverságra.

2023. jún. 23. 17:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 senkinek nem elég egy ember. meg ezek a barátságok hullámoznak, ahogy az élet változik. ezért sokszor ha nyitva az ajtó valahogy egyszercsak elmélyül valakivel, mert az élet olyan helyzetet teremt, aztán meg lehet megint távolabb sodródás. ez viszont csak akkor történhet meg, ha az ember nyitvahagyja az ajtókat, meg ha valamennyire jelen van.


meg nézz körül más irányokba is ne csak munkahelyen.


meg közben figyelj magadra és bontsd ki az érdeklődési körödet, személyiségedet. tanulj dolgokat stb. ezek is hozhatnak kapcsolatokat.

2023. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Írj ha gondolod .
2023. aug. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!