Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha az élet elválaszt egy...

Ha az élet elválaszt egy nagyon jó barátságból, akkor jövünk rá hogy mennyire fontosak voltunk egymásnak? Van aki átélte ezt? Hogyan dolgoztátok fel?

Figyelt kérdés
2023. jún. 26. 08:26
1 2
 1/11 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Attól függ mi az, hogy elválaszt. Amennyiben nem meghalt, úgy bármikor fellehet keresni.
2023. jún. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég gyakori. Amìg ott van, mindketten természetesnek veszitek, aztán amikor megváltoznak a körülmények, hirtelen kiderül, mennyire fontosak voltatok egymásnak.

Viszont igaza van az elsőnek, hacsak nem halt meg az illető, fenn lehet tartani a barátságot, legfeljebb kicsit több erőfeszítés kell hozzá.

2023. jún. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

Én egyszerre veszítettem el 5 éves barátságot párommal együtt és párom ráadásul elmehasadt lett, így utóbbi sokkal nehezebb számomra. Egy Marci nevű cselszövő tette velünk, beépült a társaságba, keverte a szószt, gyakorlatilag melegként engem akart volna magának, médium szerint szerelmi kötést is tett rám, hazug pletykát terjesztett kettőnkről, eleinte párom mellettem állt, majd barátom ellenünk fordult, és végül ők ketten valahogyan elszedték páromat, párom teljesen őrült lett. Sokan nem fognak hókuszpókuszban hinni itt, de nincs tudományos magyarázat. Orvosilag skizofrénia tünetei és ezt mondják kórházi ismerőseim, de nem történhet egyik napról a másikra. Azóta több társaság ugyanezt mesélte Marciról. Sajnos nem láttam előre a sztorikat.


34/F

2023. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Párom nem is szakított. Ő emlékszik szakításra, ami nem történt meg. Megcsalni kezdett és őrültként még hirdette is ezt. Persze az a társaság engem kiált bolondnak, úgyhogy nagyon szép történetem van. ^__^"" Az az egy lehetőségem lett volna, hogy bejelentsem és igazságügyi szakértő megvizsgálja. De mivel semmiről nem tehet, nem akartam. Így maradt a szenvedés számomra.
2023. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elválasztani csak a halál tid. Az élet maximum nehezéket dob, és van aki elbírja, vannak megküzdési stragégiái, illetve van, aki nem tesz bele energiát, mert nem ér neki annyit.
2023. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak munkahely váltás végett kerültünk el egymástól, férfí nő barátság, amelyben én vagyok a nő, megsirattam annyira szoros barátság volt köztünk, de láttam rajta is hogy búcsúzáskor őt is megviselte. Próbáljuk a kapcsolatot fenntartani, majd kiderül hogy fog sikerülni, de mióta elkerült telnek a hetek, nem látjuk egymást egyre jobban hiányzik.
2023. jún. 26. 09:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Oké, nem lesztek már napi 8 órát összezárva, de azért fenn lehet tartani a kapcsolatot, ha tesztek érte. Bár abban igazad van, hogy ezek a nagy munkahelyi barátságok ritkán élik túl a váltást.
2023. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Remélem sikerül fenntartani a kapcsolatot barátságot.

Én is nagyon nehezen engedek el bárkit akivel szoros a kapcsolat.

És volt amit megnántam, mármint, hogy nem törekedtem a folyamatosságra.

2023. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Átéltem ugyanezt amit te, csak köztünk több volt mint barátság.

Sajnos nem lett fenntartva a kapcsolat, és ez nem rajtam múlott.

Amikor valaki elköltözik, új embereket ismer meg, új kollégái lesznek, akkor sokszor időhiányra és a távolságra hivatkozva elfordul a másiktól. Az új emberek mindig érdekesebbek, azokat még "fel kell fedezni", a régit könnyű elfelejteni. DE ilyenkor mutatkozik meg, hogy igazán voltak e érzései irántad az illetőnek (még ha baráti érzések akkor is), mert ha nem is igyekszik tartani veled a kapcsolatot (hosszú távon), akkor sosem számítottál neki igazán. Ha csak te töröd magad, te keresed, neki meg minden mindegy, akkor is rájöhetsz, hogy nem vagy fontos neki. Mert akinek fontos vagy az keresni fog!

2023. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9

Igen ettől félek én is hogy egy pasi nem tesz bele annyit mint egy nő!

Nálunk is volt időszak amikor egy picit többet éreztünk, de a barátságot nem akartuk elrontani, nem mentünk bele mélyebben a dolgokba. Én remélem hogy nem fogjuk elfelejteni egymást, úgy érzem hogy egymásnak vagyunk teremtve.

2023. jún. 26. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!