Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem akar velem barátkozn...

Miért nem akar velem barátkozni senki?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért megy ilyen nehezen a barátkozás pedig nem vagyok egy unalmas ember, akárhogy próbálkozok közelebb kerülni emberekhez nem engednek közelebb magukhoz. Beszélgetni beszélgetnek velem de nem mélyül el sosem mélyebb barátság :( hogyan tudnék ezen változtatni?

2023. jún. 26. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Korod, nemed?
2023. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok és lány
2023. jún. 26. 20:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban senki nem tudja, lehet túlságosan nyomulsz. Teljesen természetes, hogy pár hét/hónap nem lesz elég hogy "közel engedjenek magukhoz", felnőttkorban még több idő kell hozzá mint korábban.


Légy türelmesebb, legyen valami rendszeresség a találkákban, kapcsolattartásban. Ha összeköt valami, amit tudtok együtt csinálni (valami hobbi), nagyobb eséllyel marad meg a kontakt. Másik fontos dolog a távolság, nagyon nem mindegy hogy mennyit kell utaznotok hogy találkozzatok.


Én is észreveszem amit mondasz, mindenki más is, nem egyszerű barátkozni. Nem egy kapcsolat zátonyra futott, mert a közös hobbiból kihúzta magát az ember és már nem volt ami komolyabban összekössön.

2023. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem szoktam nyomulni, de ha nem megyek oda akkor nem is jönnek oda hozzám . nagyon nehéz...
2023. jún. 26. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nyitott vagyok barátkozásra ha gondolod. 20/f
2023. jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 AdamHR válasza:
100%

Valószínűleg több ok lehet annak, hogy úgy érzed, hogy senki sem akar veled barátkozni. Fontos azonban megjegyezni, hogy az alábbiakban csak általános okokat fogok felsorolni, és nem ismerem a személyes körülményeidet.


1. Kommunikáció: Lehet, hogy nehézségeid vannak a kommunikációval, például nehezen tudsz kapcsolatot teremteni másokkal, vagy nem vagy eléggé kinyitott mások felé. A barátságok ápolása sok esetben az aktív kommunikáción és a kölcsönös érdeklődésen alapul.


2. Hiányzó közös érdeklődési területek: A barátságok gyakran alapulnak közös érdeklődési területeken és hobbiaktivitásokon. Ha nem találsz olyan tevékenységet vagy csoportot, amelyben osztoznak az érdeklődésed, akkor lehet, hogy nehezebben találsz barátokat.


3. Bizalmatlanság vagy félénkség: Ha nehezen nyílsz meg mások felé vagy félénk vagy, akkor lehet, hogy az emberek nehezebben közelednek hozzád. A barátságok kialakítása gyakran igényli az önbizalmat és a nyitottságot.


4. Társas kör: Lehet, hogy a jelenlegi társas körödben nem találod meg azokat az embereket, akikkel könnyen kialakíthatnál barátságot. Előfordulhat, hogy a megfelelő emberekkel való találkozás érdekében új helyekre kellene látogatnod vagy új csoportokba kellene bekapcsolódnod.


5. Időzítés: Néha csak egyszerűen az időzítésről van szó. Nem mindenki ér rá vagy éppen nyitott új barátságokra egy adott időszakban. Lehet, hogy a környezetedben sokan foglaltak más dolgokkal vagy éppen nem aktívak a barátkozás terén.


Ezek csak néhány lehetséges ok, és természetesen minden személy más. Fontos, hogy ne vedd személyes sértésnek, ha jelenleg nehézséget tapasztalsz a barátságok kialakításában. Ne add fel, és próbálj nyitott lenni az új lehetőségek felé. Keress olyan tevékenységeket, ahol hasonló érdeklődésű emberekkel találkozhatsz, és légy magabiztos, amikor másokkal kommunikálsz. Idővel megtalálod azokat az embereket, akikkel szoros barátságot tudsz kialakítani.

2023. jún. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az önbizalom amivel van gondom van de próbálok rajta javítani. Az utóbbi időben feljött elég sok plusz kg így úgy érzem amiatt nem akar senki barátkozni velem a súlyomon is próbálok lentebb adni csak kiderült inzulinrezisztenciám van így egy kicsit nehezebb a fogyás is.
2023. jún. 26. 20:22
 8/11 AdamHR válasza:
100%

Értem, hogy az önbizalmad és a testsúlyod miatt is nehézségekbe ütközöl a barátságok terén. Fontos megérteni, hogy a barátságok alapja nem csupán a külső megjelenés, hanem az emberi kapcsolatok, a közös érdeklődés és a kölcsönös támogatás.


Fontos, hogy elfogadd magad olyannak, amilyen vagy, és ne értékeld magad kizárólag a testsúlyod alapján. Az önbizalom azonban fokozatosan fejleszthető. Az egészséges táplálkozás és a rendszeres testmozgás segíthet az inzulinrezisztencia kezelésében és az egészséges testsúly elérésében. Az egészséges életmódváltás azonban időt és kitartást igényel, ezért fontos, hogy legyen türelmed és ne add fel.


Emellett, a barátságok kialakításában az is fontos, hogy megtaláld azokat az embereket, akik elfogadják és támogatják téged olyannak, amilyen vagy. Lehet, hogy olyan közösségekben találsz hasonló gondolkodású embereket, akik az egészséges életmóddal vagy az inzulinrezisztencia kezelésével foglalkoznak. Ezenkívül érdemes olyan tevékenységekbe bekapcsolódni, amelyek érdekelnek, és ahol hasonló érdeklődésű emberekkel találkozhatsz.


Ne feledd, hogy minden ember egyedi és értékes. Bízz magadban, légy kitartó az egészséges életmódváltásban, és nyitott az új kapcsolatokra. Idővel megtalálod azokat az embereket, akik elfogadják és szeretettel fogadják téged olyannak, amilyen vagy.

2023. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Remélem úgy van ahogy mondod köszönöm a választ.
2023. jún. 26. 20:40
 10/11 anonim válasza:
75%
Nekem nincs egy barátom se. 32 éves vagyok, férfi. Sajnos vannak autisztikus vonásaim, amelyek miatt kerülnek az emberek. Inni kezdtem masszívan pár évvel ezelőtt pont emiatt. Még a középiskolai barátaim is elfordultak tőlem, nagyon egyedül maradtam. Hát ez az én történetem.
2023. jún. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!