Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen emberi kapcsolatod...

Milyen emberi kapcsolatod volt, amit te rontottál el, amiben te voltál a hibás?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, melyik kategóriába írjam, mert nem csak barátságokra gondolok, hanem bármilyen emberi viszonyra, ami fontos volt. Lehet barátnő, pasi, barát, szülő, gyerek, testvér, kolléga, főnök, beosztott. Amiben tönkrement valami, szörnyű véget ért a dolog, megromlott a viszonyotok, és utólag úgy értékeled, nagyrészt te voltál a hibás.


Csak azért merült fel bennem, mert kezd idegesíteni az önigazolás. Bárki beszámol egy gajra ment barátságról vagy párkapcsolatról, kizárólag a másikat hibáztatja. Márpedig valahol lenniük kell azoknak, akik az aljasságot elkövették, és nem csak beszámolnak arról, hogy valaki milyen aljasságot követett el velük szemben.


Minél részletesebb a beszámoló, annál jobb, de egymondatosok is jöhetnek.



2023. jún. 28. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkori legjobb barátom volt egy ilyen. Nyolcadikosok voltunk, amikor meghalt az anyja. Úgy érzem, nem voltam ott megfelelő lelki támasznak a gyászban. Gyerekként nem tudtam, mit kezdjek az egész helyzettel, de ez nyilván nem kifogás. Úgy tettem, mintha mi se történt volna és igyekeztem kerülni az anyás témákat, mivel tudtam, hogy rosszul érinti. Mégis néha (nem tudatosan) kicsúszott néhány olyan dolog a számon, aminek nagyon nem kellett volna, nem gondolkoztam és haragszok is magamra azok miatt. Miután elmentünk gimibe, lassan elhidegültünk egymástól. Nem is láttam évek óta. Mai napig bűntudatom van miatta.
2023. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Semmi, tökéletes vagyok
2023. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét exem esetében túlságosan alávetettem magamat nekik. Ezenkívül volt biztosan még olyan amiben hibás vagyok ezt mai fejjel már túl szubjektíven látom sajnos
2023. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Én az önismereti utamnak hála, megértettem, hogy nincs jó vagy rossz döntés. Csak rossz kommunikáció. Akkor abban a pillanatban mindkét fél úgy érzi, hogy neki van igaza. Ami így is van. Semmit nem csinálnék vissza az életemben. Mert mindennek megvolt az oka. A rossznak is van köze ahhoz, hogy most itt vagyok és a jónak is.
2023. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Soha nem fogom megérteni ezt a "nem bánok semmit", illetve "semmit nem csinálnék máshogy" hozzáállást. Mind rengeteg hibát követünk el, ezt vagy belátjuk, vagy nem. Ha egy döntésünket hibának tartjuk, akkor értelemszerűen azt gondoljuk, máshogy kellett volna cselekednünk. Nem létezik, hogy valaki nem bántott meg súlyosan embereket fölöslegesen, vagy nem járt el soha tisztességtelenül másokkal (vagy akár magával) szemben.


Az, hogy "most itt vagyok", az meg mit igazol? Ez valami individualista eszkatológia, hogy a mostani énem valami felszentelt atyaúristen, amiért a dolgok történtek?


Amúgy "ér" rossz döntéseket hozni, de ez a "nincs jó és rossz döntés" duma a legrosszabb felelősséghárító retorika, és általában az önzést hivatott legitimálni.

2023. jún. 28. 14:04
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Nekem megfelel, ahogy te gondolod. Én leírtam, ahogy én gondolom. Neked miért is nem felel meg? Miért kell kényszeresen érvénytelíteni, hogy az nem úgy van? Azért, mert nem jártál önismeretbe, és nincs frusztrációviselésre képességed, amikor valakinek ellenkezik esetleg a véleménye. Ugyanis kapaszkodj meg. Megteheti, joga van más véleményhez. Joga van nem úgy gondolni, ahogy te. Nekem nincs dolgom azzal, hogy te hogy értelmezted, amit írtam. Neked van vele dolgod.
2023. jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Senki nem vonta kétségbe a jogod a véleményedhez. Csak nem értek vele egyet, és ezt leírtam. Ez nem "érvénytelenítés". Különösebb frusztrációt pedig nem okozott, hogy hülyeségeket írtál.
2023. jún. 29. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!