Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tudja, hogy tudom róla, hogy...

Tudja, hogy tudom róla, hogy pasija van, és most kínossá vált a barátságunk és kerül engem. Mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy srác, aki a szaktársam, és barátok is vagyunk. Én az elejétől kezdve sejtettem, hogy valami itt "nem stimmel", lehet nem heteró, de nem kérdeztem rá, mondván, ha akarja elmondja, nekem is rohadt kellemetlen volt, amikor pár éve az akkori barátaim rákérdeztek, miért hoznék mást ilyen helyzetbe. Bár közel állunk egymáshoz, ő nem osztotta meg velem ezt az infót, amivel tényleg semmi bajom nincs, végülis szeptember óta ismerjük egymást, attól, hogy órákon kívül is rengeteget lógtunk együtt, ennyi idő után még teljesen érthető, ha mégsem osztana meg velem ilyesmit. Amikor szűk társaságban szóba került a másság (én a sajátomat speciel vállalom félig-meddig, azaz bárki tudhat róla, aki nincs kontaktban a családommal, vagy a szülőfalummal, ha éppen barátnőm van, felvállalom, amikor nem a szülőfalumban, vagy a családom közelében vagyok, úgy nagyon elmondani nem szoktam, hogy mizu, de ha kérdezik, nem tagadom le, meg ha említem, hogy a párommal voltam valahol, akkor nem teszek úgy, mintha pasi lenne), és akkor volt a srácnak egy olyan elszólása, hogy neki otthon ha az lenne a helyzet, hogy meleg lenne, akkor fixen nem fogadnák el, hát mindenki hívő, és fel se vállalná, nehogy eljusson a hír otthonra. Nekem ugye addig is gyanús volt, meg láttam jeleket, nem is mennék bele, nem ez a lényeg.

Szóval egy nap, megyek nagyba kocogni a közeli parkba, alapból eldugottabb részeken járok mindig. És ez a barátom is ott volt, épp egy másik sráccal smárolt. És ja, feltűnt neki, hogy észrevettem őket, kellemetlen volt, mert ő nem igazán vállalja a dolgot, ezekszerint.

Na azóta kerül engem. Eddig ha valaki írt közös csoportba, hogy találkozzunk többen, akkor mindig jött, mostmeg ha látja, hogy én is megyek, akkor lemondja a találkozót. De a múltkor a lakótársa írt rám, hogy mi van, tök régen látott náluk, miért nem megyek az összejövetelekre, mint korábban, mindig, összevesztünk, vagy mi van. Tehát mostmár ott tartunk, hogy ha ő szervez bármit is, akkor nem hív- Ha én hívom őt, akkor pont nem "ér rá". És ugye vizsgaidőszak van/volt, tehát nincs az, hogy akkor órák után dumálunk. A lakásához meg csak ne állítsak már oda, hogy hallod, most miért kerülsz. :D Üzenetben nem hoztam fel a témát, mert nem odavaló, meg amúgy is van, hogy azóta csak napokkal később ír vissza.

És ezt jó lenne valahogy rendezni. Alapból egy csomó barátunk közös, nem tud örökké elkerülni. A szakon is tíznél kevesebben vagyunk a mi évfolyamunkon, tehát még azzal se lehet trükközni, hogy hát akkor vegyük fel úgy a tárgyakat, hogy véletlenül se találkozzunk. Ez meg így, még négy tanéven keresztül retek kellemetlen lesz.

Én megértem, ha ő senkinek nem akar beszélni arról, hogy meleg, meg titokban akarja tartani, de ettől még nem kell kerülni. Tőlem aztán tehetünk úgy, mintha nem láttam volna semmit, ha neki úgy jobb. Már mindegy. Meg kicsit nevetséges, hogy itt vagyok én, aki kb "köztudottan bzi", erre engem kerül a "lebukás" után.


2023. jún. 28. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
nem olvastam el a regényt amit írtál de már sose lesz a régi a barátságotok, így jártál
2023. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudhatjuk, mi jár a fejében. Talán az, hogy te nyíltabban felvállalod triggereli benne a szorongást, hogy ő meg "nem teheti meg".

Ha alapból tényleg jóban vagytok, akkor én beállítanék személyesen tisztába tenni a dolgot és direktben rákérdezni. Nyugodtan tárulkozz ki neki első lendülettel, ne tűnjön vádaskodásnak, tehát ahelyett, hogy "miért kerülsz, te csicskagyász" inkább "hiányzik a társaságod, jó volt együtt lógni, de mintha kerülnél. Valami baj van, megbántottalak valamivel?". Azzal, hogy őt helyezed a fókuszba, nem a saját sérelmedet, több teret adsz neki. Aztán hozzáteheted majd később, hogy neked ez nem esett jól, de kezdésnek jobb így indítani.

2023. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Semmit. Ha kerül, hát kerül. Szervezzél Te is programokat.
2023. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem akarta volna megosztani veled a magánéletét. Attól, hogy valakivel gyakran találkozol nem azt jelenti, hogy be is kell avatnod a privát dolgaidba. Az is lehet, hogy csak kísérletezik és még nem tudja, hogy mi a helyzet, így nem örülne neki, ha téma lenne a dolog
2023. jún. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Igazából elég sok dolgot osztottunk meg egymással, ami erősen magánélet kategória, szóval nem csak ilyen "ha random egy társaságba keveredünk, akkor együtt megyünk kocsmázni" jellegű kapcsolatunk volt. Ettől értem, hogy nem akarta megosztani ezt, sok oka lehet, tényleg, csak ha már így alakult, nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy hozzám se szól. Mármint én minimum annyit mondtam volna ilyen helyzetben, hogy figyu, ez van, nem akarom felvállalni, ne beszéljünk róla, ne mond senkinek. (Nyilván nem mondom amúgy sem)
2023. jún. 28. 23:45
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy Magyarorszagon az emberek kb otodet erinto szexualis iranyultsag valami nem stimmelnek minosul.
2023. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!