Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni, ha valószínűl...

Mit lehet tenni, ha valószínűleg egy külső fél kavart be a barátságunkba?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Volt egy baráti társaságom, még gimiből maradtunk meg (most 25-26 éves mindenki), kb mindenkivel 10 éve voltunk/vagyunk barátok, de ez a társaság mostanra eléggé széthullott.

Velem együtt 6-an voltunk. 2 lány kiment külföldre, egyikőjük szült és leköltözött vidékre, de valahogy el is izolálta magát, és még 2 lány maradt így - legyenek A és B. A-val jóban voltam mindig is, eléggé szoros, amolyan legjobb barátaim közé soroltam volna, az utóbbi időben amióta széthullott a társaság vele lógtam a legtöbbet/számíthattam rá. Hozzá kell tennem hogy sajnos mai napig hozza magával azt a viselkedést ami gimiben is jellemző volt, hogy borzasztóan képes hamar besértődni, 0 önreflexióval, túlreagál dolgokat, és ha még ő is volt a hibás beadja úgy hogy már pedig ő a sértett, tehát világ életemben mindig én kértem bocsánatot vagy simítottam el a dolgokat, csak hogy béke legyen- ettől függetlenül volt sok tulajdonsága amit szerettem benne, meg úgy érezhettem számíthatok rá, közösen utaztunk ilyenek. (Hozzáteszem a régi társaságból a sértődős viselkedése miatt veszett össze 2 bnőmmel szintén )

Kicsit több mint fél éve adódott egy konfliktus, ahol bár úgy érzem nekem volt igazam de megbántottam(nem volt semmi olyan komoly csak egy elvi vélemény részemről) de túl lendülhetett volna a dolgon- szokás szerint besértődött, de nem hagytam magam mert megelégeltem hogy a semmiért hunyászkodok be mindig. Összevesztünk, és utána nem beszéltünk. Azt hittem hogy kell 1-2 nap hogy lenyugodjon majd írtam neki, láttamozta és nem reagált.

Itt jön a képbe B. B a társaságból kb minden lánytól eltávolodott, az egyik barátnőm mondhatni szakított vele,

nagyon lelki problémás, kicsit ilyen kattos a viselkedése ezért én sose voltam vele jó összhangban tehát sose tudtunk olyan jó hullámhosszon lenni - és van egy érzésem hogy mivel csak A maradt a képben kiakart túrni, mert ők jóban vannak csak A sokat lógott velem is.

Mert B-nek írtam hogy mit tud A-ról nem beszél/keres, és teljesen kibukott rám, hogy én mekkora egy szar barátnő vagyok amiért nem becsülöm meg A-t, és nem lepődne meg ha A sose keresne már, azóta meg ők ketten folyamat nyomják ki a kettes programos insta storykat- tehát van egy érzésem hogy ő bekavart.. aztán még karácsonykor A-nak írtam hogy nem szeretném ha sérelmekkel zárnánk az évet, és hogy ha gondolja én megbeszélném vele a dolgot, és persze kellemes ünnepeket kívánok - erre annyi volt a reakciója: boldog karácsonyt :)


és se több se kevesebb azóta semmi....

nem akartam telefonon keresni először hanem üzenetbe puhatolózni mert tudom hogy olyan típus hogy zavarba jönne tőle.

Nem tudom, engedjem el? Az dühít hogy legalább úgy zártuk volna a barátságot hogy megbeszéljük a nézeteltérést...

és igazságtalannak érzem mert szinte 90% biztos vagyok hogy B bekavart a dologba. Az is ott van a dologban hogy egyik barátnőnkkel anno azért nem akart békülni, mert ugyanezt bejátszotta hogy hónapokig nem beszéltek, és azt mondta hogy "kínos lenne ennyi idő után keresni egymást" és emiatt inkább hagyta is.


Mit tudok tenni? Az is fáj hogy A ennyire befolyásolható, ezek szerint neki nem volt olyan fontos a barátságunk.. Ráadásul közel lakunk, eddig nem adódott úgy hogy összefuthatunk, de simán benne lehet..akkor meg mi a reakció. Mi a véleményetek?


2023. márc. 3. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Írjál ebből egy szappanoperát.
2023. márc. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A barátságok változnak, elmúlnak, újraépülnek. Ahogy változunk, eltávolodunk egymástól, aztán másokkal meg egymásra találunk... Nem kell hozzá feltétlenül külső rosszakaró.
2023. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennek se füle, se farka.

Csak azért, hogy ne legyek egyedül, nem barátkozom ostoba, unintelligens libákkal.

Azért tűrjem a stupidságát, mert valaha egy osztályban lógtunk?

Vagy mert netán egy oviban csináltuk a homokpogácsákat?

Felnőtt fejjel sokkal több kell még a jó ismeretséghez is.

Már rég elengedtem volna.

2023. márc. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!