Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy menthetném meg ezt a...

Hogy menthetném meg ezt a barátságot?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok és van/volt két legjobb barátom, velük 7 éve napi szinten tartottam a kapcsolatot. Igazából azért fontos ez és teszem itt fel ezt a kérdést mert nélkülük tényleg csak felszínes vagy olyan barátaim vannak pl. egyetemi akikkel úgy mélyen nem tudok dolgokat megbeszélni, velük frissebb 2 éves max. az ismertség. Sok hullámvölgy volt már mivel én lány vagyok ők ketten fiúk, és az egyikük meleg és egyszer kiderült hogy tetszett neki a másik, akkor azt hittük vége ennek a barátságnak, aztán valahogy tudtak találni egy utat hogy barátok maradjanak.


Alapvetően azért került emellett veszélybe ez a barátság mert más típusúak vagyunk. Én elismerem teljes mértékben a hibáimat, most hogy összevesztem a meleg barátommal többször végiggondolom és keresem mit tettem és tudnék tenni... Én és a másik barátunk nagyon jó barátságban vagyunk, de közös "hibánk" hogy nem igazán sűrűn szervezünk programokat, és elfoglaltabbak vagyunk így nem is érünk rá minden második nap találkozni. Kicsit flegmábbak is vagyunk, de van hogy egy témára érzékenyen reagálok és akkor kioktatok másokat. A meleg barátunkkal (csak azért írom így hogy be lehessen azonosítani) vele most nagyon összevesztünk, bedobott egy témát és mi leírtuk neki az őszínte véleményünket és ez nem tetszett neki és be is szólt hogy most csak keressünk továbbra is kifogásokat azellen hogy találkozzunk. Most kezdődik a szakmai gyakorlatunk és mondta hogy ezzel fogunk burkolózni biztos hogy nem tudunk megint találkozni a munka miatt.


A mi nézőpontunk az kicsit más. És sosem akartunk ellene összefogni de szerintem sokszor érezte ezt, egyszerűen csak hasonlóbb karakterek vagyunk. De ettől függetlenül szerettük őt mindig és kiegészítettt minket. Csakhogy ő sem volt annyira "jófej"... végig gondoltam hogy én tulajdonképpen nem azt gyászolom hogy őt elveszítettem (nem tudom menthető -e ez még mert ő 2 hete nem válaszol semmilyen üzenetünkre) hanem azt gyászolom hogy legközelibb barátot veszítettem el. Ő az utóbbi időben sokkal aggresszívebb lett, ha bármi olyat mondanék amivel nem ért egyet egyből betámad és felhoz olyan dolgokat ellenem amit bizalmasan közöltem vele. Ezt sokáig titkolta, de alkoholista, egyszer mikor együtt ittunk mondta hogy nem tud egy üveg sör vagy rosé nélkül lefeküdni aludni és koktélozni is szokott. Ezzel párosul hogy van mikor meg hirtelen fogyózni kezd és akkor úgy berug hogy konkrétan lefekszik a járdára és mikor próbáljuk felszedni hazavinni ordibál, rugdos stb. Azt üvölti neki nem kell segítségünk hagyjuk ott de jól tudjuk hogy nem ez a helyes út, segítünk neki hazajutni. Alig iszunk valamit, de ő mostanában végig hányja az utat és kb. úgy cipeljük tényleg, régen ennyire durván nem rosszult be. De mintha ő neki teljesen téves eszméi lennének vagy totál más gondolatai a barátságról... furcsa mert nagyon szerettem aki régebben volt, most meg tényleg csak oda szúr és betámad, akáár múltbéli botlásaim folyamatos felemlegetésével. Sértett vagyok én is igen, de én már egyszer túl tudtam lépni amikor meg engem bántott meg durván. Sose beszéltük meg azt a szituációt, de megbocsátottam, mert szerettem a barátomat. Akkor hazugnak nevezett egy ügy kapcsán és kiröhögött folyamatosan és ebből nekem elegem lett, sírtam...


És most hogy hosszú ideje nem válaszol nem tudom fussak e utána, keressem mégjobban béküljünk ki én is változzak, legyek elfogadó azzal hogy ő ilyen, és pont. Ő ilyen így kell őt szeretni még ha néha ő gyűlöl. És még nincs is garancia hogy válaszol e vagy megbocsát mert más távolabbi barátainknak úgy beszélt már rólunk, hogy utál minket és nem beszél velünk. Vagy most engedjem el és valahogy lépjünk túl? Őt már ismerem annyira, hogy egy idő után (ez lehet hosszú is) rá fog jönni hogy a gyűlölet amit irántunk most érez ez csak gyerekes hiszti volt, le fog nyugodni, és valószínüleg felkeres, de megint azzal mi van hogy mi mit érzünk. Nem tudom szükségem van e ilyen emberekre... hogy milyennek is kéne lennie egy barátságnak. Ő azt szokta mondani ő olyan hogy valakit csak szeretni vagy gyűlölni képes, köztes állapot nincs. Nálam ő most egy köztes állapot, mert igen mostanában sokat veszekedtünk én is változtam, ő is, de nem voltam felkészülve hogy ez a barátság 7 év után most robban. És ha kiderülne, hogy ha lenyugodott és mégse robbanna, érdemes ezt folytatni?



2023. júl. 13. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Ha mindezek ellenére még barátnak tartod akkor semmiképpen ne hagyd annyiban. Viszont lehet, hogy egy kis szünetre van szüksége.
2023. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy örök barátság, max hogy hamarabb dobjátok fel a pacskert, hogy összeveszhettetek volna. Barátok sajnos jönnek-mennek, ez az élet rendje. Ő világossá tette az ignorálással, hogy nem akarja a társaságodat, a helyedben nem futnék utána. Nyilván mindig lehet küzdeni, de ha a felek nem hajlandóak kompromisszumokra, akkor veszett fejsze nyele.

Ha ő is nyit feléd, esetleg megpróbálhatjátok megbeszélni a dolgokat.

2023. júl. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen. Évek alatt az életünk és mi is sokat változunk. El kell engedni.
2023. júl. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!