Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy ellenkezű nemű ismerősö...

U. Xorter kérdése:

Ha egy ellenkezű nemű ismerősöddel barátok lesztek, kiköti, hogy nem akar többet, de benned eleve az elejétől ott lappang érzelmileg valami több, akkor mit tennél?

Figyelt kérdés
Felnőttek vagytok, 30-hoz közeliek, mindketten egyedülállóak és heterók. A másik deklaráltan nem keres párkapcsolatot, ezt veled (és a környezetével) közölte is, és te ígéretet tettél. Viszont a lappangó érzelmeid néha napján felerősödnek és játszol a gondolattal és elkezdesz érzelmeket táplálni. Nem akarod megszegni az ígéreted, sem hogy csalódjon vagy hogy emiatt megszakítsa veled a kapcsolatot. El fog ez múlni magától, lehet fejben rendezni vagy előbb-utóbb muszáj megbeszélni és kockáztatni, hogy egy baráttal kevesebb?

2023. aug. 2. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarod megszegni az ígéreted, sem hogy csalódjon vagy hogy emiatt megszakítsa veled a kapcsolatot."

. Most akkor döntsd el, hogy az a kérdés, hogy én mit tennék, vagy hogy neked mit tanácsoljunk...

2023. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első tippem, hogy tarts egy kis távolságot tőle és ismerkedj másokkal. Nálam ez bevált, bár meg is szakadt egy kicsivel később a barátság. Amennyire nem akartam elveszíteni épp annyira esett jól mikor végre megszűnt a nyomás és a vágy. Bár azt hozzá kell tenni, hogy esetemben a fiatalember papnak készült így elég nehéz helyzetben voltunk.


A másik lehetőség, hogy félelmeid ellenére is beszélsz vele és lesz ami lesz.


Sajnos saját és ismerősök tapasztalatai alapján ezek a barátságok mindig megszakadnak hacsak nem szeretnek egymásba. De jobb is így. Ha nem vagytok érzéseiteknek megfelelő kapcsolatban akkor mindkét félnek csak szenvedés. A kérdés csak az hogy tartósan akarsz szenvedni vagy rövid ideig

2023. aug. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Nőként jártam így. Nem haragszom rá, de nem tartom vele a kapcsolatot.

Sosem értettem hogy miért lenne jó barátkozni úgy, hogy majd a másik fél elkezd ismerkedni másokkal, én meg asszisztáljak az új párkapcsolatához???

Ha én többet érzek iránta, akkor nekem miért lenne jó ha napi szinten arról áradozna a másik, hogy az új párjával éppen hol tart a kapcsolata?

Kérdező, ha nem akarsz szenvedni attól ha a másik összejön valakivel (aki nem te vagy), akkor nem érdemes a fene nagy barátságot erőltetni.

2023. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Ne csinálj semmit, cserébe pár év múlva ha beleszeret valakibe nézheted ahogy össze vannak bújva mindenhol
2023. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
Miért tesztek fel ilyen húzós kérdéseket?
2023. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szerelmes vagy vagyakozo ember olyan mazochista, hogy belemegy ebbe. Es szerintem a szenvedes elkerulhetetlen. Ha nem is lennetek baratok, azert, ha azok vagytok, azert. Nincs jo megoldas. A legkonnyebb, mikor a masik zarja le.
2023. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Oh, ismerős a szitú. Nálunk a 17 éves barátságunk ment gallyra, mikor lecserélt egy másik haverra. Mikor neki vége lett egy hosszabb kapcsolatának, ami elött és alatt is mi jó haverságban voltunk, felgyúlt bennem egy kis érzelem. Ln ezt nem mondtam neki, szerettem a társaságát ennyi, Meg gondoltam a fellángolásom majd elmúlik. Talán ezt érezte nem tudom, de ezzel párhúzamosan összehaverkodott egy másik sráccal. AZ utolsó közös fesztivál után elkezdett hanagyolni engem, mindenhová már a másik sráccal járt. Mindig mondogatta hogy nincsennek együtt, neki jó egyedül stb. Mikor meg szóba hoztam, még én voltam a hibás. De rosszul esett hogy így elfordult tőlem és ennyit jelenttt neki a 17 év barátság. 1 év huzavona után most ott tartunk hogy sehol. Nem tudtuk megbeszélni a dolgot. inkább lóg a másik sráccal.
2023. aug. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez szívás! Én timi vagyok. Fogadd el, hogy nem akar többet! Jó tanács!
2023. aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!