Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én reagálom túl a helyzetet?...

Én reagálom túl a helyzetet? (lakótárs-barátnő-háziállat kérdés)

Figyelt kérdés

Együtt bérlünk lakást egy barátnőmmel, mindketten huszonéves egyetemista lányok vagyunk. A barátnőmnek van egy macskája is.


Nekem két nyuszim van. Nagy szerencsével jutottunk hozzá ehhez a lakáshoz, ami állatbarát és olcsó is.


Május elején a barátnőm összejött egy sráccal, azóta hetente mindössze másfél napot van itthon, a többit a sráccal tölti. Az elején még megkért, hogy etessem a macskáját, de már meg se kér, csak elmegy és egyszer csak jön valamikor, azt se tudom általában mikor. Már többször szóltam neki, hogy ha nincs itthon, akkor vagy vigye magával a macskát, vagy vigye az anyukájához, mert nekem ez így nem jó. Nem csak etetnem kell, hanem takarítani utána, plusz szeparációs szorongása van a macskának és mindent szétkap a lakásban. Én soha nem akartam macskát, nem véletlenül nincs és borzasztó mérges vagyok, hogy most kaptam egyet a nyakamba. A két nyuszim nekem elég elfoglaltság, én egyedül őket fogadtam örökbe és vállaltam a velük járó felelősséget.


A barátnőm azzal védekezett, hogy napi 2x kaját kiszórni neki nem nagy munka, nem sok idő, plusz úgyis azt mondtam, hogy szeretem a macskát. Én erre mondtam, hogy az egy dolog, hogy szeretem, az meg egy másik, hogy ennek ellenére NEM AKAROM vállalni a vele járó dolgokat, az ő macskája, neki kéne foglalkoznia vele.


Nyilván azt nem tehetem meg, hogy nem etetem, nem takarítok utána, nem játszok vele, mert szegény macska nem tehet semmiről. Őt nem kínozhatom a gazdája miatt. Az a baj, hogy a barátnőm is tudja, hogy nem lennék képes halálra éheztetni egy állatot, szóval nem változtat semmin. Kifogásokat talál, hogy miért nem tudja elvinni magával vagy akárhová máshová.


Úgy érzem, hogy abszolút nem tiszteli a barátságunkat. Őszerinte pedig nekem nem kéne probléma legyen a macska, hiszen úgyis itthon vagyok általában. Tényleg igaz, hogy itthon vagyok, etetni tényleg nem tart sokáig. Szóval most nem tudom eldönteni, hogy én reagálom túl vagy nem? Tönkre fog menni a barátságunk, ha semmi nem változik.



2023. aug. 4. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Tényleg nem értem, miért akkora gond napi 2-szer kiönteni egy kis kaját.
2023. aug. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1-es, Egyrészt az, hogy nem csak ennyi feladat van egy macskával, hogy napi 2x szórok neki enni.


De ez a kisebb bajom igazából. A nagyobb az, a barátnőm nem kommunikál velem arról, hogy mikor megy, mikor jön, egyszerűen csak magától értetődőnek veszi, hogy van itthon egy ingyen macska szittere. A hozzáállása bánt inkább.

2023. aug. 4. 23:32
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem reagálod túl.

Én a helyedben a következő hosszabb eltűnésnél írnék egy smst, hogy elutaztam, a macskájáról ne feledkezzen meg. Fognám a nyuszikat és hazautaznék a szüleimhez, vagy valami.

Most kifogásokat keres, de ha fizikailag nem vagy ott, kénytelen lesz a macskával foglalkozni. Gondolom, majd berág rád, de ez már ad egy alapot az értelmes kommunikációhoz végre.

2023. aug. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
(Ha mondjuk bentlakásosan dolgozni járna valahová heti 5 napot és egyszerűen nem tudná megoldani, hogy máshogy fenntartsa magát és a cicáját, egy szót nem szólnék. De itt arról van szó, hogy átmegy a barátjához, aki eltartja őt, ahol nem kell főzni, takarítani és ott elvan.)
2023. aug. 4. 23:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl. Derítsd ki, hol lakik a srác, pakold össze a macskát egy hordozóba, és vidd utánuk. Vagy vidd el a macskát a lány szüleihez.
2023. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Irj a szuleinek, aztan valahogy koltozz el!
2023. aug. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy probald a tulajjal beszelni, hatha kidob… mert ha allatbarat, akkor meg fogja erteni
2023. aug. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7# ezt felejtsd el, faradt voltam elolvasni :/
2023. aug. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem semmi. Őt eteti a faszi, te meg eteted a macskáját.
2023. aug. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az etetés itt a probléma, hanem a macskasz@r takarítás!

Takarítsa az aki felelősséget vállalt az állatért!

Megmondanám neki hogy foglalkozzon a macskájával vagy vigye el a szüleihez (esetleg keressen neki egy felelős gazdát), de én nem csinálnék semmit ami a macskával kapcsolatos. Ellenkező esetben lehet szólni az állatvédőknek!

Gyakorlatilag ő így kötelez téged a macskatartásra, miközben te nem akarod.

Nehogy már ő döntse el hogy te akarsz e macskasz@rt takarítani vagy sem (az etetés a legkevesebb)!

Ezt egyébként addig csinálja amíg hagyod magad!

Szegény macskát sajnálom csak, mert ilyen gazdája van. Nem lenne kötelező mindenkinek állatot tartani (felelős állattartás!).

2023. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!