Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi volt eddig a legdurvább...

Mi volt eddig a legdurvább dolog, amivel a volt barátaitok hátbaszúrtak?

Figyelt kérdés

Velem az, hogy egyszer csak elkezdtek kiközösíteni, nem hívtak bulikba, miközben ők külön messenger csoportot tartanak fent maguknak (nyilván szándékosan nem lettem belerakva vagy csak annyira jelentéktelen lettem számukra hogy eszükbe sem jutott).

Igazából csak két olyan ember volt, aki még gimis barátom volt, velük évekig összejártunk, majd később már az egyikük egyetemi szaktársaival is.

A baj velem, hogy nagyon introvertált vagyok és biztosan ez lett az oka, hogy unalmassá váltam számukra. Jó barátaim sosem voltak, velük is csak úgy jártam össze, hogy valami társaság legyen, soha életemben nem volt olyan személy akit igazi barátomnak tekinthettem volna, legfeljebb az egyik közeledett hozzá de már ő is kiközösített. Ugyanezen okból sem az egytemen, sem munkahelyen (mondjuk ott eleve kevesen is vagyunk) nem tudtam jó barátságokat kialakítani, mindneki idővel lemorzsolódott.


Ez egy ilyen magamból kiírós poszt is lett egyben, de mindegy, írjátok ki ti is, ha van ilyen.



2023. aug. 20. 23:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Nekem éveken át nagyon jó barátnőim voltak. Aztán egyszer csak ők megbolondultak. Akiket addig elítéltek ők pont olyanná váltak. Én pedig nem követtem őket a sorban. Így szépen magamra maradtam. Utána pedig elkezdtek engem kibeszelni, csoportokban az interneten meg nyilvánosan a hátam mögött is. Azóta nehezen bízom az emberekben
2023. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
93%
Nekem az osztálytársam lett a barátnőm, mert kirúgták egy másik suliból. Addig jóba voltunk, utána bekavart a többi lány az osztályban mert azt hazudták neki, hogy én rossz hírét terjesztettem... Rengetegszer voltam miatta az igazgatóiba, félve mentem iskolába. Elvette a barátaimat, lehordott a hátam mögött mindennek, volt, hogy ok nélkül majdnem megvertek miatta. Az akkori pasimat ellenem fordította majd nyílván emiatt (is) szakítottunk. Aztán lett új párom akivel azóta is együtt vagyunk, nála is akart kavarni, hazudozott össze vissza csak hát nem tudott minket szétszedni. Az utolsó évben egyébként már mindenkibe bele állt meg közölte az osztállyal, hogy hiányzik neki a balhé és hogy ő élvezi ha balhézhat. Évekkel később elvette egy másik barátnőmet is, most ő a legjobb barátnője. Ők mostanság össze vesztek és a barátnőm nekem szidta őt majd megint vissza találtak egymáshoz úgyhogy engem már nem keres a barátnőm megint…. De nem bánom, ugyan olyanok. Nagyon egymásra találtak. Ja azt kihagytam hogy mind hármunknak született gyereke emiatt próbált velem “barátkozni” a csaj de inkább ignoráltam… ezek után mit vár????
2023. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
9%
Kerddzo,ha hangulserom olo modon viselkedsz tsrsasagba (szerintem ez volt),alkor nem fognsk hivni. Eg altalanosan igaz barkire kb es barmilyen tarsasagban.
2023. aug. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%
Ráindult a barátomra.
2023. aug. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%
nincsenek barátaim
2023. aug. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%
2023. aug. 21. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, aki sok-sok évig mondta magát barátomnak, nem velem közölte barátságunk végét. Olyannak mondta, akit mindketten nagyon sok éve ismertünk, kitalálmányokról, pletykálásról, lejáratásról volt híres.

Megosztott vele számos bizalmas dolgot, melyeket csak ő tudhatott rólam a hosszú barátságunk alatt.

Nagyon fájt.

Másik két barátomnak is segítettem, segítségem nélkül félévet kellett volna ismételniük egy felsőoktatási intézményben. A hála: az egyik megpróbált lejáratni a hátam mögött, a másik pedig anyagilag károsított meg.


Nehézséget jelent megbíznom az emberekben...

2023. aug. 21. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
53%
Én is intro vagyok és hasonló tapasztalatom van, de szerintem ez nem véletlen. Meg kellene kérdezni tőlük, hogy ők hogy látnak téged milyen barátnak, ugyanis én kaptam már meg, hogy túl rideg vagyok. Nem biztos, hogy csak bennük van hiba.
2023. aug. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
A gyerekkori legjobb haverom megbas..zta a csajom akit nagyon szerettem.Rettenetesen fájt.Kellett 10 év mire megbocsátottam,de bizalom sosem lesz többé.
2023. aug. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

"Nem biztos, hogy csak bennük van hiba."


Köszönöm, hogy valaki ezt is kimondta. Amikor egy baráti társaság egyszer csak szép lassan elfordul tőlem, akkor lehet arra is gondolni, hogy ők mind fordultak ki magukból, de érdemesebb magunknak feltenni bizonyos kérdéseket.


Nekem amúgy nem nagyon volt ilyen elképesztően nagy pofára esésem, ami miatt megingott volna a bizalmam bárkiben. Talán két példát emelnék ki.


Volt olyan lány barátom, aki többször is a szemembe hazudott, de ő másokkal is ezt csinálta, így nem vettem magamra. Kellemetlen volt rájönnöm, hogy ő így működik, de személyes törést nem okozott.


Volt olyan gimis cimborám, akivel érettségi bankettig éjjel-nappal együtt lógtunk, majd onnantól se szó, se beszéd, megszűntem neki létezni. Telefont se vette fel, az anyját megkérte, hogy tagadja le, hogy otthon van, ilyenek. Először elképesztően kiakadtam, de ugyanaz volt a helyzet, mint a csajnál: nem velem csinálta, hanem mindenkivel.


Közös a két esetben, ők mindenki mással is így viselkedtek, nem én voltam az egyedüli célpont. Ha csak engem ver át a lány, vagy a haverom csak engem pattint le, akkor elgondolkodtam volna, hogy mivel "érdemeltem ki" ezt az aljasságot. Viszont mivel egyértelmű volt, hogy ez róluk szól, nem rólam, így mindkét esetben úgy gondoltam, jobb is így.

2023. aug. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!