Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? Hogyan lehetnék...

Mit tegyek? Hogyan lehetnék jó barát? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Sziasztok abban kérnék segítséget hogy mit is kéne tennem?


A lényeg hogy van egy barátom akivel már jó pár hónapja beszélek. Sosem volt túl beszédes (legalábbis velem nem) de mostanában még rosszabb. Ha mesélek egy jó élményt csak egy like küld. Ha meg kérdezem hogy van sokszor nem is válaszol, ha meg mégis akkor nagyon röviden.

Ha én nem írok neki ő sem ír csak nagyon ritkán.

De régen azért beszélt velem, jóban voltunk

Nagyon félek hogy elveszitem. Nem akarom elengedni

Mit tehetnék hogy jobb legyen a kapcsolatunk? Hogyan legyek jobb barátja?

Köszönöm szépen előre is a segítséget



2023. aug. 22. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem jó barátja vagy. Sajnos, ha ő hanyagol azzal nem tudsz mit kezdeni. Az emberi kapcsolatokhoz 2ember kell egyedül sajnos kevés vagy és ezt el kell fogadni.

De ha neked megér ennyi energiádat, hogy bele tedd akkor továbbra is tartsd a kapcsolatot, találkozzatok, sportoljatok bármi igazából.

2023. aug. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Egytértek
2023. aug. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

El engedni és bele törődni nem szeretnék. Még képtelennek érzem magam hogy el engedjem. Nekem ő nagyon fontos.

Még ha belül tudom is hogy neki én nem.

Akkor még egy ideig próbálom majd vele tartani a kapcsolatot. Remélem valahogy javulni fog

Csak ő van nekem

2023. aug. 22. 08:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ajaj. Ez a "csak ő van nekem" nagyon nyomasztó dolog egy barátságban. Senki nem szeret egy személyben felelős lenni egy másik ember boldogságáért, főleg, ha az illető nem is különösebben fontos neki.

Valószínűleg érzi, hogy kétségbeesetten nyomulsz, ezért menekül. Ő tudja, hogy nincs más barátod rajta kívül?

2023. aug. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az első és legfontosabb hogy ne akarj megfelelni senkinek. Mi az hogy hogyan lehetnél jó barát? Leginkább úgy hogy saját magad maradsz és őszintén elmondod azt amit gondolsz, nem úgy hogy becsicskulsz csak hogy a barátod maradjon. Egyébként is az milyen barátság ahol te alkalmazkodsz hozzá és te próbálsz változtatni magadon azért mert lesz@r téged? Ha valóban barátok vagytok / voltatok akkor kérdezz rá hogy "neked meg mibajod van hogy csak lájkokat küldözgetsz ahelyett hogy normálisan válaszolnál?" Egy barátság épp a kommunikáción alapul amihez mindkét fél szükséges, de ha már alapból szólni sem mersz neki vagy a nemtetszésedet kifejezni én azt nem nevezném barátságnak...
2023. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"A lényeg hogy van egy barátom akivel már jó pár hónapja beszélek."

A leírtak alapján fogalmad sincs arról, hogy mi a barátság. Az akit a barátodnak gondolsz, még ismerős sem. Néha váltotok egy-két mondatot online. A barátság az egészen más...

2023. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy félsz elveszteni, de senit nem fogsz elveszteni , ugyanis ő soha nem volt a barátod és minél jobban ragaszkodsz hozzá ez csak annál rosszabb lesz. Egy idő után már vissza se fog írni. Nem, ez nem lesz jobb , csak rosszabb.Engedd el. Keress valaki mást, aki tényleg a barátod akar lenni, mert ő nem akar az lenni. Azért küld, csak egy like jelet, mert unja, hogy keresed és azt hiszi, hogy le esik neked, hogy ő nem akar még vissza írni se..
2023. aug. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Shaddark ***** válasza:

A barátság (de még a jobb-féle párkapcsolatok is) általában azon alapul, hogy azzal töltjük az időnket akinek a társaságában jól érezzük magunkat.

Ha ez nincs így, nem fog keresni. Attól hogy te jól érzed magad vele még ő nem biztos hogy így van vele. Ez nem a te hibád, egyszerűen nem illetek össze ilyen szempontból. Írogathatsz neki, mert nem kerül sokba, hátha nincs igazam (és miért is lenne, nem ismerlek titeket ezért csak tippelgetek) és egyszerűen csak elfoglalt, időhiányos és sajnálja az időt magára is.

2023. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#4 nem. Nem tudja hogy nincs más. Azt sejti hogy nem sok van de azt nem hogy csak ő


#5 már volt nem egyszer hogy ilyen miatt szóltam és kérdeztem hogy mi a baja. De mindig azokat mondja hogy csak fáradt volt, vagy nem ért rá. Vagy éppen el olvasta csak elfelejtett vissza írni.


#6 lehet hogy igazad van. És tényleg nem tudom hogy mi a barátság. Nem nagyon volt még részem benne.



Már csak azt nem értem benne hogy ha ennyire nem akar velem beszélni, nem érdeklem stb. Akkor miért van ha esetleg egy online társaságba elkezdek mással beszélgetni és ő ezt látja akkor ki akad hogy "mond most meg csalsz??" vagy "már nem is szeretsz?"

Ezekkel a dolgokkal zavar a legjobban össze. Nem értem hogy akkor most mégis mi van.

Lehet ezért olyan nehéz el engednem

2023. aug. 23. 01:09
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Furcsa fogalmaitok vannak a barátságról. A minap csőtörésem volt. Miközben az elhárításán dolgoztam, rendkívül kecsegtető ajánlat jelent meg a Marketplace-on. Felhívtam egy barátomat, aki első szóra félredobott mindent, utánfutót bérelt, elautózott 160 km-t, és elhozta nekem a kiszemelt fűnyírótraktort. Valahol itt kezdődik a barátság,nem ott,hogy személyes ismeretség nélkül írogatunk egymásnak.
2023. aug. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!