Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan vigasztaljak másokat?

Hogyan vigasztaljak másokat?

Figyelt kérdés

Ma egyik barátnőm sírt, és nem tudtam mit csináljak, megölelni se akartam, mert van aki azt nem szereti. Nem tudta, pontosan miért sír, azt mondta, hogy rossz napja van. Ilyenkor sose tudom mit mondjak vagy mit csináljak, úgyhogy elég kínos szitukba tudok keveredni.

Hogyan vigasztaljak meg valakit, amikor sírt? És egyáltalán, ha csak rossz kedve van miket mondjak, hogy azt érezze, hogy jó barát vagyok?

21/l


2023. aug. 23. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki hogy rád bármikor számíthat, vele vagy és ha szeretné, nyugodtan elmondhatja mi bántja,de azt is megérted, ha nem szeretne beszélni róla. Csak biztosítsd a támogatásodról őszintén, hogy érezze.
2023. aug. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Azt kérdezd meg, hogy mire van szüksége.
2023. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Én mindig megkérdezem ilyenkor, hogy tudok valamiben segíteni? Legalább egy pohár vizet vagy zsepit vagy valamit vihetsz neki. Nem kell túl gondolni. Amúgy meg nem kínos a csend. Ő szarul érzi magát és nem az lesz a legnagyobb baja, hogy jaj milyen témát hozzak fel. Ezt max te érzed így. Elég ha ott vagy és csendben ülsz vele. Ha pedig bármit tudsz mondani a témával kapcsolatban akkor mondod. Mondasz saját hasonló példát, amivel megerősíted hogy tudod milyen szar pl.
2023. aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Van, mikor nem lehet es nem is kell vigasztalni. Meg lehet hallgatni vagy finoman kerdezni. De ha oka van a szomorusagra, az normalis, hogy szomoru. Van egy ismerosom, aki szinte passziv agresszivan varja, hogy megnyugtassa, akinek baja van, hogy jol van, minden rendben. Lehet, hogy nincs, de senki nem varja, hogy tegyel valamit. Eleg a jelenlet, kiveve ha pont azt szeretne, hogy beken hagyjak.
2023. aug. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szeptemberi iskolakezdéssel a vallási intézmények is megnyitják TANÉV(!) kezdő csoportjaikat. Mit jelent ez?


Egymásra támaszkodni, egymást bátorítani/vigasztalni "hívő" (tudom, van akiben kételyt ébreszt!) módon megélni a Testvériséget, stb.


Szoktak lenni imádságos/hittanos alkalmak, amelyekre FŐKÉNT(!) a fiatalokat várják. KÖZÖSSÉGÉPÍTÉSI(!) lehetőség.


Az én esetemben párkapcsolati KEZDEMÉNY(!) lehetőségek kezdtek kialakulni. Még jóval túl a kora fiatalságon is lesz remény az újrakezdésre!

2023. aug. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mármint az 5-ös választ Neked szántam Kérdező! Általános értelemben fogalmaztam meg.


(Az emberiség ebben a robotizált világban kevésbé tud megpihenni, mint évtizedekkel ezelőtt - lelkigyakorlatra/meditációra lehetőség, amiket írtam.) Lelkigondozást/lelkivezetést tartanak a felszentelt papok, pl.


Attól függ, melyik egyházat vesszük alapul. A szektákat kihagyjuk, a történelmiekkel foglalkozunk.

2023. aug. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!