Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet introvertáltként...

Hogy lehet introvertáltként átvészelni egy napot az irodában?

Figyelt kérdés

Reggel több az energiám az extro kollégáimnak meg kevesebb. Ilyenkor jó alkupozícióban vagyok, ritkábban állnak belém mert állom a sarat, nem tudnak kihasználni, hülyére venni stb.

Ahogy telnek az órák én egyre fáradok mentálisan az extrok meg feltöltődnek energiával (ilyenkor már 4-szeres az energiaszintjük az enyémhez képest). Mentálisan lefáradtam ezért a kommunikációra is nehezebb koncentrálni, gyakran támadnak (mert akit lehet azt miért ne, így a helyes), kerülöm a konfliktust (energiamegtakarítás miatt) és rosszabb válaszokat adok, kevésbe heves és határozott a fellépésem mint reggel.

A nap második fele általában egy rémálom (az extro kollégáim teszik azzá).

Hogyan lehet átvészelni, milyen stratégiával?


2023. aug. 31. 14:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

Normális, nem toxikus kollégákkal.

Introvertált vagyok de nem tapasztalok semmi hasonlót. Napközben belemélyedek a feladatomba, a kollégáim meg nem állnak belém, nem akarnak kihasználni.

2023. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

1


Akkor te szerencsés vagy a munkahelyedet illetően..

2023. aug. 31. 14:59
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem itt más baj is van a toronyban. Introvertált vagyok de még soha nem bántott senki és nem is akart kihasználni. Mindenhol elfogadtak eddig.
2023. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Úgy, hogy nem nyavalyogsz az "introvertáltságod" miatt, hanem fejleszted a konfliktuskezelő- és kommunikációs képességedet. Egyik sem egy lehetetlen feladat, ugyanis az introvertált nem a 'balek' szinonomája.

B verzió, amit az 1-es is írt, hogy elmész egy normális munkahelyre.

2023. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

3


Ha külsőre átlag felett vagy akkor békén hagynak introvertáltként is. Minél rosszabb a külső természetesen annál fontosabb az agresszív fellépés másképp eltaposnak.

2023. aug. 31. 15:10
 6/26 anonim ***** válasza:

Mondhatod válaszként, hogy "hagyjál már a hülyeségeiddel".


Az eddigi tapasztalatom, hogy a konfliktus kerülése vonza legjobban a konfliktust.

Nemrég olvastam egy könyvet a szóbeli támadások kivédéséről. Meg vannak youtube videók, amik segíthetnek. Szóval amit tehetsz, hogy fejleszted magad.

2023. aug. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
Be kell vonulni a sarokba és egész nap kávét iszogatni, zenét hallgatni, yutub videókat nézegetni.
2023. aug. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk a korodnak megfelelően viselkedsz és leszoksz erről a manapság divatos introvertáltság címén antiszockodó, teátrális műszenvedésről, ha emberekkel kell kapcsolatba lépned.


Én valóban introvertált vagyok, de nem élem meg úgy a más emberekkel való kommunikációt, mintha háborús övezetben kéne túlélnem. Hagyjátok már abba ezt a felkapott, röhejes műrinyát, ez már kamaszlányoknál is baromira ciki.🤦‍♂️

2023. aug. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod, felmondani.
2023. aug. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%
8, na végre!!! 🙌
2023. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!