Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen átkozottul kimerít...

Miért ilyen átkozottul kimerítő az élet introvertáltként egy extrovertáltaknak kitalált világban?

Figyelt kérdés
Más is szenved ettől? Hogyan oldják meg, hogy ne legyen folyton kimerülve?
2020. márc. 22. 17:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%

Azért, mert NEM introvertált, hanem gátlásos vagy aszociális vagy!

Nekem, (tényleg) introvertáltként nincs sok bajom a világgal, ha fáraszt, akkor egy idöre különvonulok.

De kimerülve nem vagyok és nem is szenvedek emiatt.

2020. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%
Nálam introvertálabb emberből egyet ha láttam egész életemben. És semmi bajom a világgal EBBEN a tekintetben. Nem szenvedek, így nincs mit megoldani. Biztos kétszer intróbb vagyok mint te( minimum), és nincs ezzel baj. Ha van színvonal, ez nem zavar vizet.
2020. márc. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%
Én introvertált vagyok (mérten), de sosem éreztem ezt... Sok ember, aki szorong, szociális fóbiája és minden agybaja van, magára húzza, hogy introvertált és röhög azon, hogy bezártak a helyek, mert a köcsög extrovertáltaknak milyen rossz most muhahaha, úgysem fogadtak be... Ez nem introvertáltság, ez betegség, frusztráció és rosszindulat. Egy introvertált teljesen jól elvan és egyáltalán nem zavarja a világ másik fele. Nem avatkozik bele az extrovertáltak életébe, hanem él boldogan, kicsit kevesebb szociális interakcióval...
2020. márc. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
43%
A skatulyázással önmagad zárod, kategorizálod be és a nehézségeket erre fogod rá ahelyett, hogy próbálnál valamit tenni.
2020. márc. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
63%

Azért, mert alapvetően rengeteget kell emberek között lenni, alapból hajszoltak vagyunk és nincs elegendő én-idő.

Én a hétköznapjaim során azt szoktam érezni, hogy még a fülemen is ember lóg.


Sehogyan se tudom megoldani, folyamatosan ki vagyok merülve.


Heti 43 órát rohadok a munkahelyen, nekem már ez sok emberből (tényleg sok, tehát remélem, hogy lesz home office-forradalom), esti egyetemre járok, rendszeresen találkozom Apummal. Utcán sok ember, tömegközlekedésen tömegnyomor, a lépcsőházban tuti, hogy van valaki velem egyszerre, pedig aránylag kis társasház, 40 lakás sincs.


Nekem ez a fáradtság pont a baráti programok rovására megy, mert pont azokra nem marad semmi energiám abban a nagyon kicsi szabadidőben.

2020. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként ezen az oldalon honnan van ennyi tökéletes ember, mint ennél a kérdésnél is 1-4-ig?


1-4, ne haragudjatok, de vagy nem vagytok introvertáltak, vagy nem vagytok őszinték.

2020. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
39%
Introvertált vagyok én is, csak már rossz olvasni, hogy ilyesfajta kategorizálás van és mindig-mindenre elő lehet rántani hogy "nekem ezért van az, mert...." "introvertált vagyok"
2020. márc. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

5


Látom átérzed a helyzetemet hisz te magad is pont ezen mész át.


Az introvertáltság pont azon alapszik, hogy ha túl sokat vagy emberekkel egyszerűen lemerülsz.


Munkahelyen meg össze vagy zárva egy csomó emberrel het 40 vagy plusz órát és ez valami elviselhetetlen. Folyton kommunikálni kell mert másképp ugye a munkádat nem tudod elvégezni. Ez úgy 5-ször több mint amit el tudnék kimerülés nélkül viselni. És ez csak a munka. Ki kell menni vásárolni hétvégén és rengeteg ember van mindenhol, üzletben, utcán, tömegközlekedésen.


Nem tudok egy pihentetőt sétálni a friss levegőn mert mindenhol emberek, és jó sok a hangoskodó társaság is amelyek rendkívül idegesítők már egy idő után.


Egyszerűen sok ez az inger. Elhiszem, hogy az extrovertáltak imádják, habzsolják az életet, de sokszor úgy elvonulnék 6 hónapra és embert sem lássak.

2020. márc. 22. 18:11
 9/26 anonim ***** válasza:

Én megvagyok full intro emberként.

Lekoptatom a túl extro embereket. 👌

2020. márc. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Lehet olyan munkát keresni amit egyedül is tudsz végezni kommunikáció nélkül.
2020. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!