Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Hogy van az, hogy aok ismerősöm közül úgy érzem, a legtöbben eldogadnak és szimpatikusnak tartanak, mégsem lesz egyikből sem mélyebb és tartós barátság?

Nálatok ez hogy van?


2023. szept. 15. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pl úgy, hogy nen is törekszem olyan mély kapcsolatokra, amik esetleges elvesztése vagy csalódása lelkileg összezuhantana. Vannak barátaim, vannak egészen jók is, de tudatosan távol tartom magamat a "függőség" jellegű mély kapcsolatoktól. Oka: nem titkoltan önvédelem, égettem már meg magamat, így vannak védelmi mechanizmusaim.
2023. szept. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy voltam vele, mint az 1.válaszoló. Tudatosan kerültem a mélyebb kapcsolatokat, mert nem akartam magam megégetni újra. Közben mégis úgy alakult, hogy lett egy nagyon mély, jó barátnőm. Folyamatosan ismételtem magamnak, hogy örülök, hogy itt van, szeretem, de nem várok tőle semmit, ha elsodor egymástól az élet, akkor elfogadom, stb.

10 év után rám unt, és lecserélt. Én meg, hiába minden fogadkozás, nagyon megszenvedtem.

Sajnos vannak dolgok, amiket nem lehet kivédeni.

2023. szept. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kolcsonos a merteke a haveri-ismerettsegi akaratanak. Vagy csak alkalmi havernak tartanak ha unatkoznak akkor elhivnak ide-oda. Igazi mely baratsag nagyon nincsen, meg parkapcsolatokban sem max az elejen, de hosszutavon nem mondom nincs, de eszmeletlen ritka. Hazassagrol ne is beszeljunk, mert ott egy olyan kotelezettseget kell vallalni amit nem mondhatsz vissza es meg karod is lehet belole, ez sem mondom 100% de inkabb ritkabb a hosszutavu jokimenetelu hazassag.
2023. szept. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#1,2 no igen, azt megértem, hogy ön/énvédelem, de ahogy #2 írod, az embernek akkor is igénye van (ill. elvileg ez egy emberi szükséglet) mélyebb kapcsolatokra. Mondjuk jó nyilván van olyan is, aki azért nem igényli, mert alapvetően is felszínes személyiség. De már-már úgy tűnik, hogy csak ezek a lehetőségek, aki meg szeretne mélyebb barátságot, vesse magát alá annak, hogy úgysem lesz? :(
2023. szept. 15. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 1 életbeli-, és 1 netes ismerősöm van, akikkel valóban tartjuk a kapcsolatot. A többiek vagy más gondolkodásúak, vagy más életbeli céljuk lett, vagy "csak vagyunk, mint ismerősök" kategóriában egymással.

Tehát érdekesnek kell lennie az embernek, hogy fentmaradjon egy kapcsolódás.

2023. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!