Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megszakítsam ezt a barátságot...

Megszakítsam ezt a barátságot szerintetek?

Figyelt kérdés

Régebben szomszédok voltunk. Én 40 éves nő vagyok, férjem van, gyerekeink. Ő pedig 30-as pasi aki akkor még együtt élt a barátnőjével. Sokat beszélgettünk, tényleg minden témáról hasonló véleményen voltunk és olyan jó volt vele megbeszélni dolgokat. Kb egy éve szakítottak a barátnőjével, a lakást eladták, elköltöztek. Mivel maga alatt volt, sokszor hívott telefonon, én meg hallgattam, vigasztaltam, próbáltam tanácsokat adni. Állítása szerint már túl van a barátnőjén új életet kezdett, új albérlet, új munkahely stb. De. Nincsenek új barátai, mindig engem hívkál, és megmondom őszintén, kicsit kezd terhessé válni, család, gyerekek mellett nincs sok időm telefonon órákon át dumálni. A férjemnek sem tetszik, amit meg is értek. Ráadásul tényleg órákat tud dumálni, sokszor úgy, hogy megkérdezi hogy vagyunk majd végig sem hallgatva átveszi a szót és magáról beszél. Ha meg szólok, hogy most nincs időm beszélgetni, vagy csak 10 percem van esetleg, akkor sértődözik, hogy hát ja nekem könnyű, neki meg milyen rossz, magányos, és senki nem hallgatja meg. Komolyan, mintha nem is az az ember lenne, akit megismertem, mikor a szomszédunk volt.

Úgy érzem, ez a barátság már engem csak leszív, de nem akarom cserben hagyni, hogy én sem hallgatom meg. Mit tegyek ?


2023. szept. 15. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az nem barátság, ha valaki a lelki szemetesládájának használ. Így vagy úgy, de számold fel ezt a kapcsolatot, mert amíg az illető megkapja amit akar - a figyelmedet, ugyanis semmi másra nincs szüksége belőled - addig ez így marad.
2023. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem barátság. Ráadásul nem csak az idődet pazarlod rá, hanem teljesen el tudják szívni az ilyen emberek mások energiáját, ami lehet, hogy neked már fel sem tűnik, mert hozzá vagy szokva.
2023. szept. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Talán igen. És lelkiismeret furdalásom van, hogy önzően le akarom rázni. Mert magányos, depressziós és öngyilkos gondolatai vannak. Meddig tart ilyenkor egy barát felelőssége?
2023. szept. 15. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!