Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezek barátokat?

Hogyan szerezek barátokat?

Figyelt kérdés

16 éves làny vagyok szociállis szorongással. Hogyan szerezek barátokat akikkben megbízhatok, akkikel nevetheténk és bulikba mehetnék?


Sajnos ùj közekegben nagyon szorongok így elég nehezen megy a beilleszkedés.



2023. szept. 18. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Én nekem az segített szociális szorongó emberként (nem feltétlen barát, de egy beszélgetőpartner tálálásra amelyből persze lehet barátság is végül), hogy olyanokkal próbáltam meg élőben beszélgetni akik hasonlóak, mint Én (nem feltétlen szoronganak, csak zárkózottabbak, csöndesebbek) és náluk valami oknál fogva alábbhagyot a szorongásom.
2023. szept. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És hol találkozhatok ilyen emberekkel?
2023. szept. 18. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem így az alábbi helyeken volt olyan, hogy találtam:

* osztályban (itt azért volt pár ilyen ember, aki jóval zárkózottabb volt, mint Én és volt olyan tantárgy amelyekben mind a 2-en jók voltunk és ebből alakult ki barátság)

* iskolában (ez egy kicsit nehezebb, de Én a szembe lévő osztályban tudtam 1-2 emberrel beszélni aki szintén csöndesebb, ez amúgy szerintem látszik akkor, ha bemész hozzájuk)

* régebben, illetve most is járok sportolni a Te korodbeliekkel (is, illetve a sajátommal is eléggé vegyes ez a társaság) és ott is volt pár csöndesebb ember


De amúgy, ha nem csak a saját korosztályodban keresed akkor fentebbi korosztályban is lehet találni, akár csak Facebook általi eseményeken: túrázás, társasozás, olvasókörök, workshoppok, könyvbemutatók, olyan előadások amik téged érdekelnek. Bár ezekkel még nem nagyon jártam olyan sikerrel amelyből barátság lett volna. Itt arra érdemes figyelni, hogy valami visszatérő legyen ez, az alkalom mert akkor szerintem sokkal nyitottabbak is az emberek, illetve akár 2. alkalom után is ráér kezdeményezni beszélgetés.

2023. szept. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. szept. 18. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!