Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudok annak nekikezdeni...

Hogyan tudok annak nekikezdeni, hogy gamer lánybarátot keressek, akivel a hobbink közös művelése mellett kialakul barátság (34/F)?

Figyelt kérdés

A neurotipikus társadalomban főként azt vettem észre, hogy valamiért furcsán tekintenek arra, aki felnőttként barátokat keres. Nem tudom értelmezni, hogy miért, hiszen a környezetemhez képest ritka a hobbim (gémelés, mily meglepő) és valamiért lányok mellett nyitottabbnak, nyugodtabbnak érzem magam, mert azt tapasztaltam, hogy a felőlük érkező pozitív visszajelzések erősebben hatnak rám.


Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem vagyok betáblázva, de a munkámon és a kötelezettségeimen kívül fogalmam sincs, hogy hova érdemes kibővíteni a komfortzónámat. A face to face kommunikációmon pedig igencsak van mit polírozni, mert gyakran átesek a másik ló egyik oldalára.


Olvastam a Mondoconról, PlayIT-ről, voltam is páron, de az ilyen nagy fesztiválok területén nem éreztem magam kényelmesen, és tisztában vagyok azzal, hogy ha valami nem jó, azt nem erőltethetem, mert csak elijeszteném magam mellől az embereket (Az esetek 90%-ában ez így van, a maradék 10% esetén akik mellettem maradtak, azok meg nem gémerek, így nem jön természetesen az, hogy leüljenek velem gémelni). Ellenben ha találnék egy kisebb gémer csoportot (maroknyi tag, vagy csak pár tag), netán egy figurafestő, makettkészítő kisszakkört, ahol ezt az érdeklődésemet kipróbálhatnám anélkül, hogy magamra haragítanám a fél világot, már közelebb lennék. Jót tenne nekem a környezetváltozás.


Rengetegszer játszom Xboxon (ami mostanában leköt, a Borderlands széria, Far Cry 5-6, Powerwash Simulator, It Takes Two, Forza Horizon 5), illetve Steamen (Euro Truck Simulator 2, Tabletop Simulator, stb), az esetek 99%-ában Single Player módban. Csak akkor játszottam multit, amikor egy ismerős csatlakozott, de az évek elteltével elsodródtunk egymástól, éljük az életünket.


2023. okt. 7. 14:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

"A neurotipikus társadalomban főként azt vettem észre, hogy valamiért furcsán tekintenek arra, aki felnőttként barátokat keres."

. Mi az a "neurotipikus társadalom"? Ki tekint rájuk furcsán?

Egyáltalán nem vagy olyan különleges, mint amennyire gondolod.


Talán el lehetne kezdeni találomra idegenekkel. Aztán ha akkor látod utoljára, akkor sincs semmi.

2023. okt. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1 Neurotipikus azt jelenti, hogy nem autista. Ők tekintenek furcsán azokra, akik felnőttként barátokat keresnek.


A környezetem mindig csodabogárként tekint rám, vagyis azt a visszajelzést kapom, hogy "különleges" vagyok.


Találomra idegenekkel, azaz odamenjek egy random valakihez az utcán és kérjem el tőle a Gamertagjét?

2023. okt. 7. 15:17
 3/19 anonim ***** válasza:
30%
Nem lett volna egyszerűbb azt írni, hogy csajoznál, de csak a gamelést tudod felmutatni, mint "értéket" magadban?
2023. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#3 Nem.
2023. okt. 7. 21:06
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
#4: Pedig lehet érdemes lenne leegyszerűsíteni a problémát, akkor könnyebben tudnál továbblépni az ügy érdekében
2023. okt. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
#4 Ahogy az első bekezdésben írtam, a neurotipikusok nem értik meg, hogy gamer lánybarátot keresek, mert nem figyelnek egymásra se.
2023. okt. 7. 22:13
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Minek kéne egyszerűsítenie azt ahogy kifejezi magát? Hogy legyenek gyökerek akik felfogják? Nem helyeket keres maga mellé a kérdező. Ha meg nem érted mit mond akkor pont hogy nem kéne okoskodni mert hülye vagy hozzá, és még azt írod neki hogy egyszerűen írja le, mert fogyatékos vagy, és nem érted mit mond, és nem e neki is könnyebb lenne e így. Elkepesztő.
2023. okt. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy játékban nem lehet ismerkedni? Lolban én olyanokkal találkoztam akikkel utána eloben is dumáltam.
2023. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
#7: Itt te vagy az aki nem értette meg úgy látszik.
2023. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#8 Sajnos nem szeretem a PVP játékokat. Jobban szeretem a coop PVE típust
2023. okt. 8. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!