Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a helyes lépés?

Mi a helyes lépés?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam egyben a legjobb barátom is, eddig nagyon jól kijöttünk , nagyon sok mindenben egyet értettünk. Mostanában elkezdtem pozitívabban gondolkodni és jobban érdekelnek olyan dolgok amit eddig elutasítottam. Azt érzem , hogy ami eddig közös volt bennünk és szerettem benne , azaz a pesszimizmus elkezdett zavarni, és ahogy viselkedik és gondolkodik.

Fontos számomra , mert mindenben támogat, de néha ez már az agyamra megy és nagyon vissza kell fognom magam , hogy ne mondjam azt, hogy fejezze be . Azt érzem , hogy jobb lenne nekem nélküle.

Ilyenkor mi a helyes lépés, mert nem szeretném megbántani?


2023. okt. 15. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Először beszélj vele szépen, próbáld meg megértetni veled, hogy te hogyan érzel. Ha ezek után is le akarna nyomni téged az ő pesszimista szintjére, akkord hagyd ott a fenébe.
2023. okt. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kezeld túl radikálisan a dolgot. Ne ilyen full vele vagy egyáltalánban gondolkozz. Főleg mert egy olyan valaki, akivel erős szálak fűznek össze.


Szóval szerintem csak finomhangold a dolgokat. Változtass a távolságokon, a gyakoriságokon. Kísérletezd ki mik ebben az új élethelyzetben a jó érintkezési formák, mennyi belőlük.


Szerintem ez az irány, ahogy hosszabb távon jó barátságokat ápolni, nem az, hogy akivel nem 100% az átfedés azokkal megszakítani és elvágni a dolgokat.


Mert ahogy megy előre az élet egyre inkább az lesz, hogy változnak dolgok, emberek, élethelyzetek, szóval az lesz a normál, hogy nem lehet azt a fajta viszont tartani, mint még iskolában. Akkor is lehet kedvelni, szeretni, támogatni embereket, nyitottnak lenni feléjük, ha mi tök másmerre megyünk. Csak ezek más viszonyok.

2023. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!