Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Azokkal a barátaiddal, akikkel...

Azokkal a barátaiddal, akikkel online tartod a kapcsolatot milyen ritmus szerint írtok egymásnak?

Figyelt kérdés

Nekem van olyan, akinek minden reggel írok és ő reggel válaszol. De van olyan is, aki három naponta mondjuk.


Ilyenkor ha felborítom az egyensúlyt mi történik?

Pl túl hamar, vagy túl későn válaszolok? Utóbbiból gondolom azt vonja le, hogy nem érdeklődöm már annyira, igaz?


Asperger-es (autista) vagyok, emiatt a szociális kontaktok nehezen mennek. Távol élek tőlük, így a személyes találkozó helyett Messenger-en vagy WhatsApp-on chat-elünk.



2023. okt. 15. 17:42
 1/6 Kitana. ***** válasza:
81%

Teljesen változó. Egy olyan van, akivel csak online, vele minden nap, de van, hogy egy nap csak 1-2 üzenetet váltunk, következő nap meg egész nap válaszolgatunk egymásnak, amikor épp nem vagyunk mással elfoglalva. (Pl meló közben max 1-2x írok, meg szünetben.) A többi barátommal találkozunk is, velük jóval ritkábban, esetleg ha történik valami tényleg említésre méltó, vagy találok valami vicceset, azt elküldöm nekik, de velük ritkább a rendes beszélgetés chaten. Van, hogy 1-2 hét no kontakt után írunk egymásra, hogy találkozunk-e a napokban.

Szerintem olyan nincs, hogy túl hamar válaszolsz, ha ráérsz épp, akkor válaszolj nyugodtan, ha utána nem válaszolnak, akkor gondolom ők épp csak egy üzenetre értek rá akkor, majd írnak. Nem tudom, én nem szoktam ezt figyelni, vannak olyan barátaim, akik szimplán nem a telefonjukon élnek, van akinek az értesítések is ki vannak kapcsolva, írnak amikor írnak. Én sem szoktam mindent azonnal eldobni és válaszolni, csak ha olyan kedvem van.

2023. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyan ritmus szerint, hogy mikor ér rá a másik.
2023. okt. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán.
2023. okt. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Változó, van hogy kétpercenként mennek az üzik, van hogy hetente.
2023. okt. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

A kifejtésre reagálva:

nem hinném, hogy a másik fél fennakadna azon, ha nem a megszokott időben írnál neki, bár így látatlanban ezt nehéz biztosra mondani. Illetve, ha mondjuk több nap maradna ki, mint általában, akkor szerintem érdemes lenne írni előtte valamit (ha tudod előre, hogy ilyen lesz majd), hogy ne legyen belőle félreértés, esetleges sértődés.

Attól nem kell tartani, ha előbb, vagy később írsz, mint ahogy megszoktátok, akkor volt rá időd, energiád.


Jelenleg két olyan közelebbi barátom van, akivel végtelenítve beszélgetünk neten, és nincs benne semmi ritmus, semmi előre megbeszélt dolog, hogy mikor írunk/írhatunk egymásnak, mert nálunk ez nem így működik. Akkor írunk vissza, ha van időnk, energiánk rá, és már az elején megbeszéltük (személyesen is ismerjük egymást), hogy néha napokba is telik, vagy akár hosszabb időbe is, de ez nem jelenti azt, hogy nem vagyunk egymásra kíváncsiak, csupán nem mindig van egyben annyi időnk, hogy tüzetesen tudnánk mindenre reagálni.

2023. okt. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szép estét.

Nincs időhöz kötve.

Én van amikor ~15-20 órát fent lógok a neten.


Van hogy napokra eltűnök: olvasok.

Próbálok legalább akkor is napi 2x felnézni.


Egyénektől függ.

2023. okt. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!