Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Online alapú barátságról van...

Online alapú barátságról van szó. Ti hogyan kezelnétek a helyzetet? 17/F

Figyelt kérdés

Azt, hogy miért vannak online barátaim, nem szeretném részletezni. Élőben is van egy pár barátom, viszont a kérdésem most nem róluk szól.


Hogy a lényegre térjek, tanácskérésem okát és tárgyát a következő jelenség szolgáltatta:

Drága barátom mindig csak 6-8 nap után szeret válaszolgatni az üzeneteimre úgy, hogy közben egyáltalán nem elfoglalt. (Ez egyértelműen megállapítható a heti beszámolóiból, amelyekben többször is előfordultak már pl a „pihen” és „unalmas” kifejezések.)

Emellett egy ideje a válaszainak hosszúságai is csökkentek, legalább 70 százalékkal, illetve hajlamos lett itt-ott kihagyogatni, nem megválaszolgatni kérdéseket.


Korábban is érdeklődtem már nála afelől (sok hónappal ezelőtt), hogy miért ilyen nagy kihagyásokkal ír vissza. Nem nagyon szeretném ezt most megismételni. Akkoriban még nem volt nyári szünet, tényleg sok dolga volt.

Gondoltam, most inkább a Gyakorikérdések mélyen tisztelt, odaadó és segítőkész felhasználóihoz fordulok egy nagy rakás jótanácsért.


Mindezek mellett ő az egyik legjobb barátom, szeretem és becsülöm őt. Sok tulajdonságában hasonlít rám, ami úgy általában véve eléggé ritka jelenség.


Öt órára lakik tőlem.


Mit tegyek? Mit ne tegyek? – Első sorban ezekre az egyszerűnek ható kérdésekre szeretnék választ találni.

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm. :)



2023. aug. 2. 00:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jó barátodnak tartod próbáld kiszedni mehid belőle miért nem ír, rossz passzban van stb. Ha nem változik akkor sajnálom de csak te tartottad őt jó barátnak.
2023. aug. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Van hogy az online kapcsolatok egyik vagy másik fél miatt elsorvadnak, vagy a kezdeti közös érdeklődés veszített lendületéből.

Azt lehet próbálni, hogy hang/videohívásban gyakrabban beszéltek (személyesebb), de a legjobb lenne az élőbeni kapcsolattartás, ami pedig - ahogy utaltál rá - a távolság miatt annyira nem járható út, esetleg az lehetne hogy x időnként félúton találkoztok.

2023. aug. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#1, Köszi a választ.

#2, Ennyi információt gondoltam szükségesnek megosztani a pontos, helyzethez illő tanácsok előidézésének érdekében.

Egy apró kis közvéleménykutatás: Mindenki egyetért #2 véleményével?

2023. aug. 2. 01:17
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
én egyetértek a kettessel, lényegretörőbben is meg lehetett volna fogalmazni
2023. aug. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
26%
Én nem értek egyet kinek nincs kedve olvasgatni ne ilyen kérdéshez jöjjön hanem valami egyszerubbhez ami biztos hogy rövid például mi a kedvenc fagyid.
2023. aug. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Te amúgy aspergeres vagy ezzel a stílussal, vagy csak délig aludtál és most álmatlanságban szenvedsz?

Nem a legjobb barátod. Sőt, megkockáztatom: egyáltalán nem a barátod. Vagyishát te nem vagy az neki. Ne online barátkozz, az nem ér semmit. Bár élőben úgy tűnik, nem tudsz.

2023. aug. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Nekem is van párismerősöm akikkel már csak neten tartjuk a kapcsolatot és néha akár 1 hétbe is beletelik amíg válaszolnak. Úgy állok hozzá, hogy nem értek rá odáig írni. De mondjuk nekem nagyon rossz a memóriám, néha van hogy kiküldök egy üzenetet fb chaten, és egy óra múlva amikor jön a válasz már nem is emlékszem, hogy írtam. :D
2023. aug. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

#2. véleményével nem értek egyet, elolvastam én is és nem volt hosszú.

Az illetővel tisztázd: milyen kapcsolatban vagytok egymással (ő mit gondol), mit vártok egymástól.

2023. aug. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Vagy unalmasnak tartja a beszélgetéseteket.

Vagy magával nincs rendben, rossz passzban van.

Hogy a kettő közül melyik, te tudhatod azok alapján amiket és ahogy ír. Ha nagyon egysíkú, eseménytelen az élete, akkor lehet inkább az utóbbi, és rossz passzban van, írni sincs kedve.


Viszont bocs, de hosszú távon fárasztó lehet ez a felvett, nagyon választékos stílusod. Erre figyelj. Időnként jó, de folyamatosan már sok.


A kettessel meg nem értek egyet. Ez még távolról sem a hosszú leírás kategória.

2023. aug. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen nem valódi barát, csak egy rongy vagy neki a sok közül, akit használhat ha érdekében áll, de érdek nélkül, önzetlenül nem foglalkozik veled.


Nagyon rossz ezt látni, hogy sokaknak nem is adatik meg hogy legyen egy barátja, míg akinek meg van, az sokszor nem becsüli meg :(

2023. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!