Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hetenkénti kommunikáció egy...

Hetenkénti kommunikáció egy online baráttal (?)

Figyelt kérdés

Van nekem egy online barátom. Régebben ismerkedtünk meg, még amikor barátokat neten is keresgéltem (és persze nyilván ő is). Kedvelem őt, sok tulajdonságában hasonlít rám, ami úgy általában véve elég ritka jelenség.

Az a helyzet ezzel a baráttal, hogy ő az esetek túlnyomó részében mindig csak hetenként ír vissza. A legérdekesebb benne az, hogy ezt nem azért teszi, mert nem szeret velem beszélgetni, le akarna rázni, vagy bármi hasonló (erre így konkrétan rákérdeznem nála, úgyhogy ezt a megállapítást nyugodtan vehetjük készpénznek); egyszerűen csak így jön ki a számára tetszőleges időbeosztás, vagy nem is tudom pontosan, miért teszi, de stabilan 2–8 napos intervallumokon belül mindig visszaírogat; és ilyenkor tényleg nem spórol a betűkkel, mindenre részletesen kitér.


Ha rajtam múlna én majdnem minden nap beszélgetnék vele, ugye mindenkinek mások az igényei (találkozunk is már személyesen 1-2 alkalommal), viszont ezen szokásából kifolyólag muszáj vagyok igazodni az ő hetenkénti üzenetváltási rendszeréhez.

Párszor előfordult már, hogy úgy gondoltam, nem szeret velem beszélgetni, és nem tudtam mi a tökömért nem ír vissza másfél-két hétig, de azután végül kivétel nélkül mindig visszaírt, és mindig meg is indokolta nemírásának okát.


Az lenne a kérdésem, hogy az Egyensúly fenntartása érdekében esetleg nekem is érdemes lenne-e ilyen kis időbeosztást kialakítanom, hogy pl csak hétvégente válaszolok neki, holott hétköznap is simán ráérnék ilyesmire.

Nem hiszem, hogy érdemes lenne elveszíteni egy ilyen jó barátot (sok közös tulajdonsággal), aki idővel mindig visszaír, csak ugye az igényeink mások egy picit. Nem tudom, ez mennyire jelenthet problémát.


Minden tanácsot, ötletet, meglátást, véleményt, személyes tapasztalatot örömmel fogadok. A válaszokat előre is köszönöm.



2023. aug. 16. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

Online barát? Te nem vagy 100-as!

Amúgy meg ha naponta a nyakadon lógna akkor meg az lenne a bajod! Ne jatszmazz írj neki amikor tudsz lehet innen otthon gyakorizik, mint most te hanem van értelmesebb elfoglaltsága egyszóval élete, ami neked sosem volt!

2023. aug. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Biztos hogy természetes élőlénnyel és nem egy mesterséges intelligenciával beszélgetsz?


A mesterséges intelligenciákra jellemző hogy ütemezetten reagálnak pszeudorandom módon, de meghatározva a reakcióidő alsó és felső időintervallumát valamint mindenre részletekbe menően válaszolva és megtéveszthetetlenségig utánozva az emberi érzelmeket, illetve emojikat használva és szándékos, randomizált gépelési hibákat alkalmazva.

2023. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2, A megadott információk alapján ez valóban teljesen jogos feltételezésnek tűnhet, de biztosíthatlak téged afelől, hogy nem mesterséges intelligenciáról van szó, hanem biológiai alapokon fekvő, természetes úton világra érkező, korombéli humanoid létformáról. 😅
2023. aug. 16. 00:28
 4/11 A kérdező kommentje:

Legalábbis ő ezt állítja magáról xD

(Találkoztam vele, nem tűnik robotnak)

2023. aug. 16. 00:29
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Légy önmagad, válaszolj neki amikor ráérsz, ha ehhez van kedved, ne alakíts ki egy olyan személyiséget, aki nem te vagy.
2023. aug. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A személyiségemen szerintem ez semmit nem változtatna. Ugyanaz az ember lennék. Valahogy jobban esik, ha nem csak én várok, hanem ő is néha. Igaz, hétközben is tudnék válaszolni, de hétvégén azért nekem is több szabadidőm van.
2023. aug. 16. 00:55
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Írj neki hétvégén, hétköznap ne!
2023. aug. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Hát kérdezd meg miért ír ennyire nagy időintervallumokban, lehet neki az internet explorer van még, és tudjuk hogy az milyen gyors
2023. aug. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Más is lehet a képben.
2023. aug. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#8, Tisztában vagyok vele, miért ír ritkásan. Csak az egyensúlyon gondolkodtam éppen (egy hónappal ezelőtt).

És 8-as témával kapcsolatban azt is megemlíteném, hogy #1-nek teljes mértékben igaza van az én életem kiterjedtségének és az ő életének ugyanezen tulajdonsága arányával kapcsolatban.

A kiterjedtségnél nem találtam jobban ide illő szót... Neki forgalmasabb a magánélete, (emellett pedig még a sulival is többet foglalkozik), tény és való.

Korábban nem reagáltam erre a válaszra (nem volt hozzáfűznivalóm), de sokat gondolkodtam rajta azóta. Köszönöm.

2023. szept. 18. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!