Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak az online...

Mit csináljak az online baráttal aki idegesít?

Figyelt kérdés
Van egy nő akivel elkezdtem pár éve irogatni facebook, mert ugyanaz a hobbink. Az jó lenne, ha tudnék vele a hobbirol beszélni, de ő mindig a családi problemairol irogat. Úgy ír a gyerekéről, meg a barátnőéről mintha ismerném őket. Mit tegyek? Úgy érzem legjobb ha megszakítom vele a kapcsolatot, nem irok neki többet. De közben sajnálom.
2023. aug. 1. 10:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Tedd azt. Csak feleslegesen pazarlod így az idődet rá.
2023. aug. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
100%
Letiltod
2023. aug. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Letiltsam? Úgy gondoltam egyszerűen csak nem írok neki. De arra is gondoltam h leírom neki mit gondolok és hogy miért nem akarok vele beszélgetni.
2023. aug. 1. 11:08
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mindenképp beszélj vele róla előbb, és oszd meg hogy mi a problémád. Talán azzal még változhatna is a helyzet. Értelmetlen is és nem is túl korrekt szó nélkül otthagyni valakit és ignorálni vagy letiltani.
2023. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Én voltam többször hasonló cipőben, csak én a barátnőd szerepében.

Sokat segített, ha valaki egyszerűen udvariasan megfogalmazta, hogy mit gondol amikor egy privátabb dolgot elkezdtem ecsetelni. Hogy elmondta, hogy ő miért engedte, hogy így kitárulkozzak és most miért szeretne engem ebben leállítani és, hogy ebben és abban a témában jelen van továbbra is, de szeretné, ha a magánéleti dolgaimba nem avatnám be, ezért meg azért.

Nagyon hálás voltam, hogy ezzel megtisztel, hogy ad egy esélyt arra, hogy

változtassak a viselkedésen és nem azonnal valami megszállott hülyének könyvel el akitől menekülni kell.

Nekem ha az volt a reakció, hogy hirtelen mindenhonnan letiltott a másik fél vagy hirtelen hátraugrott, akkor értetlenül álltam előtte és túl hirtelennek is éreztem a váltást.

2023. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Írd le neki, max ha bunkózik akkor letiltod
2023. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Tűztévesztő Színszerész ***** válasza:
86%
Szerintem is beszélj vele előbb, mert akkor ő is tudja, mi a gond. Talán észre sem vette, hogy túlságosan kezd téged beavatni a problémáiba, úgy, hogy a hobbitok háttérbe szorul. Ne tiltsd le szó nélkül, az nem valami kedves lépés.
2023. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Na ezert van a ghostingolas. Mert borzaszto kinos, es tehetetlen vagy. Gyakorlatilag a masik belerugasnak fogja megelni, barmilyen jofej kulturalt modon irod meg, eszrevenni nem fogja magat. Igen, ezert tortenik, hogy nem olvassa az ember az uzenetet, vagy latja, de nem valaszol.

Hu, nem irigyellek, kerdezo. Hiszen ez az, sajnalod, es szerencsetlen. Mas az, ha valakin van fogas, bunko veled.

En ugy erzem lekoptatnam, erre megkerdezne, bajod van velem, erre kiontenek mindent. Es kesobb nagyon kedvesen irna, hogy nem haragszik, ha ugy gondolod, akkor es blablabla.

Jaj, nem tudom, ez olyan rossz.

2023. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan írd meg neki, hogy nem szeretnél beszélgetni, csak a hobbiról, ha azzal kapcsolatban van valami téma, kérdés.

Ha megsértődik, akkor majd úgyis eltűnik.

2023. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a helyzetben vagyok, csak sajnos nem online.

Járok már egy ideje egy jóga csoportba minden hétvégén, ahol összeismerkedtem egy nővel. Kezdetben örültem, mert nagyon barátságos volt, és arra számítottam hogy tudunk a jógáról dumálni. De már az első alkalommal túl sokat megtudtam a magánéletéről is, szegény most válik, mindig ecseteli hogy milyen rossz lelkiállapotban van. Sajnálom őt, de engem nagyon lehúz mentálisan, és azt is észrevettem, hogy ha nekem van negatívabb hangulatom, akkor az őt nagyon nagyon feldobja.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha csak online tartod a kapcsolatot vele, akkor egyre kevesebbszer válaszolj neki. Aztán egyszer csak tiltsd le.

Én sajnos csak úgy tudnám ezt a nőt eltüntetni az életemből, ha nem járnék többé jógázni. De ő egyszerűen mindig ott van, jön velünk a jóga utáni közös teázásra, néha felhív, írogat messengeren és kb. minden programra akár menni, ahová én is.

2023. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!