Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg van olyan ember ki...

Tényleg van olyan ember ki jobban viseli ha ghostingolják, mintha elmondják neki, hogy miért nincs kedvük tovább hozzá?

Figyelt kérdés
Egy barátommal beszélgetünk erről és nekem az a véleményem, hogy ha valakinek megunjuk a képét akkor illik valamit mondani amivel lezárjuk a kapcsolatot, legrosszabb esetben is valami kamut kitalálni, hogy miért nem beszélünk vele többet, nem csak szimplán eltűnni a ködben. Ő meg azt mondja, hogy az ilyen okokat nagyon magára veszi az ember és képes lenne túlgondolni, aztán jobb nem tudni miért nem kér belőle többet a másik.

2023. nov. 7. 18:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen mindegy, a végkimenetel ugyanaz. Én amúgy jobban szeretem nem tudni, hogy miért, mert aztán csak azon rágódnék vagy sértené az egomat. Persze ha valami olyan dolog, amin lehet változtatni, azt nem feltétlen rossz tudni.
2023. nov. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor jobb. Ha lekoptat, hát, lekoptat. El nem tudom képzelni, hogy olyan indokot halljak, amitől okosabb lennék. Sőt, ha valami igazságtalan megjegyzést kapok, az talán rosszabb is, mintha egyszerűen elkönyvelném magamban azt, hogy ezt most nem jött össze, és kész.


Mert azért tegyük tisztába: nem biztos, hogy igaza van annak, aki ghostingol, és ő látja tűpontosan a dolgokat.


Talán a legtisztább, ha világosan közöljük, hogy lezárjuk ezt az egészet, és az indokot a lehető legszűkösebben tálaljuk. Aki meg okokat követel, annak mindegy, mert annak az önképén úgyis csorba esett.

2023. nov. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Én jobb szeretem tudni, hogy mi a baj vagy mi rosszat tettem, mint azt, hogy random eltűnik a másik fél. Elfogadom ha megunt vagy nem vagyok már szimpatikus.
2023. nov. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy létezik. A ghosting már az ókorban is létezett. Nézd csak meg Odüsszeusz kalandjait. Nem egyszer csinálta meg. Azt szoktam mondani, hogy amire nincs igény az nem létezik. Mivel ez nagyon régen van, megvan a jó oka, hogy miért alakult ki.
2023. nov. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Mindenképpen szeretném ha megtisztelne az illető az igazsággal. Akkor nem kene találgassak es hamarabb tudnak túllépni az egészen, bármilyen ok is a visszautasítás

A találgatás es tépelődes lélekölés, es nem utolsó sorban időpazarlás, annal rosszabb nincs.

Es az is rossz mikor mar kín a kapcsolat, nem tudod mitől mar kaparod a falat es a masik meg kamuzik hogy minden rendben es szeret

Mikor mar egy tarkónlövés is jobb lenne ennél

2023. nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ma 18:51

De nagyon nem mindegy, hogy ez kinek az igénye. Mert azért szoktunk valakit ghostingolni, mert nem akarjuk felvállalni a konfliktust, hogy elmondjuk a másiknak, hogy miért nem akarjuk vele tartani a kapcsolatot és nem azért, mert tudjuk a másikról azt, hogy neki ez kényelmesebb lenne.

2023. nov. 7. 18:53
 7/18 anonim ***** válasza:
Akár tudhatjuk is, ha beszéltünk vele erről. Van olyan, hogy már régóta érik, de lehet pont azért nem történik meg, mert nem tudják a módját. Ha véletlen kiderül, hogy a másik jól viselné, akkor rendben van.
2023. nov. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi konfliktus abból nem származhat ha megmondod az igazat. De a sorozatos hazudozásból es gaslightingból igen
2023. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj kérdező, de ha nagykorú vagy es volt merszed elkezdeni egy kapcsolatot akkor legyen annyi vér a májadban, hogy merd felvállalni az igazat. Ne légy puhány pöcs
2023. nov. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

ma 19:06

Ne haragudj válaszoló, de hülye-e vagy? Én pont amellett érvelek, hogy ha valaki ki akar lépni egy kapcsolatból (legyen az bármilyen természetű) akkor annyit megtehetne, hogy megmondja/leírja, hogy miért nem jó neki az ami épp van.

2023. nov. 7. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!