Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudnak ekkorát változni...

Hogy tudnak ekkorát változni az emberek? (lent)

Figyelt kérdés

Egy közeli barátom akinek mindig ott voltam ha szükség volt rám, volt hogy szó szerint nekem sírta ki magát más problémákkal kapcsolatban.


És utána úgy alakul, hogy megszünteti a barátságot és amikor szólok, hogy segítségre lenne szükségem mert depressziósnak érzem magam akkor azt mondja nem az ő baja ha meghalok. (Mert említettem neki, hogy gondoltam az öngyilkosságra)

Utána meg már nem is nyitja meg az üzenetet WhatsApp-on.


Ez még évekkel ezelőtt történt, de még mindig elképedek rajta, ha eszembe jut.


Én vagyok hópihe, vagy az tényleg akkora taplóság, hogy amiatt nem tudtam elfelejteni?



nov. 6. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

A páromnak fiatalabb korában volt egy nagy barátja, így, ahogy írod, ő mindig ott volt neki. Aztán a párom életében is problémák lettek, bánatában mondta a barátjának, hogy már az öngyilkosság is eszébe jutott. Az meg csak annyit mondott, h na, király! Ott megszakadt a barátságuk.


Én azt tudom neked mondani, hogy az emberek nem változnak, csak egyre inkább önmaguk lesznek. Valószínűleg a barátodat korábban is ennyire érdekelted, csak nem vetted észre. Engedd el, sokkal jobb emberekkel ismerkedhetsz meg!

nov. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Racionális szemmel nézve tudom, hogy mi a helyes döntés. Viszont érzelmi szemmel nem.


Sajnos nem tudok nem barátként tekinteni rá, mégha józan ésszel tudom is, hogy nem volt az stb. :/

nov. 6. 11:52
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Aki ilyen, az sosem volt a barátod, csak te voltál szemellenzős. Erre szokták mondani, hogy lelki szemetesnek használt téged.
nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nagyon csúnya dolog valakit az öngyilkossággal érzelmileg zsarolni.

Szóval lehet, hogy nem rossz barát ő, csak nem akart belebonyolódni a te betegségedbe.

Nekem is volt mentális beteg "barátom". Nagyon sokan próbáltunk segíteni neki. Soha nem hallgatott senkire, de persze mindig legyünk mellette, amikor ő ugrasztott minket. Vele mindenki megszakította a kapcsolatot. Nem véletlenül.

nov. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Ez az ember soha nem volt a barátod, csak kihasznált téged.
nov. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es: Ki zsarolta? Sosem zsaroltam.


Elmondtam neki, hogy tudnánk-e beszélni mert nagyon rosszul érzem magam (telefonon). Erre ő mondta, hogy nem az ő baja és meg is ölhetem magam.

Utána megkérdezte van-e még kérdésem.

Mondtam nincs. (Mert annyira lesokkolt a válasza, hogy nem tudtam gondolkodni.)

Erre rámrakta a telefont köszönés nélkül.


Ezen mi a zsarolás?

nov. 6. 12:44
 7/11 anonim ***** válasza:
21%

6: Hát te írtad: "(Mert említettem neki, hogy gondoltam az öngyilkosságra)"


Meg az előzmények is hiányoznak. Úgy írtad le, hogy amikor felhívtad, akkor már megszakította a kapcsolatot veled. "És utána úgy alakul, hogy megszünteti a barátságot és amikor szólok, hogy segítségre lenne szükségem ..."

Annak biztosan volt valami apropója.

nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az volt az apropója, hogy megunt és már nem tudtam többet segíteni neki.


Ez a telefonhívás még a megszakítás előtt volt, de már azon a héten.

nov. 6. 12:50
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A "nem az én bajom", "ez a te problémád" azt jelenti hogy egyáltalán nem érinti meg a bajod, nem érdekli mi van veled, nem partner, az ilyen még havernak sem jó, nemhogy barátnak!
nov. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy mik vannak…

Furcsa ezeket olvasni.

Én nekem sosem voltak barátaim, mert gyerekkoromtól kezdve ellenségként tekintettem rájuk, persze nem ok nélkül. Előzményként ott volt, hogy óvodában is szekáltak, utána pedig csak a rosszat láttam mindenkiben, egyfajta megmagyarázhatatlan ellenszenvet éreztem az emberek közelében.


Oké, ez sem a legjobb hozzáállás, de nagyon szíven ütött volna egy olyan beszélgetés, mint az itt említettek is. Már ezért megérte antiszociálisnak lennem.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: ha az emberek nem látnak belőled már semmi hasznot, nem fognak neked önzetlenül segíteni.

Ezt vehetjük úgy is, mint egyfajta evolúciós túlélési taktikát; ha megmentenek, kell a másik, de ha neked kell őt és ez csak “hátráltat” és nincs belőle hasznod, akkor miért tennéd meg?

Empátiára volna szükség, sajnos kevesekben van.

nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!