Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan közöljem vele finoman...

Hogyan közöljem vele finoman hogy ne hozza a barátnőjét?

Figyelt kérdés

Mindannyian egyetemisták vagyunk. Egyik fiú barátomnak lett egy komoly barátnője, akivel nincs gond, kedves, rendes. Nem korlátozzák egymást. Amit viszont nem értek, hogy MINDENHOVA hozza a csajt. Kisebb összeülésekre, baráti összejövetelekre. Ha bulit szervezek én szívesen várom, de egyszerűen vannak olyan baráti találkozók ahova nem értem miért nem érzi hogy nem való a lány.


Januárban lesz a születésnapom és egy picit félek hogy kérdezés nélkül hozza majd a barátnőjét, én pedig csak a szűk barátaimmal akarok ünnepelni. Nem látom értelmét, hiszen nem is ismer, semmit nem tud rólam.

Hogy lehet ezt úgy tálalni neki hogy ne legyen kellemetlen és ne gondoljanak bunkónak?



dec. 16. 16:09
1 2 3
 21/30 Kitana. ***** válasza:
20%
Én nem lennék olyan baráti társaság tagja, aki nem hajlandó befogadni a páromat és a saját barátjukként kezelni, szóval én ezek után valószínűleg hanyagolnám a barátságot, ha valaki ilyet mondana. Nem vagyok olyan, hogy kakálni sem megyek a másik nélkül, bőven voltak mindig külön programjaim az aktuális párommal, de mondjuk a csoportos bulik pont nem ilyenek voltak (kivéve, ha valamelyikünk nem akart épp menni), hanem inkább nyilván azok az alkalmak, amikor egy személlyel beszéltem, hogy üljünk be dumálni kettesben, nézzünk meg valamit, ilyesmik. Egyébként meg ha akármelyik barátomnak lesz egy párja, az onnantól automatikusan nekem is +1 barát, kivéve persze ha konkrét okot ad az ellenkezőjére, de szerencsére senki nem szokott világi gyökerekkel összejönni, úgyhogy ilyenre nem nagyon volt még példa.
dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
85%
#22 Jó, de te nő vagy, ezért sokkal nehezebb elviselned, hogy a férfiak külön is buliznak, akár ketten, akár többen is, és igen, nő nélkül. Van párod, és ő ezt elfogadja, szuper! A legtöb ember szerencsére nem ilyen, hogy nem lehetnek mellette barátai, és EGYEDÜL, nem a párjával, mivel amikor megismerkedtek régen, akkor se állt ott egy nő (vagy egy férfi) teljesen mindegy, hogy úgy beszélgessenek mint a sziámi ikrek.
dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nem, én lány vagyok, fiú társasággal. De ez részletkérdés: szimplán azt akarom hogy a születésnapomon had én döntsem már el ki jön….a többire jöhetnek a párjaik, de a születésnapom szent
dec. 16. 17:45
 24/30 anonim ***** válasza:
84%
Férjemmel 29 éve vagyunk együtt. Nekem van 2 külön barátnőm. Férjem nagyon magának való. Most szilveszter délután is külön megyek koncertre barátnőmmel. Egy csomó helyre barátnővel megyek. De nekem is van olyan barátnőm aki amióta /3 éve / barátja van csakis vele mindenhová. Boltba is! Nem csak a hétvégi bevásárlás alkalmával. Ha a munkájuk úgy jön ki párja bekíséri délutános műszakra, este várja. Náluk nincs ÉN csak MI. Bírom a párját az azonban hiányzik, hogy szoktunk női dolgokról is beszélgetni. Most ilyen nincs. Email-ben is mindig mutatják egymásnak kinek ki mit írt. Ha telefonon beszélünk "Kati" kihangosítja, hogy a párja is hallja sőt néha be is vonja a beszélgetésbe. Mondom szimpi a barátja de fura még 3 év után is, hogy "Kati" megszűnt létezni csak "KatiÉK" vannak.
dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

24, amit leírsz a barátnődről, az majdnem biztos, hogy egy bántalmazó kapcsolat, ahol a fickó nem hagyja, hogy a barátnődnek saját élete legyen. Ezek a kapcsolatok általában nagyon mézesmázasan kezdődnek, aztán az lesz, hogy lassan elmar mindenkit a párja mellől, és valójában a férfi mondja meg, hová mehet a barátnője, mit csinálhat és kivel. Azt nem lehet tudni, hogy csak lelki bántalmazás, vagy fizikai is, de szerintem a lelki bántalmazó sem jobb, főleg, hogy a barátnőd nagyon magányos lehet így, csak nem meri kimutatni sem - hogy is tehetné, még a végén az "ura" meghallja :(

Sajnos sok esetben a 100%-ig sülve-főve párkapcsolatok is pont ilyenek a háttérben. Féltékenység vagy csak szimpla kontrollvágy, hogy a másik ne csinálhasson semmit nélküle. El sem hinnétek, mennyire nem látszik ebből semmi egy "kívülállónak".

dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Akadnak ilyen emberek, akik tényleg össze vannak nőve - egyik barátnőm teljesen megsértődött, amikor mondtam neki, hogy ugyan, ne hozza már a pasiját a csajos délutánra.

Hát én mit képzelek? Mit bmeg, nem akarok egy NEKEM idegent kerülgetni a barátnős találkozón, azt. Nem is értem, hogy ezt miért kell kihangsúlyozni.


Nálam alap, hogy van, amire elmegyek, van, amire nem, pl a barátom talákáira, ahol csak fiúk vesznek részt. Nem szükséges, hogy ott legyek, pont. Csak vannak, akiknek ehhez már diploma kell :D

dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

24-es a barátnőd súlyos kontroll alatt, bántalmazó kapcsolatban van. Ez a büdös nagy helyzet.


Hogyha a barátom említené meg, hogy mutassak meg neki mniden levelezésemet, ott szakítanék, mert az elég erős konntrollmániát jelent, amit nem vagyok hajlandó elviselni, és rhadtul kiábrándító, mellesleg.

dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
49%
24-es vagyok. Nem gondolom, hogy a barátnőmnek ez ellenére lenne.Én őt szingliként ismertem meg. Sokáig nem volt senkije sem. Neki ez a természetes szerintem. Pár hónapja nagyon kiakadt azon, hogy a párja tesója azt kérte a barátjától, hogy Ő ne menjen vele, legyenek négyszemközt. A párja is intézhette volna úgy, hogy ezt "Kati" meg se tudja. Hiszen ő 2 műszakban dolgozik, a barátja mindig délelött. Mégsem tette. Együtt szörnyülködtek és haragudtak meg a tesóra. Szerintem ők ebben egyetértenek ha párkapcsolat akkor jelképesen wc-re is együtt. Biztos, hogy nincs bántalmazó kapcsolatban "Kati".
dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
75%

Aki értelmes ember,az nem tolat oda olyan társaságba,ahol más jellegű az összejövetel és ő csak éppen ott lenne,ennyi.

Egyik páromnál sem tettem ezt meg,nagyon értékelték is.Úgy,ahogy én is igényeltem,hogy a hobbim okán,vagy baráti társaságban,ha olyan téma volt,akkor ne koslasson senki velem.Ott lenni kibicként sem én nem szerettem sehol, sem nekem vinni pótkocsit.

Láttam a családban ilyenre elég negatív példát,történést !


F

dec. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz a helyzet. Megmondhatod hogy nincs bajod a csajjal, csupán a szűk baráti körrel akarod tartani a szülinapot. Ha hajthatatlan akkor vagy engedsz neki, vagy nem de így már nem fog olyan jól elsülni.

Amit még megpróbálhatsz, hogy kifejezetten próbálod megismerni a lányt és adott esetben őt is beengedni a szűkebb körbe. A legjobb megoldás ez lenne, de simán lehet hogy nem jöttök ki úgy a lánnyal.

dec. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!