Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt olyan haverod, barátod,...

Volt olyan haverod, barátod, barátnőd akitől örültél, hogy megszabadultál?

Figyelt kérdés

Egy internetes, nemrég összeszedett "barát", már kezdett egy ideje idegesíteni, mert nagyon kifordult módon reagált dolgokra.

Ha valami kár ért engem, nekiállt kioktatni, gyakorlatilag rávezetett, mekkora marha vagyok.

Anno úgy ismertem meg, hogy segítséget kért, én meg gondolkodás nélkül segítettem neki, felajánlottam többször, szóljon, ha valami kell.

Erre ő meg így, ha velem van baj...

Mondjuk gyanús lehetett volna, hogy mintha csak velem kommunikálna, meg folyton mást hibáztatott mindenért.

Ráadásul az életvitele is borzalmas volt, nem csoda, ha menekült tőle mindenki.


dec. 19. 08:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam leépíteni az embereket, de akik engem leépítettek azok között volt néhány akinél örülök, hogy kikerült a képből.
dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem sem szokásom megszakítani másokkal a kapcsolatot, azonban volt egy kivétel, még pár évvel ezelőtt.


Gimiben legjobb barátnők voltunk, de a végére nagyon megváltozott. Vagy kimutatta a foga fehérjét, azt már sosem tudom meg.

A lényeg, hogy az utolsó évben minden egyes beszélgetésünk abból állt, hogy nekem panaszkodott. Ha mégis másra terelődött volna a szó, vagy épp rám, elintézte, hogy visszatérjünk a zsörtölődésére. Felnagyítva adta elő a gondjait, hogy "milyen sok az angolházi", "mennyire nincs semmire ideje" (pedig közel lakott a sulihoz, és mégis állandóan kocsival cipelték, otthon meg a telefonját nyomkodta), szinte az összes osztálytársunkat kibeszélte, elég ronda stílusban, majd utána nem sokkal később ment velük vihorászni. Többször leültem vele erről beszélni, sulin kívül is, de azok vége vagy az lett, hogy "én mindig csak bántom őt", vagy eljátszotta, hogy nem hall.


Aztán megelégeltem az egészet, és megmondtam neki, hogy ez így már nem megy, nem bírom mentálisan, nem akarom ezt így folytatni. Veszekedés lett belőle, aztán nem is beszéltünk egy fél évig talán. Ő nyitott először utána, valamelyest megbeszéltük, hogy ne legyen ott a tüske, de egyikünk sem törte igazán magát, hogy olyan legyen, mint rég.

Jobb is így, olyan szinten megkönnyebbültem, hogy nem kellett azt az állandó panaszáradatot hallani, hogy le nem tudom írni. Pedig előtte sok szép emlékünk volt, de az utolsó év úgy hazavágta az egészet, hogy más megoldást nem láttam. De szerintem jól tettem. Most is ezt tenném.

dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki írt, nekem is jó kiírni magamból ilyesmit.

Hát, nálam aztán lehet, a barátomnak van valami problémája, és azért olyan, amilyen.

Lehet, sokszor meg is bántottam, hogy észre se vettem. :(

Csak nekem fura, ha valakit komoly anyagi kár ér, ő nekiáll prédikálni, meg beállítani engem, mint valami félhülyét, hogy hogy voltam erre képes.

Szerintem mindenki tévedhet, én evvel maximálisan toleráns tudok lenni.

dec. 20. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!