Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Karácsonyi jókívánságok...

Karácsonyi jókívánságok személyesen: csak én vagyok ezzel így?

Figyelt kérdés

Az a "nagy hibám", hogy személyesen szeretem felköszönteni barátaimat, ismerőseimet, vagy akikről úgy érzem, közel állnak hozzám.

Írok nekik pl. Messenger-en, mert tudom, ha e-mail-ben írnék, nem igazán számíthatnék túl sok reakcióra, szinte mindenki az instant médiát nyomja e-mail-ezés helyett.

Tehát, írok Messenger-en és reakció így se túl sok van, de az adott illetők rendületlenül osztják meg a vicces vagy idegesítő képeket, de jókívánságra nem reagálnak.

Úgy tűnik azok az emberek járnak jól, akik a sokszáz ismerősüket egybegyűjtve kívánnak "mindenkinek" kellemes ünnepeket, stb, nekem ez meg rendkívül személytelennek tűnik.

Névnapi jókívánság esetén is ez a helyzet. Az az illető kap reakciót, aki nekiáll az egész partnerlistáján az adott nap összes "x keresztnevű illetőt" bejelölni és "Minden kedves X nevű illetőnek boldog névnapot kívánok" üzenettel le is tudja a felköszöntést.


Egyébként ha én nem írok, akkor - csak úgy spontán - nem jut senkinek az eszébe, hogy rám írjon.

Sok-sok éve így van ez.

Lehet hogy le kellene mondanom az emberi kapcsolatokról és nem kellene várnom semmilyen reakciót, ha szeretettel közelítek embertársam felé?



dec. 24. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, jobban teszed, ha a boldogságod nem emberektől és az ő reakcióiktól függ, mert csalódni fogsz.

Nem kell lemondanod az emberi kapcsolatokról csak azért, mert valaki nem válaszolt vagy reagált arra, hogy te írtál nekik karácsonykor. Szerintem eleve hülyeség ismerősöknek küldözgetni az ilyen karácsonyi köszöntőket, meg az előre megírt majd minden embernek kimásolt klisés szöveget. Aki tényleg fontos neked, az jó esetben tujda ezt és nem egy boldog karácsonyt üzeneten fogja eldönteni, hogy értékes vagy-e a szemében. Plusz aki fontos, azzal gondolom találkozol karácsonykor szemtől szemben, szóval nem értem miért erölteted ezt a karácsonyos köszöntgetést, amikor te is látod, hogy senkit nem hat meg az ismerősi körödben. Az élet tele van felszínes, álszent kapcsolatokkal, nem kell azt várni, hogy majd karácsonykor mindenki a nyakadba borul meg szeretni fog

dec. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:) egész jól leírod, hogy szerinted nekem milyen túlzott elvárásaim vannak az emberek felé. :)

Emlékszem egy ismerősömre, aki egy csoportot hozott létre "karácsony alkalmából", az összes Fb ismerősét felvette automatikusan, aztán ment az üzengetés. :)

Biztos ő csinálta jól. :)

Egyébként abban igazad van, hogy nem emberektől kellene függővé tennem a boldogságot, vagy hangulatomat.

Év közben is ugyanilyen egyoldalú kapcsolataim vannak: ha írok, van kapcsolat, ha nem írok, nincs.

Nem csodát vártam ilyenkor.

dec. 24. 10:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton, ezeknek nem kellene túlzott elvárásoknak lenni, de ilyen az élet

Sajnálom, ha ez ilyen rosszul érintett téged, nem állt szándékomban ítélkezni feletted, vagy bírálni azt, hogy mit csinálsz jól vagy rosszul. Nyilván azt sem akarom neked megmondani, hogy mit várj el emberektől, de az emberek ilyenek

dec. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eleve azt mondod "személyesen" majd azt, hogy "írsz nekik Messengeren" ami minden, csak nem személyes. Amúgy nagy csodák nincsenek, vannak népszerű és kevésbé népszerű emberek. Te valószínűleg az utóbbi vagy, ha nem írnál nekik akkor eszükbe sem jutnál. Sajnos ez ilyen.
dec. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Személyesnek hívom azt is, amikor valakinek úgy írok, hogy az "neki szóljon", nem úgy, hogy összegyűjtöm a sokszáz ismerőst és "mindenkinek" kívánok kellemes ünnepeket.
dec. 24. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!