Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Leépítenétek egy haverotokkal...

Leépítenétek egy haverotokkal emiatt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy az egyetemen van egy srác aki úgy érzem rasszista.

Járnak az egyetemre ugyebár Afrikából meg az araboktól külföldiek és amikor meglát egyet elmenni akkor ő mindig elsüt valami olyat, hogy "na ez se a napon barnult így le" vagy "ni csak a mamut vadászt. Lándzsát hol hagyta?" illetve "na Anulu kiszabadult Afrikából".

Ilyen megjegyzéseket tesz ahányszor elmegy egy ilyen afrikai vagy arab színes bőrű emberke és eléggé kínosan érzem ilyenkor magam.


De múltkor pl beszélgettünk arról, hogy Balatonon szállás üzemeltetésénél azért oda kell figyelni kinek adjuk ki a szállót és neki erre egyből az ugrott be, hogy "ja hát igen a cgányokkal sok baj van".


El is csendültem teljesen inkább mert kínos volt. Főleg úgy, hogy más is hallotta.


Már gondolkodtam azon, hogy le kéne építeni ezt a barátságot. Ti mit gondoltok?

Csak azért nagy dilemma mert amúgy meg nagyon jó arc velünk. Rengeteget tesz azért, hogy ebben a kis haveri közösségben amiben vagyunk mindenkinek könnyű legyen a dolga. Folyton megosztja a jegyzeteit, kocsival furikáz minket és állandóan segít meg kedvünkbe jár valamiben és sose kér pénzt mert azt mondja, hogy számára ez öröm ha segíthet másokon és ez érződik rajta, hogy komolyan gondolja aztán ez meg olyan jól eső dolog.

Csak ezekkel az állandó rasszista beszólásaival kiidegel néha.


Ti mit tennétek?



dec. 28. 03:48
A kérdező szavazást indított:
Igen, leépíteném. A rasszizmusa túl sok.
Nem építeném le, a rasszizmusa elhanyagolható a jó tulajdonságai mellett
34 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem jó fej😂. Bár nem tudom, hogy miért kell hangosan véleményt nyilvánítani.
dec. 28. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szolovjov ***** válasza:
27%
Egészséges gondolkodású, tisztánlátó, felvilágosult a haverod.
dec. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Én leépíteném, ki a fene akar tartani bármilyen kapcsolatot egy olyan emberrel, akibe annyi emberség, és érzelmi intelligencia sem szorult, hogy nem bántjuk a másikat, szóval sem, pláne olyanért, amiről nem tehet, ilyen a magasság, illetve bőrszín is. Ha mondjuk egy egy lelakatolt biciklit tulajdonított volna el, akkor belefér a cigányozás, hirtelen indulatában, de így semmikép sem. Ilyen emberek járhatnak egyetemre? 2011 óta jó sokat esett a színvonal.. Remélem azért lesznek normális válaszok is.. "jó fej" az... LÓfej..
dec. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Az fel sem merült, hogy jeleztek felé, hogy ez nem oké?
dec. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Mindenki rasszista, csak ő nem titkolja. Szólj neki, hogy tartsa magában.
dec. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Én leépítettem a homofób és rasszista haveromat
dec. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Mindenki poenkodik ilyenekkel.. es egy bizonyos szintu rasszizmus normalis szerintem. Tenyleg csak a baj van veluk
dec. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
A leírásodból két dolog derült ki egyértelműen: a haverod rasszista, te meg nagyon naiv széplélek vagy. Ha beköszön a valóság, nem a haverod, hanem te fogsz jobban megdöbbenni tőle.
dec. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Első mondat nekem elég volt az "Igen"-hez!

Nekem elég annyi, ha képes egy ember békével, megjegyzések nélkül elmenni más mellett, - nem illeszthető bele az életvitelembe, értékrendembe, hogy az ismeretségi körömből bárki is gyűlölködjön olyan emberek irányába, akik semmit nem ártottak neki.

dec. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%
Téged építenélek le, mert a nagy Nyugat átmosta az agyadat...
dec. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!