Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Leépítenétek egy haverotokkal...

Leépítenétek egy haverotokkal emiatt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy az egyetemen van egy srác aki úgy érzem rasszista.

Járnak az egyetemre ugyebár Afrikából meg az araboktól külföldiek és amikor meglát egyet elmenni akkor ő mindig elsüt valami olyat, hogy "na ez se a napon barnult így le" vagy "ni csak a mamut vadászt. Lándzsát hol hagyta?" illetve "na Anulu kiszabadult Afrikából".

Ilyen megjegyzéseket tesz ahányszor elmegy egy ilyen afrikai vagy arab színes bőrű emberke és eléggé kínosan érzem ilyenkor magam.


De múltkor pl beszélgettünk arról, hogy Balatonon szállás üzemeltetésénél azért oda kell figyelni kinek adjuk ki a szállót és neki erre egyből az ugrott be, hogy "ja hát igen a cgányokkal sok baj van".


El is csendültem teljesen inkább mert kínos volt. Főleg úgy, hogy más is hallotta.


Már gondolkodtam azon, hogy le kéne építeni ezt a barátságot. Ti mit gondoltok?

Csak azért nagy dilemma mert amúgy meg nagyon jó arc velünk. Rengeteget tesz azért, hogy ebben a kis haveri közösségben amiben vagyunk mindenkinek könnyű legyen a dolga. Folyton megosztja a jegyzeteit, kocsival furikáz minket és állandóan segít meg kedvünkbe jár valamiben és sose kér pénzt mert azt mondja, hogy számára ez öröm ha segíthet másokon és ez érződik rajta, hogy komolyan gondolja aztán ez meg olyan jól eső dolog.

Csak ezekkel az állandó rasszista beszólásaival kiidegel néha.


Ti mit tennétek?



dec. 28. 03:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Egyszer már kérdeztem tőle, akkor azt mondta, hogy csak poénkodik. De ha ez igaz is, túlzásba viszi szerintem. Kizárt, hogy ne legyen benne rasszizmus aki képes ilyeneket kitalálni.
dec. 28. 11:34
 12/18 anonim ***** válasza:
27%
te vagy a rasszista, hogy a haverodat elítéled a nézetei miatt
dec. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%
Azért az ijesztő, hogy az itteni válaszadók felének ez teljesen normális, meg vicces. Kezdem érteni, hogy miért ítélnek el bárkit, és gyilkolnak meg szemmel konkrétan magyarországon, mivel az online tér is egy teljesen jó leképezése a társadalomnak. Őszintén né örülnék, ha ezeknek az embereknek is "átmosná az agyát" az elfogadás, és nem foglalkoznának azzal, hogy ki meleg, ki afrikai, stb-stb amíg nem ártanak neki..
dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
38%

Ha mást is zavar, nem csak téged, akkor mindannyian kérdezzetek vissza tőle minél többször. Társaságban, mások előtt is akár. Előbb-utóbb majd csak leesik neki, hogy gáz van a gondolkodásával.

"na ez se a napon barnult így le"

És ez problémát jelent neked? Mi a baj azzal szerinted, ha valakinek nem olyan a bőrszíne, mint a tiéd? Aki sötétebb bőrszínű az rossz ember? Vagy alsóbbrendű?


"ni csak a mamut vadászt. Lándzsát hol hagyta?"

Szerinted Afrikában mindenki törzsekben él még ma is? Szerinted ott nincs fejlett civilizáció?


"na Anulu kiszabadult Afrikából".

Szerinted ott nem élnek értelmes, magas intelligenciával rendelkező emberek csak vademberek, akiket kordában kell tartani? Kerítéssel kellene körbevenni őket, mint az állatokat, hogy ne tudjanak "kiszabadulni"?


Nyugodtan vissza lehet kérdezni. Minél többen és minél gyakrabban kérdeztek vissza, annál hamarabb rájön, hogy a "poénkodása" elég gáz és szánalmas. Meg nyugodtan lehet olyan megjegyzéseket is tenni neki, hogy "Egyetemen a rasszizmus nem menő. Sőt! Nagyon ciki." Ha nem teszitek szóvá neki, nem fogja venni a lapot, nem fogja észre venni magát. Azt hiszi poénos, jófej, menő csávó a beszólásaival. Tudatni kell vele, hogy nem az.

dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
3%
Munkásemberek közt szerintem semmi gond sincs egy kis rasszizmussal, de egyetemi környezethez nagyon nem illik.
dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%
#15 Nem tudom te milyen alja "munkásember" lehetsz, de az én bandámban nincs rasszista. Pedig mi is munkások vagyunk.
dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
63%

Ne àltalànosítsunk màr foglalkozàs alapjàn. Munkàs, jogàsz, orvos legyél bàrki nem ez hatàrozza meg az emberekhez való hozzààllàsodat, empàtiàdat stb.

Egyszerűen ilyen alkat, "egyetemi szinten ez nem fér bele" rengeteg magas pozícióban lévő ember rasszista ha belefér ha nem, ez teljesen embertől függ.

Én leépíteném a kapcsolatot a helyedben, nekem sosem volt olyan emberekre szükségem akik így gondolkodtak, ha negatívan hat ràd, kellemetlen neked, bànt, zavar meg is mutatja neked a "lelked", hogy nem akarsz ilyen embereket magad mellé.

Azt tedd ami neked jó, szerinted helyes. Nyilvàn nem fogja elmondani, hogy komolyan gondolja ha mondjuk tudja ő is, hogy nem igazán szép az amit csinàl, de nyugodj meg komolyan gondolja.

Ha ez vàltozik is, de ez megmarad neki később is hiàba erőlteti magàt, így làtja a vilàgot, "ennyit bír az esze".

Ha majd próbàl nem így élni és közben újra tapasztal valami negatívat amit egy àltala megvetett személy követ el benne lesz tovàbbra is a gyűlölet meg az àltalànosítàs.

dec. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem elég undorító , hogy egy ilyen miatt leépítetted. Veled fix nem barátkoznék..
ápr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!