Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A csúnya embereket mindenhonna...

A csúnya embereket mindenhonnan kiutálják?

Figyelt kérdés
Illetve elvárják tőlük, hogy csicskák legyenek?
dec. 28. 12:31
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, le tudnád írni, hogy milyen támadások érnek téged a mindennapokban?

Most nem a fórumokról beszélek, hanem a hétköznapi életedben ahog yjösz-mész, dolgodat intézed, emberekkel találkozol.

Csak azért kérdem, mert iskolás koromban én is mindig a "tápláléklánc alján" voltam, nem is vagyok egy matyóhímzés, fogyatékosságom is van... mégis, amióta flenőttem és önálló életem van, gyakorlatilag 0 "támadás" ért a külsőm, a képességeim, a helyzetem miatt. És hasonló értékrenden vagoyk mint te az embereket illetően.

Csak.. nehezemre esik elképzelni, hogy egy felnőtt embernek csakúgy mindig ilyen támadásokat kell elszenvednie.

Szóval konkrétan milyen támadások érnek a külsőd meg a dolgaid miatt? És miket szoktál tenni ellene?

dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

31


Simán.


“ Csak azért kérdem, mert iskolás koromban én is mindig a "tápláléklánc alján" voltam, nem is vagyok egy matyóhímzés, fogyatékosságom is van... ”


A fogyatékosok piszkálása társadalmilag elítélt, ezért én még olyant nem láttam, hogy egy kerekesszékesnek vagy vaknak beszólnak, vagy egy Down-kórost csúfolnak. A simán “csak” csúf emberek piszkálása teljesen elfogadott sőt elvárt!


Akkor a példáim:


Egy csoportban amit én mondok nem számít, hiába bizonyosodik be utólag többször is, hogy én láttam a legjobban a dolgokat és az én javaslatom lett volna a legjobb.


Utcán random beszólnak vagy megütnek tinédzserek (annak ellenére hogy 30 felett vagyok).


Autóval való közlekedés közben nagy forgalomban mutogatnak, hogy hülye vagyok.


Főnök mindig lekezelő és sokszor ordibál. Ezt idegileg már nem nagyon bírom.


Ha bemegyek szorakozóhelyre nagyon sokszor nagyon hosszan és furán megnéznek. Gyakran összesúgnak és gúnyosan mosolyognak.


Botban, közértben a pénztáros vagy kiszolgáló nem néz rám és bunkó.


Ha árufeltöltőtől kérdezek valamit nem segít.


Ha bárkitől segítséget kérek random utcán vagy bárhol nem segítenek, bunkók.


Nagyobb társaságban nem jutok szóhoz mert amit mondanék nem számít. Nem értékelik a humorom.


Gyakran ironizálnak, szivatnak, gúnyneveket találnak ki.


Megérzed az ellenséges agresszív attitűdöt feléd a levegőben (empataként főleg).


Most dióhéjban ennyi de sok más is van még azért.

dec. 29. 14:18
 33/45 anonim ***** válasza:
27%

Ahhhhha

Háááát az a nagy helyzet, hogy ezek pont olyan dolgok amit egy szorongó ember simán támadásnak vesz, miközben nem annak lett szánva.

Most őszintén, az, hogy közlekedésben átmutogatnak vagy kiabálnak, hogy hülye vagy-e, miért is a külsődnek szólna? Ez teljesen basic attitűd autósok között, elvégre mindenki jobban tud vezetni, mint a másik. Nem a külsődnek szólt, hanem a vezetésednek.


Boltban eladó viselkedése meg szórakozóhelyen random emberek beszélése meg aztán nettó olyan dolog, hogy a frusztrált ember azt hiszi mindneki rajta nevet.

Pedig a nagy helyzet az, hogy ha az illetőket megkérdeznénk, elég nagy eséllyel észre sem vették, hogy ott vagy, nemhogy még megjegyzéseket tegyenek rád.

dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim válasza:
32%

“ Boltban eladó viselkedése meg szórakozóhelyen random emberek beszélése meg aztán nettó olyan dolog, hogy a frusztrált ember azt hiszi mindneki rajta nevet.

Pedig a nagy helyzet az, hogy ha az illetőket megkérdeznénk, elég nagy eséllyel észre sem vették, hogy ott vagy, nemhogy még megjegyzéseket tegyenek rád.”


Pontosan, mert beismernék, hogy valakit kiröhögtek a külseje vagy mozgása vagy hangja stb miatt. Ezt általában “bizalmi” körben ismerik be egymás előtt, egy vadidegen előtt mindig megy a jó és etikus kép kivetítése. Szerintem egy pszichológusnak át kellene látnia miként működnek az emberek. A pszichológia általában a “betegre” fókuszál, ritkán elemzi a lakossága “normális”, “egészséges” részének viselkedését.

jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

34, te tényleg azt hiszed, hogy ennyi figylemet szentel egy boltos egy ezredik aznap odajövő vásárlónak?

Dolgozik az eg rendesen.

Pedig te sem veszed észre az idegenek 90%-át, nemhogy véleményt alkoss róluk.

jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 Barnabas333 ***** válasza:

Olyan nekem is volt, hogy hátra hőkölt a boltos, amikor meglátta az arcom. Meg Fodrásznál mondtam, hogy jó lenne egy arcplasztika is és csak mosolygott rajta. Autóba annyira nem látnak be azt én se értem.

Meg plázában a kolléganőm is levegőnek nézett.

Amikor meg volt olyan a cégben, hogy mindenkinek a fotója ott volt egy monitoron, mert meg lehetett nézni ki kicsoda, egyes férfi kollégák mindig az én fejem tették ki.

De azért olyan rengteteg attrocitás engem nem ér, lehet ha 189 cm helyett 160cm lennék hozzá, még rosszabb lenne a helyzet.

jan. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Ennyi alacsony önbecsülésű szorongó embert....:S
jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim válasza:

37


A társadalom termeli ki őket amely van annyira megszállottja a testnek ( külsőnek) hogy teljesen máshogy kezelje őket.

jan. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
38, bizonyos szintig lehet, de amik itt le lettek írva, azok egyértelműen szorongásból eredő túlérzékenységből fakadnak, a felénél a másik fél vszeg észre sem vette emberünket, nemhogy véleményt formáljon róla.
jan. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim válasza:

39


Ha valaki érzékenyebb a bunkóságra, igazságtalanságokra azzal mi a probléma? Nem vagyunk egyformák.

Senkit sem szabadna érjen hátrányos megkülönböztetés bőrszin, vallás, külső, szexuális orientáció stb miatt. Nem mindenki kezeli jól az igazságtalanságokat.

jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!