Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A csúnya embereket mindenhonna...

A csúnya embereket mindenhonnan kiutálják?

Figyelt kérdés
Illetve elvárják tőlük, hogy csicskák legyenek?
dec. 28. 12:31
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra gondolt, hogyha a szülőnek nincs önbizalma és gyerek azt láttja, hogy anya belenéz a tükörbe és azt mondja hogy nézek ki. Úristen milyen csúnya vagyok. Vagy apa nem hiszi el magáról, hogy képes megszerelnie a mosdókagylót. Akkor a gyerek automatikusan felveszi ezt. Ha például apának az apukája elhanyagolta teljesen apukámat gyerekként és ez benne nem tudatosul teljesen akkor apukám is elhanyagol engem érzelmileg csak lehet máshogy. Lehet ő az apukájával ellentétben megvesz nekem mindent mert ő nem kapott semmit gyerekként. De nem lesz képes érzelmileg úgy kötődni hozzám mert nem tapasztalta meg milyen. Gondolom valami ilyesmi lehet akkor is amikor önbecsülés hiánya van a szülőnek és a gyerek átveszi mert nem tudja milyen az ellenkezője
dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

Látod? Te, és a testvéreid is. Ez már több, mint bizonyíték arra, hgoy a szüleid ludasak a dologban, a nevelésben ovlt a gond.

Ugyanis a szülő dolga ellenállóvá tenni a gyereket, felvértezni azzal az eszköztárral amivel megvédheti magát.

Nem állítom, hogy rossz szüleid voltak. Én elhiszem neked. De ha egy családban minden gyerek ugyanazon pszichés problémával küzd, ott eléggé erős a minta ahhoz, hgoy megállapítsuk: valamiben nem volt megfelelő a nevelés.


Természetesen ez nem róható fel a szülőknek. Tökélets szülő nincs, és becsületességre nevelni a gyereket dícséretes dolog.


De érted, a problémád gyermekkorból fakad, te magad is belátod. És azt sem kétlem, hogy a gyerekek kiutáltak ezért vagy azért. Én látássérült vagyok, szerinted engem nem szivattak meg vertek épp eleget a suliban?

De az ebből fakadó séma, pszichés gond nem mehet (nem szabad, hgoy átmenjen) más közösségekre akiknek semmi köze nincs ehhez.


Pl:

gyerekként mindig csúfoltak pl a ruhád miatt (most mondtam valamit.

20 évvel később a munkahelyeden egy kollégád ránéz a vadiúj ingedre és az tmondja "hogy kiöltöztél, milyen jó kis ing".

Te pedig automatikusan úgy veszed, mintha gúnyolódna. Pedig ő dícséretnek szánta. Csak mivel benned az dolgozik, hogy ha valaki megjegyzést tesz a ruhádra az biztos támad, ezért egyből azt is fogod érezni, hogy téged megint csak gúnyolnak.

Érted?

A régi sémát hozod magaddal. Annak idején indokolt volt, okkal alakult ki. De mára már elavult, mégis újra és újra használod.

dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
59%

"Egyébként az alacsony önbecsülésű embereknek rossz beidegződéseik vannak. Sémák szerint működnek. Egyszer történik valami és az összes dologba ugyan azt látják bele."


Van benne némi igazság, de hogy egy emberi lény folyamatosan ugyanazt fogja cselekedni (sémák szerint), az merész kijelentés, nem gondolod?

dec. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
23, óóóó, láttál te már séma szorongásos embert?:D Hidd el, bátran állítható: ugyanazt fogja cselekedni. Azért séma, mert mindig és mindig ugyanabba a loopba kerül, a szorongásai miatt minden visszavezetődik egy törzsgondolatra és aszerint ad választ.
dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező!


Szépen, érzelmesen írtál szüleidről, gyerekkorodról.

Hozzád egymás szeretetén, nem pedig versengésen alapuló környezet illene. Szerintem ezt most is megtalálhatod egyházi közösségben, ott keresnék helyedben barátokat, házastársat.

dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
20 nagyon ár érzem sajnos
dec. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

#24 igen. Pl. saját magam, úgy gondolom téves az állításod. Az emberi természetet, viselkedést nem lehet kiszámolni úgy, mint egy előre megírt számítógépes programot. "NPC" karakter jutott eszembe. :)

Mivel idővel minden ember változik, nem egy számítógépes szimulációs játékban élünk.

Ha ugyanabba a "loopba" fog kerülni, és nem változik soha, akkor van baj, akkor kell segítséghez/szakemberhez fordulni. A kérdezőnek nem a külsejével van baj.

dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

27


“ A kérdezőnek nem a külsejével van baj.”


Mondhatni nem csak azzal. A külső is hátráltató tényező, ha férfiként nem vagy férfias külsejű már 10-szer annyit támadást kapsz. Ha nem vagy gátlástalan és hangos is akkor még 10-szer annyit.


Tehát férfiként a külső számít a legjobban, utána az, hogy mennyire vagy gátlástalan.


Ez egy elég könnyű és jó életet tud biztosítani.


Ellenben az ellenkező póluson az élet szenvedés.


Ezért is nem értem miért nem biztosítnak humánus megoldást az életből való kiszállásra azok számára akik szenvednek vagy akik már nem igazán akarják folytatni, akiknek nem éri meg.


Véleményem szerint ez még a kulimunkák miatt van, mivel valakikkel el kell végeztetni azt is. Amint a robotok kiváltják ezeket a munkákat, a legtöbb országban könnyített lesz az eljárás úgy vélem.

dec. 29. 12:08
 29/45 anonim ***** válasza:

[link]

És ez a séma dolgot minden emberre rá lehet húzni, pl. azért mész a boltba is, hogy ételt vásárolj. Valószínűleg élelmiszer lesz a boltban, nem egy focimeccs vagy meztelen sztriptíz.

A berögzült "rossz" szokásokon lehet változtatni, csak akarni is kell.

dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

28 kérdező elég vészjósló jövőkép.

Én is ilyen vagyok egyébként visszafogott és bőven átlagon aluli nem illek be sehová,igen sokszor érzek úgy mint te de azért fel a fejjel.

Van kedved haverkodni?

dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!