Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A csúnya embereket mindenhonna...

A csúnya embereket mindenhonnan kiutálják?

Figyelt kérdés
Illetve elvárják tőlük, hogy csicskák legyenek?
dec. 28. 12:31
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

10


Nem gondolod, hogy esetleg az önutálat már csak a következmény?


Vagy szerinted maga az ok? Ebben az esetben hogy képzeled el az egészet? Hirtelen csak úgy ok nélkül elkezdi utálni magát emiatt a többiek is megutálják? Ennek mi értelme lenne?

dec. 28. 13:43
 12/45 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként az alacsony önbecsülésű embereknek rossz beidegződéseik vannak. Sémák szerint működnek. Egyszer történik valami és az összes dologba ugyan azt látják bele. Lehet, ha megkérdeznék a másikat kiderülne, hogy nem is azért volt az egész. Pl. Nem ír vissza a másik, pedig fent van órák óta messengeren. Erre te azt gondolod, hogy biztos azért, mert nem vagy fontos és már ideges is leszel, hogy lehet ilyen. Erre kiderül, hogy nem is vette észre meg épp mást csinált és nem ért rá. És ha te már ezért elkezdtél rá neheztelni üziben, hát persze, hogy nem lesz rád kiváncsi.
dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 Barnabas333 ***** válasza:
12-es és mi van a csúnya, de magabiztos emberekkel?
dec. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
#13 nem a #12-es vagyok, de ők is önértékelési gondokkal küzdenek.
dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
#11 ez csak akkor számít, ha esetleg te vagy a másik/mások potenciális jelöltnek nézik vagy gondolják a másikat (dugás, szex reményében).
dec. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg az van, hogy előnyös megjelenésű emberek kapásból szimpatikusabbak másoknak. De az előnyös megjelenésnek, fellépésnek csak egy szelete adódik a testi adottságokból.

Pl. vegyünk mintának egy 40-es őszülő, kopaszodó, alacsony pocakos pasas testi adottságot, párosítsunk előbb hozzá egy szakadt alkesz közmunkást, utána meg egy sikeres plasztikai sebészt (akinek jó a fellépése, öltözködése, higiéniája, műveltsége, minden társaságban otthonosan mozog, megbecsült...).

dec. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

10es vagyok


11, ez szép és jó, de az alacosny önbecsülést már kisgyerekkorban el tudja ültetni a drágalátos szülő.

Illetve még ezer másik oka is lehet, tekintve, hogy rengeteg fajtája van az alacsony önbecüslésnek, beleértve a kisebbségi komplexust, a felsőbbrendűségi komplexust, a maximalizmust, a perfekcionizmust. Már ennyiből is ltható, hogy elég széles skálán mozog a dolog és ez csak pár közismert példa volt.


De ha úgy is van, és valóban emberünket (jellemzően az iskolában) utálta eg yközösség mert... csak. És ettől van önbecsülési zavara. Indok ez arra, hogy a következő közösségben ezeket a sémákat vigye tovább? Nem. Szóval igen, akár még kövektemzény is lehet az önutálat - bár a külső miatt egyébként nem jellemző - de akkor sem indok arra, hogy folytassa a rossz sémát. El lehet menni szépen szkaemberhez aki segít megérteni és feldolgozni a traumát és felszámolni a sémát. És máris nem érzi magát ott utálva, ahol nincs is.

dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
10/17- es válaszoló amiket itt felsoroltál berögzült komplexusok közül mindegyikkel el lehet menni terápiáral? Szerinted ezek közül melyikkel van a terepeutának a legnehezebb dolga? Tudom hogy egyénenként más. Meg kissebbségi komplexust és egy maximalizmust is másként kell levetkőzni. De elképzeltem fejbe mindegyik tipust külön mint 4 személyt (ilyen túlzóan csak ezekkel a felvett vagy beragadt berögződésekkel). Persze tudom, hogy egy ember nem csak ilyen meg csak olyan, de most a játék kedvéért legyen így eltúlozva :D. Szerinteted vagy más is válaszolhat szerintetek melyik tipust lehetne a legnehezebben kimozdítani és miért meg írhattok mellé ilyen kis párbeszédet, hogy képzelnétek el. Ui.: persze tudom ezek alapjáraton komoly problémák sajnos nekem is van 1 ilyen berögzült sémám amit szeretnék kezeltetni. Tényleg csak a játék kedvéért kiváncsi vagyok ti mit gondoltok ti hogyan képzelnétek
dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:

18, persze, mindegyikkel lehet, sőt, érdemes elmenni terápiára.

De kétlem, hogy lenne egy bizonyos mondat amivel ki lehetne zökkenteni. A megfelelő megágyazás nélkül legalábbis.


Pl a maximalistának és a perfekcionistának ott van a "és mi van, ha nem lesz megcisnálva mind/tökéletesen?". De ez csak akkor fogja ogndolkodóba ejteni, ha már eléggé meg lett puhítva, alapból meg simán megmagyarázná, hogy hát ez vagy az lesz.

dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

“ 11, ez szép és jó, de az alacosny önbecsülést már kisgyerekkorban el tudja ültetni a drágalátos szülő.”


De miért pont a szülő. Nekem a szüleim csodálatos emberek. Mint Jézus és Szűz Mária. Joságosak, becsületesek, szép gyerekkort biztosítottak nekünk. Más kérdés, hogy minden más gyerek irigy volt ezért mindig megtaláltak minket.

Tehát miért a szülő és miért nem a többi gyerek. Velem a többi gyerek mindig azt éreztette, hogy nem érek annyit mint ők csak mert csendes vagyok és introvertált. Csak mert becsületes és szelíd vagyok.

Nem tudom elfogadni, hogy ezek nem pozitív tulajdonságok, és ha nem vagy emellé magamutogató, hangos és lehengerlő akkor nem érnek semmit. Egyszerűen nem fogadhatom ezt el!

Tehát a szüleimmel semmi baj nem volt. Én is és testvéreim is a többi ember rosszindulata miatt szenvedtünk, mert mi túl jók voltunk és nem tudtuk a rosszindulatot elfogadni sem feldolgozni. Ennyi.

dec. 28. 20:39
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!