Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy "mentsem" meg a barátságunk?

Hogy "mentsem" meg a barátságunk?

Figyelt kérdés

(10. Osztályos lányok vagyunk). Szóval van egy 3-as barátságom (tudom, hogy az általában nem működik meg minden, de eddig egészen jól megvoltunk, mindenki egyenlő időt töltött a másikkal.)

Viszont az utóbbi időben az egyik személyel elég sokat veszekedtünk minden apróságon, de utána nyilván megbékéltünk egymásnak és minden jó volt. Most téli szünet van, és a szünet elötti utolsó napon azzal a személyel akivel eddig is sokat veszekedtem, megint összevesztünk kicsit csúnyábban. A másik barátommal is kicsit bunkón viselkedtem, egész nap nem szóltak hozzám, majd amikor hazaértem rájuk írtam a közös csoportunkba és bocsánatot kértem.

Az egyikőjük nem reagált semmit (nem szokott annyira írkálni abba a csoportba, szóval tőle nem vártam mást.)

Viszont az akivel eddig is sokat veszekedtem, leírta nagyjából, hogy mit gondol meg minden. Eléggé az jött le, hogy én vagyok a rossz, pedig ő is rengetegszer "hibázott". meg azt is írta hogy szerinte csak azért barátkozom vele mert a többi osztálytársunkat gyűlölöm (rohadtul nem ezért barátkozom vele, ezt nem is értettem.)

Most a szünetben végig egyedül vagyok, ők meg egyfolytában találkozgatnak, velem egy szót se beszélnek.

Nem szeretném őket elveszíteni, eddig erős barátságunk volt, és tökéletesen elvoltunk egymással, hiába hármas barátság.

Szerintetek mit kéne csinálnom? Vagy talán a szünet alatt "csendesedik" ez az egész?

Eléggé úgy tűnik, hogy jól megvannak nélkülem, de az nem létezik hogy ne hiányoznék nekik, mégha ez egoistán is hangzik (sok mindenen átmentünk már együtt)


Elég kuszán írtam le, de tényleg nem tudom mit csináljak. Rajtuk kívül nincs sok barátom. Beszélni meg nem merek velük, pedig lehet azt kéne.... :(

Mindenesetre köszönöm ha végig olvastad és segítesz ♡♡



#barát #veszekedés #barátság #Barátság megmentése
dec. 28. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
61%

Kezdeményezd te a békülést!

A közös csoportotokba írt üzeneteket kb. kezdd azzal, hogy köszöntöd őket, megkérdezed, hogy telt a karácsony, meg van kedvük most közös programhoz.

Lehet, hogy szóba sem jön a korábbi veszekedés.

Ha meg igen, akkor kb. mondhatod, hogy bocsi temperamentumos alkat vagy. Még családtagjaiddal is csúnyán össze tudsz veszni, de utána meg bánod, hogy ez történt, szerencsére családon belül senki sem haragtartó. Reméled, hogy ők sem.

dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hívd el őket beszélgetésre, sétára.
dec. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!