Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek, mennyire befolyá...

Mit tennétek, mennyire befolyásolna titeket a továbbiakban az, ha rájönnétek egy nagyon közeli barátotokról, hogy nárcisztikus?

Figyelt kérdés
Nektek nem árt vele, de ez a viselkedésmódja igen meghatározza a barátságait és az ellenkező nemhez való viszonyulását, és néha már nektek kellemetlen hallgatni, ahogyan másokról és magáról beszél.

dec. 30. 11:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

No kontakt. Mindenhol ezt tanácsolják. Megszakítani a kapcsolatot vele (baráti kapcsolat, szerelmi, családi) a lényeg, hogy ne hagyjuk, hogy a mi energiánkat szívja.

Én nagyon gyorsan leépítem az emberek magam körül, aki egy kicsit is mérgező, így én nem vagyok "veszélyeztetett".

dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem lenne nárcisztikus barátom; aki nárcisztikus, az velem is az lenne.
dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A sokadik húzása után én magyarázat nélkül töröltem, soha többé nem álltam szóba vele.
dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen ismerősöm, barátom egy sem. Ez a típus nekem alapból ellenszenves, sosem barátkoznék vele.
dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nincs olyan, és ezt vedd szó szerint, hogy egy nárcisztikus ember ne ártana, max. még te nem tudsz róla, hogy neked mikor, mióta, és mi folyik a hátteredben általa, főleg ha az érdeke útjában állsz. De ami késik, az nem múlik. Csak nehogy lehidalj a sok becstelenség miatt amivel szembesülsz, mert hogy a valóság: gyomorforgató, és a lehető legmocskosabb.
dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
5+ Amit tudsz tenni, és ami elsőleges célod legyen: húzódj szépen vissza, semmmilyen info rólad ne szívárogjon ami számodra életbevágó és fontos. Csak annyit ossz meg magadról ami már "lejárt" már lényegtelen, ha viszont már olyan helyzet adódott, hogy szemtől szembe "álltok" és már előtted lelepleződött, akkor viszont tudd, hogy mindent el fog követni, hogy eltöröljön. Egy ami megállítja: a valóság nyilvánosságra hozása, mert azt gyűlöli, és mivel sok becstelenséget és törvénybe ütkőzőt tesz, ezért életveszélyessé válik a veled való szórakozása, mert ha sokat szemétkedik, és te sorra az igazságot nyilvánosságra hozod, akkor még börtön is lesz a vége neki. Nem beszélve arról, hogy ha az igazságot nyilvánosságra holzod, egy idő után reflektorfénybe kerülsz, és már stikába nem tud elintézni ellened tenni, mert figyelnek rád és rá. Ez által a személyes biztonságot megerősődik, és nem leszel védtelen.
dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
6+ Ha nem ezt teszed mint amit javasoltam, csak hallgatsz, akkor egy idő után még az életed is veszélybe kerül. Szó szerint, mert minden követ megpróbál, hogy totálisan elhallgattasson, mivel számára életveszélyes, ha te kinyitod a szádat és nem riad vissza semmitől, nincs erkölcsi gát előtte, nincs a törvénynek visszatartó ereje előtte és semmit nem ér neki más ember élete. Nem véletlenül kaméleon-ragadózónak jellemzik őket.
dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
6+ Elsőként a netre figyelj, ha már lelepleződőtt, mert a lépéseinek egyike az, hogy a net-en próbál elnémítani 4-5 álregjével, és minden fórumból ki próbál záratni,tiltatni hogy ne tudj kommunikálni más emberekkel és ne tudd kinyitni róla a szádat nyilvánosság előtt. Ennek érdekében az ilyen fórumokon is mint a Gyik a modik seggét fényesre.. és még sok helyen..
dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Nehogy azt hidd, hogy te kivétel vagy, mindenki más pedig nem. Egy nárcisztikus sok esetben addig nem árt, míg haszna van belőled. Miért tenné? Nem akarja ezt elveszíteni. Viszont, ha valami neki nem tetszőt mondasz, vagy teszel, akkor készülj arra, hogy olyan dolgokat fogsz magadról visszahallani, amiknek semmi valóságalapjuk. Hiába nem osztasz meg vele érzékeny információkat, neki teljesen mindegy.

Az egyik legjobb barátom rokonságában van nárcisztikus, aki még a barátom anyját is megpróbálta besározni a munkahelyén, mert egyszerűen irigy volt rá, mindezt úgy, hogy a testvéréről van szó. Kettőből kettő férje és egy élettársa öngyilkos lett, mindhárom gyereke érzelmi roncs, ebből kettő általános iskolás alsó tagozatos. Az anyjára rávert egy több, mint 15 milliós adósságot, és elnézegeti, hogy emiatt pártízezer a nyugdíja és nyomorog. A családját a gyerekek láthatóságával fenyegeti, ha nem úgy táncolnak, ahogy ő fütyül, és szó szerint minden kis hatalmával visszaél.

Ha az ismerősöd nem gondolkozik el az orvosi és pszichológiai kezelésen, akkor reménytelen eset és a saját védelmed érdekében lassan, fokozatosan építsd le vele az ismeretségedet, úgy hogy ez őt ne érje hirtelen kellemetlenségként, máskülönben jó eséllyel megpróbál kicsinálni, hogy önmagához láncoljon, míg szüksége van rád.

dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező vedd komolyan a 9-est is és nagyon figyelj oda, nem "kispályás" játékosok, és rendszerint vezető beosztásban vannak, és nem egy Rendvédelmi Szervnél, aminál gondolom nem kell tovább ecsetelnem, hogy meddig tud elmenni a hatalmának visszaélésével...
dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!