Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik legközelebbi barátom...

Az egyik legközelebbi barátom egy tragédiát él át, de én nem érzek semmit?

Figyelt kérdés

A sokéves párkapcsolata fut zátonyra.

Engem ez viszont nem érint meg érzelmileg. Hiába van elkeseredve, nem a hangulat.


Vigasztalom és jelen vagyok. Az agyammal felfogom mi történik, csak érzelmeim nincsenek.


Korábban is történtek hasonlók más barátaimmal/rokonokkal. (Pl haláleset, válás, munkanélküliség stb)

De sosem éreztem belül semmit mások fájdalmából.


Ez mitől lehet?


Ne mondd, hogy nem vagyok igazi barát, mert tűzön-vizen át segítek a barátaimnak és mindenben számíthatnak rám. Érzéseim nincsenek.



jan. 12. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

Empátia hiánya.


Elszomorító. Ez kb. olyan, mintha az egyik érzékszerved nem működne.

jan. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis! Neked nem kell ugyanazt érezned, hiszen nem veled történik. Az empátia nem azt jelenti, hogy te ugyanazt érzed, hanem hogy megérted és elfogadod az érzelmeit. De azok az övéi, nem a tieid.
jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez normális. Nem veled történik, ha empatikusan állsz hozzá akkor ez oké. Volt egy barátom, aki állami gondozott volt, ő meg is mondta, hogy nem tud mit kezdeni azzal ha nekem valami rossz, nem tudott empatikus lenni, aztán szakítottam vele.
jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

A megértés legfeljebb következménye az empátiának, de nem azonos azzal. Az empátia nem annyit jelent, hogy tudomásul veszem, hogy a másiknak rossz.


"az empátia a személyiség olyan képessége, amelynek segítségével a másik emberrel való közvetlen kommunikációs kapcsolat során bele tudja élni magát a másik lelki állapotába. Ennek a beleélésnek nyomán meg tud érezni és érteni a másikban olyan emóciókat, indítékokat és törekvéseket, amelyeket az szavakban direkt módon nem fejez ki, és amelyek a társas érintkezés szituációjából nem következnek törvényszerűen. A megérzés és megértés fő eszköze az, hogy az empátia révén a saját személyiségben felidéződnek a másik érzelmei és különféle feszültségei. Ezt úgy is ki lehet fejezni, hogy a személyiség beleéli, mintegy a másikba vetíti önmagát."

(Buda Béla)

jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kitana. ***** válasza:
72%
Ez normális. Az empátia hiányát az jelölné, ha megmondanád neki (vagy legalábbis azt éreznéd), hogy téged ez cseppet sem érdekel, nem akarsz hallani róla, beszéljetek inkább másról. Attól még, hogy nem vagy szomorú, elég ha kíváncsi vagy, mi történt, meghallgatod szívesen, adsz tanácsot, ott vagy ha kell.
jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Na azért annyira nem kell beleélnie, hogy ugyanazt érezze. Csak legyen tisztában vele, hogy a másik mit érez. Az empatikus sebész nem tudna műteni, ha félne a beteg helyett, ugyanígy az empatikus tanár nem tudna vizsgáztatni, mert reszketne a hangja, az empatikus pap nem tudna temetni, mert elöntenék az imakönyvét a könnyek. A pszichológusi szakma pont az empátiára épül, hogy megérti a kliens érzelmeit, de kívül marad.
jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy korábban írták, nem vagy túl empatikus. Ilyenegyszerű.
jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nincs veled semmi gond. Elfogadod a bajait, gondjait, megèrted, meghallgatod, DE nem kell neked is sírnod, ha neki valami fàj. Hülyesèg, hogy ez az empàtia hiànya. Empatikus vagy, hiszen ott vagy, csak nem szinkronban sirdogàlsz vele , ès ez normàlis.
jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%
Az empátia nem azt jelenti, hogy valaki segítőkész, hanem a beleérzés képességét.
jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Miert ereznel? Nem teged dobtak.. sztem ez normalis
jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!