Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a megoldás ha én már nem...

Mi a megoldás ha én már nem szeretnék barátkozni vele?

Figyelt kérdés

Van már jópár éve egy barátnőm, közös barátok és pár családon belüli ismeretség, valamint egy közös egyetem hozott össze minket. Az elején minden rendben volt, kedves volt, egészséges mértékben kereste a társaságom. Viszont az utóbbi 2 évben teljesen más a viszonyunk. Nekem lett egy párom, s már az első pillanattól érzékeltette, hogy ez neki nem tetszik. Ő nem túl sikeres párkapcsolatok terén, nekem ezelőtt egy 5 évig tartó kapcsolatom volt, azt is sokat szapulta egyébként. De a mostani teljesen más. A mostani párom nagyon szeret velem lenni, gyakran találkozunk, sok programot szervez, és jól is keres, tehát eléggé a tenyerén hordoz, ami nekem sosem adatott meg. Ha megemlítek ennek a "barátnőnek" egy ajándékot vagy egy nyaralást, ő azonnal témát vált, egyáltalán nem érdekli a boldogságom. Konkrétan ott tartunk, hogy semmiről nem beszélhetek ami engem boldoggá tesz, mert nem érdekli. Sem utazás, sem kirándulás, sem karrierrel kapcsolatban, mert ha esetleg valami jó dolgot érek el a munkahelyemen vagy az egyetemen akkor azonnal jön, hogy neki sokkal nehezebb és így meg úgy neki is menne. Igazából rosszabb családi háttérrel rendelkezem mint ő, 16 éves korom óta külön élek és nincs aki támogat, 29 évesen még otthon lakik, vagy néha a férfiaknál akikkel éppen együtt van.

Ezen felül ugye nekem pajzsmirigy betegségem miatt van némi plusz súlyom, ő viszont megnyerte a genetikai lottót. Eleinte kedvesen kezelte ezt, viszont újabban nagyon bántó megjegyzéseket tesz rám és a a páromra is. Ezt sem tudom igazán hova tenni.

Ami a legjobban kikészít, hogy állandóan ugráltatni akar. Vásárlás, szolárium, kozmetikus, mindenhová ahová az aktuális pasit nem viheti és más nem megy oda engem akar elrángatni. Mivel nincsenek nagyon más barátai így nincs is sok opció. Én viszont nagyon jól meg vagyok, megyek párommal vagy más barátaimmal vagy egyedül.

Ő viszont főleg ha nincs senkije teljesen rám van gyógyulva, illetlen időpontokban hív nem is fontos dogokkal, alapnak veszi hogy menjek vele ide-oda. Viszont sajnos együtt járunk egyetemre így nehéz elkerülni őt. De már egyre jobban azt érzem, hogy gyomoridegem van miatta, mert ha bármiben nem felelek meg az irreális elvárásainak (pl nem veszem fel a telefont vasárnap reggel 8-kor, vagy nem megyek el vele egy fél napos shopping túrára egy másik városba) akkor megy a hiszti és a pukkadozás, ami a közös ismerősök miatt is nagyon kellemetlen. Írtam ugye, hogy közös barátok. Igazából az én barátaim, csak ő is becsatlakozott, de nem sikerült megvitatnom velük, hogy ők kedvelik-e. Tehát ha megszakadna ez a barátság nem tudom mi történik a közös barátokkal. Ketté szakad a társaság?

Mit tudnék ezzel kezdeni? Hogyan tudnám úgy leépíteni, hogy ne legyen károm belőle?



jan. 17. 22:52
 1/4 anonim válasza:
100%
Igen, ez egy mérgező "barátság", én biztosan nagyon sok lépés távolságot tartanék tőle. A boldogságodra pedig irigy.
jan. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

“Nekem lett egy párom, s már az első pillanattól érzékeltette, hogy ez neki nem tetszik.”


Ezen nincs mit elemezni.

Attól kezdve egyáltalán nem érnék rá.

jan. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Irigy is, buta is, primitív is.


Törölném, magyarázat nélkül.

Ez egy vitriol.

jan. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jobb lesz, ha leépíted. Más programod van, nem érsz rá. Telefont se kell mindig felvenni. Hadd hisztizzen.

A bántó megjegyzéseknél meg igenis szólni kell, hogy ezt komolyabban gondolja? Mert megbánt vele és hagyd ott.

jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!