Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek melyik fél a gáz...

Szerintetek melyik fél a gáz ebben a sztoriban?

Figyelt kérdés

Kamuneveket fogok használni, hogy érthető legyen.

Nekem, volt egy barátnőm Anita. Anitával a szakítás engem nagyon megviselt, depresszióval diagnosztizáltak, sokat jártam pszichiátriára, ilyenek.

Egy suliba járok Anitával, és néha egy helyi kocsmában van egy nagy buli amit a suli szervez, mindig a nagy szünetek előtt, vagy nagy alkalmakkor.

Tavaly június közepén is volt egy ilyen. Én a barátaimmal voltam ott, Anita is a saját baráti körével. Ment az este, és észrevettem, hogy Anita kint cigizik és beszélget az én egyik haverommal, Józsival. Józsit nem mondanám a barátomnak, viszont előtte nyáron ismertem meg, és tisztelettudó, azt maximálisan megadó, jófej gyereknek ismertem meg. Félrehívattam Józsit egy közös baráttal, és megkértem hogy légyszi Józsi, akivel most te beszélsz, az az én exem, és nekem még nagyon nagyon fáj érte, kérlek ne menj rá. Józsi húzta a száját, azt mondta hogy nehéz helyzetbe teszem, de rendben. Csak próbáljam meg minnél előbb elengedni a csajt hogy ne fájjon nekem érte mégjobban. Elég lett volna ha szóban igent mond, de ő nyújtotta rá a kezét. Eltelt 1 hónap és hallottam a szóbeszédet hogy együtt vannak. Utána mikor összetalálkoztam az utcán Józsival, lehajtotta a fejét, a szemembe se mert nézni. Egyszer egy kietlen földes járdán jött velem szembe, direkt felnéztem a telefonomból a szemébe, de ő nem mert felnézni rám.

Szerintetek ebben a helyzetben jogos hogy elárulva érzem magam?

Az őszinte véleményetek érdekel, nyilván nem fogok senkit lepontozni azért mert az ellenkezőjét írja annak amit én érzek.


17/F



jan. 23. 07:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy bosszant. De, szerintem az a "gáz", hogy félrehívtad a Józsit. Nem is értem, hogy kérhetsz ilyet🙈

Megtetszett neki egy lány, biztos nem azon jár majd az esze, hogy a làny exének rosszul esik-e. Szerintem nincs az az ember, aki hallgatott volna rád 🤷🏼‍♀️

jan. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Józsit nem mondanad a baratodnad. 17 evesen nem erdemli meg, hogy egyutt legyen valakivel ? Mert az neked faj ? Pld Pistaval jött volna össze akit nemismersz akkor ra is rakeresel, hogy figyelj most nem jó az Anitanak mert nekem faj, hogy szakitottunk es nelegyel vele. Semmi közöd hozza ki kivel van, ennyi a velemenyem. Tuleled, nemhalsz bele. Ne nyafogj, legy ferfi.
jan. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
2es vagyok te vagy a gáz.
jan. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Senkit nem kérhetsz meg olyanra, amit ő nem akar. Tehát nem kérheted meg, hogy ne jöjjön össze vele. Szakítottatok. A te belső munkád feldolgozni és nem megszabni, hogy más járhat-e vele.

Nem vagy elárulva. Azt mondta, nehéz lesz neki. Nehéz lett, mert nem sikerült. Neked nincs közöd a csajhoz. Javaslok inkább valami segítő csoportot, pszichológust, ahol egyrészt kommunikálni megtanulsz, másrészt kiderül, hogy honnan indul nálad ez.

jan. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Ha megbeszéltétek, megígérte és nem tartotta be, akkor bármilyen ügyben jogosan érzed azt, hogy átvert, ez számomra független a konkrét szituációtól.

Viszont ideje elengedned a csajt, mert úgysem beszélheted meg a világ összes pasijával, hogy ne menjen rá. Ráadásul eltelt egy hónap, és még mindig nem láttad őket együtt, csak hallomásból tudod, hogy együtt vannak. Ezek szerint nem is nagyon vagytok egy társaságban, mert az nyilván fájóbb lenne, ha állandóan látnád, hogy együtt vannak, de így?

Nyilván nem várhatod, hogy a csajnak ne legyen új barátja, mert neked rosszul esne...

jan. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Megértelek. Megértem a másik srácot is. 17 évesen még nem sok hasonló helyzetet élnek meg az emberek normális esetben. Mondhatnám azt is, hogy üdv a felnőttek világában, de nem akarlak lelombozni, hogy ez csak egy a sok közül, amit az ember úgy él meg, hogy elárulták, átverték, eltiporták. Ezt lehetett volna még fokozni azzal, hogy Józsi pl a legjobb barátod vagy a testvéred, esetleg már akkor elkezdődött köztük valami, amikor még ti együtt voltatok a lánnyal...

Az élet ilyen dolgokat hozhat,sokan, sokféleképpen csalódtunk. Az, hogy kiből mit vált ki egy ilyen, szintén más és más. Van aki évekig befordul. Van aki ámokfutásba kezd és mindenkit kihasznál van, aki pedig megmarad normálisnak és feldolgozza, hogy mindenkinek megy tovább az élete. Szerintem Józsi nem követett el akkora hibát, mint ahogyan ezt te érzed. Persze, érthető, hogy neked ez fáj. De valahol magadnak is okoztad ezt egy kicsit. Ilyen esetben jobb, ha kerülöd a másikat és nem jársz ugyanazokra a helyekre, mert hátha, hátha történik valami és nehogy elszalaszd a lehetőséget.

Egy dolgot tudok mondani, bár ezek csak szavak és a tapasztalatot magadnak kell megszerezni, hogy valóban hasznát is vedd. Az nem mindegy, hogy hány éved megy el azzal, amíg rájössz, hogy ezzel kellett volna kezdeni az egészet. Próbálj meg magadra figyelni! Magadat kell először megismerni. A saját értékrend és elvek, amik akkor is fontosak maradnak, ha az fordul el tőled, akit a legjobban szeretsz. Egy másik emberre nem tudsz úgy alapozni, hogy közben magad sem tudod, neked mi a fontos. Ő ugyanúgy keresi az útját. Fiatalon sokszor hozunk könnyelmű döntéseket, nem vesszük figyelembe a következményeket. Így tévelyegve a világban sokkal fájdalmasabb minden veszteség. Magadat erősítsd meg először, mert a világ nem fogja megtenni azt a szívességet, hogy megkíméljen a nehézségektől!

jan. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Nem jogos, hogy megkérted Józsit, hogy ne is próbálkozzon Anitánál. Józsi csak egy haver, nem a legjobb barátod.

Nyilán lesz még Anitának és Neked is más kapcsolatod.

Szerintem fordulj orvoshoz, ha Téged ez ennyire zavar. Főleg annak fényében, hogy egy szakítás miatt ennyire kiborultál.

jan. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Tavaly nyári a sztori. Február van. Lépj már túl a csajon, ez baromi ijesztő!
jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt neked nem kellett volna megkérned Józsit, hogy ne hajtson rá Anitára. Megértem, hogy fáj, de már szakítottatok, ebbe beleszólási jogod nincs.


Másrészt, ha Józsi erre mégis rábólintott (és formálisan kezet is fogtatok rá), akkor tényleg nem kellett volna rámozdulnia Anitára. Ugyebár egy férfi egy szó.


Tehát ebben a szituációban mindketten hibáztatok.

jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
"nehéz helyzetbe teszem, de rendben" Ez azt jelentette hogy össze fognak jönni, csak még tapasztalatlan vagy és nem tudtad.
jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!