Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan haragszom? Mit tehetnék?

Jogosan haragszom? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm. Két éve ismerem, és azóta vagyunk jóban. Egy kisebb baráti társaságban vagyunk, négyen. (Mindannyian lányok vagyunk, 16 évesek.)


Az utóbbi fél évben az említett barátnőm (mostantól hívjuk Rékának), kezdett eltávolodni tőlünk. Rékának van egy másik barátja, akit Eszternek hívnak. Ő nem budapesti, messze laknak egymástól, ezért ritkán találkoznak. Ennek ellenére bár ezt Réka soha nem mondta ki, de igazából Esztert tekinti a legjobb barátjának. Ezzel nem is lenne baj, de lassan nekünk semmiről sem számol már be, csak mellékesen megemlít minden fontos dolgot, ami így az életében történik.


Na mármost, még ezzel sem lenne gondom. De.


Az a helyzet, hogy Réka nagyjából minden jött mentek hamarabb megemlíti a dolgait, mint nekünk.

Olyan embereknek, akiket pár napja ismer, mondd el olyan dolgokat, amiket nekünk kb másfél év után mondott csak el..


És az elmúlt fél évben ha volt rá lehetősége, azonnal mást választott helyettünk.


Mondok konkrét példákat:

-iskolai sátortábor; Réka az egyik barátnőmmel volt egy sátorban. (Őt hívjuk Andinak)

Réka azon a héten megismert egy másik lányt, Kriszti, akivel jóban lettek.

Később kiderült, hogy Kriszti nincsen jóban azokkal az emberekkel, akikkel ő egy sátorban van.

Addig fűzte valószínűleg Rékát, ameddig egyszer csak Andi elé állt, és kész tényként közölte, hogy legyen szíves átmenni egy másik sátorba (a végén hozzánk került, mert nálunk volt plusz hely.) Így Kriszti végül kitúrta Andit a sátorból...

Na mármost. Se nem Andié, se nem Rékáé volt a sátor, hanem egy harmadik ember adta nekik kölcsön, tehát Réka nem rendelkezhetett volna egyedül a sátor felett.


-Andi szülinapja: Úgy volt hogy a sulihoz közeli kávézóban ünnepeljük meg Andi szülinapját. Aznap délutáni tanítás volt (érettségi miatt), és ezért kora délután ünnepeltünk. Réka aznap találkozott az akkori pasijával, és nem jött a megbeszélt időpontra. Hiába hívtuk, vagy írtunk neki, csak sokára vette fel, és azt mondta hogy később jönni fog. A végén nem jött, ezért az egyik barátnőmmel elmentünk a találkozasi helyükre, ami alig volt 2 percre amúgy a kávézótól. Miután személyesen megkértük Rékát, hogy fáradjon a kávézóba, végre megtette. Utána megjött Andi, és ünnepeltünk.


-mindig azt mondja minden fontos dologra ami vele történt, hogy "elfelejtette" mondani

(Itt olyan fontos dolgokra mint például hogy szakított e a pasijával, vagy hogy összeveszett valakivel, tehát olyasmi dolgok, amiről tudna egy közeli barát)


-most egy hétre elment síelni, azóta egy betűt sem írt nekünk, amúgy mindig ezt csinálja, pl. nyáriszünetben is, hogy egész nap aktív mert nyilván Esztivel beszél egész nap... És amikor írunk neki akkor nagyon soká válaszol, vagy ha a csoportban megjelöljük akkor sokszor csak leláttamoz, ilyesmik...


Kezd ebből már nagyon elegem lenni...

Arról nem is beszélve hogy Eszti elég rossz ember. Én ismerem valamennyire, és hát.. elég érdekes.


Olyanokat állít magáról hogy ő megerőszakolt valakit, de később kiderült hogy ez nem igaz csak elterjesztette magáról. (Nem tudom miért)


Elvileg ő már hatévesen szexelt, és azóta is fűvel fával lefekszik (és amúgy Rékát is erre bíztatja).


Iszik, cigizik, sokszor agresszív.


És szociopata jellemzői vannak, (Ezt ő is mondta magára.)


Na most ezzel mégis mit lehet kezdeni? Eszter teljesen kattant, és mióta Réka vele barátkozik azóta az ő mentális egészsége totál leromlott...

És én amúgy régebb óta ismerem Rékát, mint Eszter, szóval tudom.


Réka jegyei egyre rosszabbak, egész órán csak fekszik a padon és alszik, már nem érdekli kb semmi...


És teljesen Eszter hatása alatt van...


Mégis mit csináljak???



jan. 28. 02:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Huh, elég hosszú lett... Köszönöm ha elolvastad! <3
jan. 28. 02:39
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam az egészet.

"Mégis mit csináljak???"

Én az alábbit tudnám tanácsolni:

- amíg nem értem a kérdés végére, úgy gondoltam: "beszéljétek meg Rékával hogy mi a problémátok, hogy így viselkedik veletek, próbáljátok meg rendezni"

Szerintem azokkal barátkozz, akikkel szeretsz együtt lenni, akik válaszolnak, akikkel közös programot lehet szervezni, Rékát pedig felejtsd el (gondolom "könnyű mondani"), de tényleg csak ezt tudom tanácsolni.

Ha sem Eszter, sem Réka nem szimpatikus, barátkozz azzal a lánnyal, akit Andinak neveztél.

jan. 28. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Zuros csaj...jobn tole tavol maradni.Meg ha faj is egy ideig vagy nincs mas aki potolja.Az ilyen Rekak hosszu tavon tobb kart okoznak mint jot.Neha csurran- cseppen toluk jo is,de mindig lesznek fura huzasai es felo az ilyen soha nem fog valtozni.Sajat beked erdekeben szakitsd meg mielobb kevesebb karral uszod meg a dolgot.
jan. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az az Eszti meg nem normalis...nagyzasi maniaja van,valami fejbe sincs rendben.Tavol toluk! Fiatal vagy lesz jobb tarsasagod.Nem a te szinted,te felettuk allsz gondolkodasmodban.Keress hozzad hasonlo baratokat.Ez nem baratsag.
jan. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a többiekhez; engedd el Rékát, még úgy is, hogy nem egyszerű az ilyen. Úgy érzem, ő már valamelyest meg is tette ezt az irányotokba.

Egy próbát lehet megérne vele a beszélgetés, bár a leírtak alapján inkább vagy egyik fülén be, másikon ki menne, vagy nagyobb veszekedés lenne belőle.

jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Amúgy még akarunk vele beszélni, de nem tudom hogy fog e valamit használni...

Lehet hogy szarna az egészbe, de aztán ki tudja...

Meg amúgy elég sok mindenen mentünk már keresztül, főleg ő meg én, de maga az egész társaság is...

És elég rossz lenne őt elveszíteni...

jan. 28. 12:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, és bónusz: osztálytársak vagyunk... Szóval utána még nézhetném két évig a fejét..
jan. 28. 12:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo sajnos valoszinuleg ugy van hogy sz.rna az egeszre...Nekem eretebb korban nem tizenevesen kellett ilyen tapasztalaton atmenni.Azota azt nezem elsorban nekem mi a jo,hajlando vagyok kompromisszumot kotni persze azzal aki megerdemli.Hidd el tapasztalat jobb lesz nelkule.A baratnommel en is sok mindent megeltem csaladasa utani idoszak,mas helyzetbe volt birosagi ugye,depreszios idoszaka,allitolagos ongyilkos gondolatok amit utolag mar ketlek csak martirkodassal akart maga mellett tudni.A hala mindezert az volt mikor nekem volt szuksegem tamogatasra nem kaptam meg.Sot vegul mar idot se akart tolteni velem,jottek a kifogasok ami nem volt igaz.Jol felre vezetett.A sajat felelossegem az egeszben nem reagaltam idoben,gondoltam majd minden rendezodik,ha ki is fejeztem valamit nem voltam eleg hatarozott igy ismetlodott.Meg vege nem lett,mert megelegelte hogy utana mar mindenre reagaltam ugy tonkrevagta a bizalmam hogy semmit se hittem neki.Tisztazni semmit nem akart! Kerul is azota nem megy el tarsasagba ha tudja en is megjelenhetek ott.Jobb lesz nektek nelkule hidd el! Kevesebb karod lesz belole ha elobb zarolod.
jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!