Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan haragszom a barátnőmre...

Jogosan haragszom a barátnőmre amiért nem jött segíteni az esküvőm előtt?

Figyelt kérdés

Múlt héten volt az esküvőnk, aki már átesett rajta tudja, hogy milyen nagy és fontos dolog az ember életében es nem kis előkészülettel jár.

Nekem a legjobb barátnőm, aki a koszorúslányom is volt külföldön dolgozik, évente kétszer jön haza pár hétre, most is pont úgy jött hogy itthon legyen az esküvő időpontján. Azelőtt pár nappal kérdeztem, hogy ráér-e majd pénteken, a lagzi előtti nap, hogy segítsen nekem pár dologban, főként díszíteni a ház körül, mivel hagyományos lagzi volt, ide gyűltek a vendégek. Még nevetett is, hogy persze hogy ráér hisz nem dolgozik.

Eljött a péntek, vártam hogy jelentkezzen, majd délben megkérdeztem, hogy jön-e, azt válaszolta, hogy van dolga otthon, pakolja a cuccait, ha végez szól. Este 8-kor irt újra, hogy végzett de ilyenkor már nem indul el mert késő van és zavarná a szüleit ha későn megy haza, jön holnap a gyülekező időpontjára. Még csak aznap sem hamarabb, hogy bármiben is segítene.

Nekem ez annyira rosszul esett, hogy az esküvő napján nem tudtam vele ugyanúgy viselkedni. Egyrészt megígérte, szamitottam rá, másrészt olyan barátaink, akikkel nem voltunk ennyire jóba még szabadnapot is vettek ki, hogy pénteken velünk együtt rohangáljanak és segítsenek amiben tudnak. Olyan unokatesóm, szomszédom is ott volt, akivel évente egyszer beszélünk, a legközelebb álló személy pedig letojta az egészet.

Én általában túlgondolom a dolgokat, de úgy érzem ilyenkor jövök rá hogy kire lehet igazán számítani és elhidegültem tőle, de nem tudom ér e ez annyit hogy egy több éves barátságot eldobjak. Ti hogy lennétek a helyemben?

28n


2023. júl. 9. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az szerintem normalis, ha egy evben ketszer jon, akkor nem segit. De miert igeri, es miert nem szol, hogy nem fog menni, azt nem ertem. Az a ciki.
2023. júl. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem kicsit túl nagy feneket kerítesz neki. Nekem is volt esküvőm, de én nem éreztem, hogy bárkit oda kellene rángatnom, hogy már előtte nap nekem ugráljon. Valószínűleg ő sem gondolta, hogy neked ez ennyire lényeges, mivel az emberek többsége meg szokta oldani a saját esküvőjét...
2023. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Igen, de nem azért, mert nem segített. Teljesen oké lenne, ha azt mondja, hogy bocsi, de évente 2-szer van itt, aznap a szüleivel szeretne lenni vagy valami. De így, hogy megígérte és még csak nem is szólt, hogy mégse megy, nem szép dolog és jogos, hogy rosszul esett. Azért nem mondom, hogy emiatt vess véget a barátságotoknak, de beszéljétek meg.
2023. júl. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp megbeszélném vele a dolgot személyesen. Nem tudjuk/tudhatjuk, hogy tényleg csakis a pakolás miatt nem ment el segíteni, vagy más is történt. Mondjuk rosszullét, vagy szüleinek kellett valamiben azonnal segíteni, vagy valami totál más, és kényes téma, amit telefonban nem akart/mert elmondani. Vagy szimplán elbeszélgették a szüleivel az időt, és nem vették észre, hogy idő van.


Viszont ez így sem mentség arra, hogy megígért valamit, amit végül nem teljesített, és nem is szólt volna, amíg te nem kérdeztél rá. Jogosan esik rosszul így a dolog, de tényleg nem lenne szabad ezt így megbeszéletlenül hagyni!

2023. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Szóval egész seregnyi szolgát gyűjtöttél magad köré, és most ezen az egyetlen egy valakin sipákolsz. Borzalmasan nagy drámakirálynő vagy, már bocs.
2023. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én mindig azt láttam, hogy a lagzi előtt a közelállók felajánlják, hogy ha bármiben kell segiteni, szóljanak. Főleg a koszorúslányoknak szokott lenni feladata, autót disziteni, itt a lányos háznál a kaput, lépcsőt, lufikat aggatni stb. Én elvoltam az ülésrenddel, több órába telt míg össze írtam majd a vendéglőben valahogy beosztottuk, hogy ki hova ül, egyedül kikészültem volna itthon is megcsinálni mindent. Főleg amiatt sért mert megvolt kérve, szólva hogy szükségem lenne rá és azt ígérte jön, pláne hogy itthon volt és a cuccait pakolta helyette inkább.

2023. júl. 9. 16:00
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem gyűjtöttem senkit magam köré, ő volt egyedül megkérve, pont azért mert legjobb barátnőm ,koszorúslányom és mert tudtam hogy nem kell menjen dolgozni. A másik két barátunk teljesen maguktól vettek ki szabadnapot és jöttek, szomszédom meg délután jött át, hogy miben segithet és végül így alakult ki.

Érdekes ,hogy nektek ez ennyire furcsa. Tavaly egy másik barátnőmnek hajnali egyig díszítettük a szobáját, meg se fordult a fejemben hogy ne legyek az elsők között akik segítenek neki bármiben, mert olyankor tele az ember feje mindennel.

2023. júl. 9. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt esküvöm, lagzim, otthon, háznál. Az autót és a termet a virágos díszítette.

Az étterem hozta a kaját, melegentartókban és megterített.

A szobámat nem kellett díszíteni. Pláne nem hajnali egyig. Minek? Ki ment volna be a szobámba? Csak én, mint menyasszony mentem átöltözni. De ezt dekoráció nélkül is meg tudtam tenni.

A vendégek vendégek voltak. Akik meg valamilyen szolgáltatást csináltak, ki lettek fizetve. Senkinek nem kellett segíteni. Én sem tettem volna.

2023. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de leszervezed az ingyenmunkásokat puszira, és valaki mégse ugrik neked. Nem kell ekkora ügyet csinálni belőle. Ha jól értem, minden megvolt, ahogy kellett, szóval el is lehetne felejteni
2023. júl. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!