Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehetne leállitani a...

Hogyan lehetne leállitani a férjem legjobb és egyben egyetlen barátját?

Figyelt kérdés

Soha nem egyezett az életszemléletem az övével, ő szívből útált engem és a gyerekeket is, de én tiszteletben tartottam a barátságukat. Most viszont teljesen megkergült, nevezhetjük akár kapuzárási pániknak vagy nem is tudom minek, de otthagyta a csaladját és most a férjemet is arra terelgeti, hogy mennyivel gondtalanabb és vidámabb életük lehetne ha... Nagyjábol a középiskolás éveiket kívánja újraélni. A férjem nem tervez elhagyni minket, de egyre nagyobb benne is a feszültség, hiszen a legjobb barátja hivja ide-oda, jól is érzi magát vele, de ésszel meg tudja, hogy már nem kamaszok. A legutóbb pl hivatásost bérelt fel, hogy feledtessen a barátjával minket, hátha, ha megcsal (nem tette), akkor majd kidobom...

Egy ilyen barátot hogyan lehetne visszarángatni a valóságba?


febr. 11. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A barátot nem tudod kontrollálni, az ő élete, azt csinál amit akar. Viszont nem értem a férjed, hogy ő miért tart ki mellette, hiszen csak azzal tudunk jó barátok lenni, akivel egyezik az értékrendünk.


Nekem nem férjem, de párom volt, mikor hasonló szituáció állt fenn, annyi különbséggel, hogy a barátot a feleség csalta, jött a válás és úgy kezdődött az őrület, amibe belevitte a páromat. Beavatta a nőügyeibe, bulizni hívta állandóan. Az új barátnőjét bemutatta a páromnak, és elmeselte, hogy milyen "vadóc" a csaj, miket csinál a hálószobában. A párom meghülyült, gondolom vágyott az ilyen újdonság varázsos témára és tudom, hogy még a csaj is bejött neki, az meg még tette-vette magát neki előttem is). Szóval sok konfliktusunk volt, hiába mondtam a páromnak, hogy rossz hatással van rá a barátja, a végén egy nagy hazugság tette az i-re a pontot, így szakítottam. Akkor ment a sírás-rívás, de nem bántam meg. Ha neki az kellett, akkor én hat lóval sem állíthatom meg, de nem is akartam.

febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, nem a te dolgod, nem a te felelősséged, ezt a férjednek kell(ene) rendezni vele. Vajon miért nem építi le ahelyett, hogy prostizni járnak együtt, ahol persze ő csak nézi, persze...

Nézd úgy a dolgot, hogy ha emiatt lelép, akkor csak jól jártál, mert lelépett volna egyébként is, csak később. Spórol a barát egy csomó időt mindenkinek, neked is, meg agyerekeidnek is.

febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A férjed barátját sehogy sem tudod leállítani.

Ellenben a férjedet igen. Megfenyegeted, hogy ha mégegyszer elmegy k*rvázni meg vedelni a haverjával, többet haza sem kell jönnie. Majd a ruhái egy zsákban, a ház elé kihajítva megvárják a férjecskédet.

Amúgy ez a barát erősen elkezdett lezülleni. Csak idő kérdése, és a férjedet is magával rántja. Ezért lenne jó, ha meg tudnátok tőle szabadulni. Különben tényleg annyi lesz a házasságotoknak.

febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!