Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkoznátok ezután velük?

Barátkoznátok ezután velük?

Figyelt kérdés

24 éves fiú vagyok

Egy kisvárosban élek, 5 fix barátom van innét, egy részük itt él, páran egy másik városban tanulnak/dolgoznak.


Velük évek óta barátkozunk, rendszeresen találkozunk.


2 éve egy ismerős és egy fesztivál révén megismertem egy társaságot egy másik városban.

Kb 1 évig minden héten találkozgattam velük, aztán kialakultak kisebb társaságok. Tehát jelenleg onnét 3 emberrel találkozok rendszeresen.


Mindig én utazok, nincs messze kocsival 1 óra, a tömegközlekedés kicsit problémás, tehát úgy vagyok vele hogy nemgond h én utazom. Költség igen, de elfogadtam. Azt előre mondom, h nincs lehúzás, mindenki magának fizet mindent.



Na és jön a kérdéses szituáció:

Úgy döntöttem h megünnepelném a szülinapom, terveztem egy kis házibulit.

Hívtam a régi barátaimat is és ezt a 3 újat, akikkel 2 éve barátkozunk.


Hívtam, de nem jöttek el.

Előre lefixáltuk h foglalnak egy olcsó szállást, tömegközlekedéssel jönnek, egy 10 kilóméteres szakaszon pedig elhozom őket (arra már nincs összekötetés)


Az egyik fiú legyen Bence, közölte velem a buli előtt 1 órával hogy a másik 2 fiú, legyen Ákos és Áron részegek, nem is tudja pontosan hogy hol vannak és hogy így lekésik a buszt, amire ő elment, de a másik 2 fiú nem jött.


Ákos írt nekem, hogy az egész áron miatt van, egy képpel bizonygatva hogy szegény Áron hogy szétcsapta magát.

Ákoson is látszott hogy részeg.


Ezután felajánlottam nekik hogy jöjjenek taxival, ha nem volna elég pénzük akkor kölcsönadok…


Ákos erre nem reagált semmit, áron semmit nem írt.

Bence bocsánatot kért a helyzetért, mondta h ő szívesen jött volna és az ajándékot is ő tervezte.


Neki is mondtam h akár egyedül is jöhetne, nem jött.


A kedvencem, hogy egyik sem kívánt még boldog szülinapot sem.


Tehát teljesen értelmezhetetlen a helyzet.

Eddig minden rendben, minden héten találkozunk és jót beszélgetünk és jön ez a helyzet.


Ti barátkoznátok ezután velük?


febr. 25. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Minek neked barátnak 3 megbízhatatlan, alkoholista bunkó?!


És még te autózol utánuk, plusz költenél is rájuk, magasról tesznek a szülinapodra és a vendéglátásodra!


Van neked önbecsülésed?

febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem egyértelmű, hogy evvel véget ért a barátság, csak szeretném pár kívülálló véleményét is meghallgatni. :)
febr. 25. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg bunkóság volt. Valószínüleg el sem akartak menni a bulidra. Akkor adnék nekik csak új esélyt, ha bizonyítanának, de nyilván nem fognak, hiszen a leírásod alapján eddig sem tették, inkább csak rajtad múlt, hogy eddig is tartott ez az ál-barátság.
febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amugy kocsival egy ora az sok, ha mindig te mesz. De azert ahhoz nagyobb tavolsag se sok, hogy athidaljak, ha szamitasz nekik csak haverkent is.

Szar alakok, meg csak nem is tunik fel nekik, meg se probaltak ugy csinalni. En teljesen nullarol uj emberekkel ismerkednek, akar ne is legyen baratsag a neve, csak ismerosok.

Sejtem, foldrajzilag olyan helyzetben vagy, hogy nem tudsz leakasztani embereket, de ezek nem bararok.

Esetleg, ha magaddal tolnal csak ki, mert egyedul maradnal, ugy folytatnam, hogy nem a barataim, de unatkozom, logok veluk. De semmit nem varok es nem nyujtok.

febr. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Boldog szuletesnspot kivanok! Yd h


Tiszteletlenul viselkedtek veled.


Te meg tul sokat is felajanlottal nekik a taxival stb.

febr. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Boldog születésnapot!

Semmi gond nincs veled, ez is egy fontos szakasza a személyiséged fejlődésének. A piócákat távol kell tartani

Ezek nem voltak barátok.

Én már azon a szinten tartok, hogy biztosan nem autóznék állandóan csak én. Egy kapcsolat a kölcsönösségen alapul. Az nem megy, hogy te csak adsz, adsz, adsz, kivenni viszont semmit nem tudsz.

Nekem mondjuk nincsenek is már barátaim, de rájöttem, hogy eddig sem azok voltak. Ahogy idősödik az ember, és mondjuk elkezd egy komoly önismereti munkát, nem tud már sok emberhez kapcsolódni, mert teljesen máshogy látják a dolgokat. Ezzel nincs gond. Elhullanak az emberek, mert te fejlődsz. Mint amikor valaki mássza a Himaláját. Minél feljebb van, annál jobban fogy az oxigén. Az emberekkel is így van. Ha te eléred azt, hogy saját magadnak vagy a legfontosabb, határokat húzol, eltakarítod a szemetet az életedből, nemet mondasz, tehát szerzel önbizalmat, önismeretet, saját magadba fektetsz munkát, itt általában ki is derül, hogy az eddigi kapcsolataid milyenek voltak. Érdekes módon szinte mindenki lelép.

febr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mind zs
febr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is ugyanígy gondolom, csak minden fontosabb döntésnél szeretem kikérni az kívülálló emberek véleményét. :)


Annyi kérdésem volna, hogy ezek után ti megírnátok nekik a véleményeteket és evvel lezárnátok a barátságot, vagy inkább nem is válaszolnátok nekik többet? Vagy akkor mondanátok el a véleményeteket mikor rátok írna az adott személy?

febr. 26. 13:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Utólag is boldog szülinapot:)


Én, ezt az egészet, inkább személyesen beszélném meg velük. Nemcsak azért, mert neten személytelen, itt pedig fontos lenne látni a reakciójukat, hanem, mert így nem tudnának annyira kimenekülni a helyzetből. Mármint, neten (legalábbis a leírtakból kinézem belőlük) az sem kizárt, hogy még ők tiltanának le, vagy hagynának figyelmen kívül.

Aztán, lehet, hogy ez egy borzasztó tanács, de nekem ilyenkor kell egy lezárás, és szerintem ezt tenném ebben a helyzetben.

febr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!