Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátok többsége hosszútávon...

A barátok többsége hosszútávon egyszerűen eltűnik az ember életéből?

Figyelt kérdés

Én most 30 évesen érzem az, hogy a barátságaim többsége gyakorlatilag végetért. Ez nem úgy történt meg, hogy valami nagy összeveszés, nézeteltérés miatt, hanem csak egyszerűen az élethelyzetek, prioritások változtak és a rendszeres találkozásokból csak annyi maradt, hogy tudunk egymásról, végén az sem. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy más városban lakom most, mint ahol felnőttem vagy ahol egyetemre jártam, így azok a barátságok, amiket ott kötöttem értelemszerűen nehezebben fenntarthatóvá is váltak a távolság miatt meg egyéb is történt, legtöbb barátom már családos, nem nagyon van szabadideje és a közös témák száma is radikálisan visszaesett.

Viszont ez szerintem teljesen természetes, most már nem közös annyi minden, mint egyetem alatt, vizsgák, bulik, kirándulások, mindenkit a saját élete érdekel, nem is haragszom ezért senkire. Kérdeztem a szüleimet, hogy nekik mennyire maradt meg ez és ők is azt mondták, hogy azokkal, akikkel nem egy városban laknak, gyakorlatilag semmi érdemleges kapcsolat nem maradt. "Szia, szia, hogy vagy" ennyi, ha találkoznak éppen vagy írnak Fb-n neki szülinapi köszöntőt, de az valójában semmi. Most már azért szerencsére az új környezetemben is van egy néhány barátom, velük azért szeretném jobban megtartani a kapcsolatot, de ki tudja, itt is sok minden történhet, de szerintem mindenképpen kell, akkor is, ha valaki családos.



márc. 3. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Detto ugyanezt tapasztaltam, szinte szó szerint.

Annyi különbséggel, hogy már a névnapom és születésnapom is levettem FB-n, így nem is köszöntget már senki a családomon kívül, és én sem felületeskedek másokkal.

Semmi értelme így ennek az egésznek.

38/F

márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom én is!

Szomorú! :(

márc. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint mindenki így jár.
márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem minden barátom onnan számítva tűnt el,hogy párkapcsolata lett.Sosem értettem ezt,mert nekem is volt több kapcsolatom és sem a családom,sem a barátok nem lettek elhanyagolva.

Én meg mintha nem is lennék,már ott tartok,hogy névnapomra sem ír egy sort sem az,akivel nagyon mély barátság volt közöttünk évekig.

Sic transit gloria mundi :/


F

márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Igen kb ugyanez van.


38 vagyok.


Elköltöztek, család lett, gyerek , másik állás , más társaságok...

márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Velem is ugyanez a helyzet :(

Egy valaki volt, akivel összeveszés vert éket közénk, és bár megbeszéltük a dolgot, már nem lett ugyanaz. Mindenki másnál pedig az történt, hogy vagy párkapcsolata lett, és elsőként feledkezett el rólam (ez volt amúgy a gyakoribb), vagy egyetem miatt (a régió másik felébe) költözött, és már nem ment a kapcsolattartás olyan jól. Aztán semennyire sem. És bánt mindegyik, mert kivétel nélkül 5+ éves, mélynek hitt barátságokról írtam az előbbi sorokban.


Volt olyan is ráadásul, aki konkrétan a fél életemen át volt a legjobb barátom, és úgy tűnt, ez amúgy kölcsönös, aztán már csak felköszöntjük egymást, meg írunk ünnepekkor, aztán kész :(

Szóval nagyon átérzem a dolgot.

23/L

márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6


Ez azért nálad kissé korán kezdődött...


a tied gyakorlatilag el sem jutottak a felnőttebb korig.

márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyrészt igen.
ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!