Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális, hogy mondhatni...

Normális, hogy mondhatni nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok. Nem barátkozás vagy ismerkedés céljából tettem ki a kérdést, csupán tudni szeretném, vannak-e ilyen emberek, és hogy ez így rendben van -e.


Sokszor úgy gondolom, a legjobb,amit tehetek az,ha amennyire lehetséges, kerülöm az embereket. De nem vagyok barátságtalan. Annyira... Ha valaki barátkozni kezd velem személyesen,azt csak nagyon ritkán szoktam elutasítani. Jól el tudok beszélgetni emberekkel,ha van türelmük kicsit megtörni a jeget. De soha nem mennék oda egy idegenhez csak úgy, még ha nagyon szimpatikus, akkor sem. Más eset, ha muszáj kérdeznem valamit (útbaigazítás vagy ilyesmi), de megvallom,ez kicsit szorongással tölt el.Ennek egyik oka az, hogy bárki rám néz, úgy érzem, nem kedvel, lenéz és ha kedves is, minden bizonnyal ez csak azért van, mert "így illik viselkedni". Régen mindig jó embernek tartottam magam. Igyekeztem nem ítélkezni, és csak jót feltételezni másokról. Igyekeztem a helyes úton járni, Isten útján járni. De visszagondolva soha nem jártam helyes úton. Én nem voltam rendben,és mások is szenvedtek a rideg szúrkálódó (azt hittem igazságos) hozzáállásom miatt

Soha nem voltam igazán jó ember, és alig ismertem meg életem folyamán igazán jó embereket. Akikről azt gondoltam, végül szinte mindig csalódtam bennük.

Sokat szenvedtem depresszióban. Tele vagyok régi hegekkel. Utolsó öngyilkossági kísérletem 3 éve volt, kb 2 éve elmondhatom, hogy már nem vagyok depressziós, csak vannak néha rossz napok. De nem látom azt, hogy az élet szar és muszáj meghalni. Csak azt sem látom, hogy az élet szép, és van miért/kiért élni. Hát nincs. Azért élek, mert megszülettem és mert még nem haltam meg. Voltam férjnél is. 19 évesen mentem hozzá, az öngyilkossági kísérletem vetett véget a dolognak. Végülis emiatt azt a tettemet mai napig nem bánom. Ma egyetlen ember, akihez kötődöm az az anyám,akivel amúgy mindig távoli és rideg volt a kapcsolatom. Hibás ő is,és hibás vagyok én is. Mert kezelhetetlen lázadó tini voltam. Most csak azért jó a kapcsolatunk, mert párszor ráijesztettem, hogy azt hitte elveszít,emiatt talán jobban megszeretett, vagy csak igyekszik türelmesebb lenni hozzám, nem tudom. De azóta sülve -főve együtt vagyunk, mert együtt dolgozunk külföldön és még szabadságra is együtt járunk haza. Szóval bár szoktunk vitatkozni, de nehéz lenne vele nem bizalmi kapcsolatban lenni. Gondoltam rá hogy tudatosan elridegülök tőle is,de úgysem menne. Az életem elég sivár lenne és neki is fájna, hogy már én sem vagyok úgy ott neki.

Egyetlen barátom az unokatestvérem. Vannak közös vonásaink, de nem vagyunk egyformák. Ez néha érdekes, máskor bosszantó. Megbízom benne de nem mondanám, hogy be tudja tölteni a szívemben tátongó űrt. Nem mintha be kellene töltenie azt. Van még egy személy,akivel szeretnék nagyon közeli kapcsolatban lenni, de nem lehet. Mert ő az a tipikus zseni, kb 130as IQ-val (ja amúgy ez nem vicc). Fura szerzet,ami nekem bejön, különlegesnek találom és felnézek rá. Lényeg az, hogy ő is nagyon kedvel kívül-belül. De nem tudja kimutatni az érdeklődését és az érzelmeit. Bárkivel le tud állni csevegni, mégis mindenkitől nagyon távol van és senkihez sem tud kötődni,hiába szeretne. Úgy egy éve majdnem össze jöttünk, ott voltam nála Németországban 2 hetet. És bár mai napig csodálom őt,tudom hogy több okból is nem működne. És az egyik épp az, hogy nem tudja kifejezni az érzelmeit és az érdeklődését. Nem igazán nyílt mély beszélgetésre. Mármint ha elkezdjük, nagyon bele tudunk merülni és órákig csetelünk olyan dolgokról,amiket max az unokatesómnak mondanék el. Annyi a különbség hogy a srác olyan tanácsokat tud adni, mint senki más. Sokat lát bennem,amit mások nem látnak és sokszor ő megtart, felfelé húz, és motivál hogy megtegyek dolgokat,amik jók lennének nekem de féltem belevágni. Tehát ő ilyen barát. Ha jön tőle üzenet, általában az egy videó amit érdekesnek talált. De néha bele bonyolódunk komoly beszélgetésekbe. Barátnak tartom őt is. Tehát őt, aki többszáz kilométerre van tőlem, az unokatesómat,aki szintén vagy 200 kilométerre van tőlem és anyám,akihez csak azért vagyok közel,mert vele élek.

Rajtuk kívül nincs senki másom. A 2 "barát" is van hogy nem ért meg vagy nem tud segíteni ha rossz passzban vagyok. És ha anyámmal véletlenül összeveszek, úgysem fogok rájuk írni, hogy lelki támaszt kapjak úgyhogy sokszor én annyira de annyira egyedül vagyok ebben az elcseszett világban...

Mint mondtam, külföldön dolgozom. Az idevalósiakkal nyilván nem barátkozom mert csak alapszinten beszélek csehül, az itteni magyarokkal és ukránokkal meg úgy vagyok, hogy nincs haragosom vagy nagyon ellenséges személy. De majdnem mindenkiről azt gondolom, hogy egy megbízhatatlan szemét dög,akivel jobb csak köszönő viszonyban lenni, semmi több. Minél több embert ismerek meg,annál kisebb az emberiségbe vetett hitem,annál nehezebb megbízni valakiben és annál biztosabb vagyok abban, hogy egyedül halok meg negyvenévesen egy sötét kis albérletben jól bepiálva. Szóval az ember alapjában véve rossz. Magamat csak annyival tartom jobbnak a nagy átlagnál, hogy én tudatában vagyok annak, hogy rossz vagyok. Akivel véletlenszerűen összebarátkozom a munkában (mert ő szól hozzám hamarabb), végül ők is lemorzsolódnak. Vagy munkahelyet váltanak, vagy nem is annyira akarnak velem barátkozni, csak úgy jóban lenni. Mert ha mondtam is valakinek, hogy beülhetnénk valahová, mindig azt mondták jó ötlet,de soha nem lett belőle semmi.

Sok a szöveg, mintha csak naplót írnék. Elnézést érte.


Szóval,vannak itt olyanok mint én? És normális vagyok?

És ha a válasz "nem" lesz,mégis mit tehetnék? Barátkozzak emberekkel még akkor is,ha tudom hogy majd csalódok bennük,elárulnak vagy csak elhagynák?



márc. 10. 02:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az járható út lenne számodra, hogy nagyon alaposan (sok órán át gondolkodva) összeírod, mik azok a dolgok, amelyek érdekelnek, vagy ki szeretnéd próbálni, aztán ez alapján keresel csoportokat például.

A közös érdeklődés jó alap lehet. Megnyílhatsz fokozatosan is, nem kell azonnal.

A régi, emberektől elszenvedett sérelmeket-bántásokat próbáld meg elengedni (tudom, nagyon nehéz, én is ezzel küzdök).

Szerintem időnként érdemes esélyt adni történéseknek, hogy "jó is történhet".

márc. 10. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember sorsa más és más. Az a lényeg, hogy te mit érzel, mire lenne igényed. Mivel érzel egy benned lévő űrt, ezt neked kell kitölteni tartalommal. Miben van hiányérzeted,? Írd össze a céljaidat és lassan, fokozatosan kezdj neki a megvalósításnak. Kezdd egy apró dologgal ami ha megvalósul boldoggá tesz és sikerélményhez juttat. Utána jöhet a következő.

Hogy mi hiányzik az életedből arra neked kell rájönnöd. Emberi kapcsolatok, Isten, munkahelyi ambíciók, művészeti tevékenység, sport, élmények, társaság, alkotás.

Kezdetnek javasolnám keresd Istent, és bocsáss meg magadnak mert nem tettél semmi rosszat. Keress olyan tevékenységet amelyben kreatív lehetsz. Rajz, festés, kézműveskedés, zene, bármi. Kell a léleknek. Azután a sport. Mozogj valamit. Ez meg kell a testnek. Ha mindez megvan akkor ráérsz foglalkozni az emberi kapcsolódásokkal. Mit szeretnél, barátokat, társat stb. Érdemes gyakorolni az ismerkedést olyan szituációkban ahol nincs nagy tét, pl idegenekkel az utcán, hogy erősítsd az önbizalmad.

Ne várj magadtól mindent egyszerre, csak apró lépésekkel haladj előre. Még fiatal vagy hàl'Istennek van időd a fejlődésre.

Ja és adj hálát, minden nap adj hálát azért amid van!

márc. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Isten biztos nagyon örül annak,ha látja a sok magányos,vagy elhagyott embert,akik kínlódnak. Szinte élve vegetálnak.

Egy munkatársam,aki nagyon jólelkű,segítőkész és értelmes férfi, több mint hét éve magányos,ugyan nem panaszkodik,de iszonyatosan szomorú. Tudom,hogy hisz Istenben,bár nem templomjáró. Nem értem,miért kell parlagon hagyni jó és szeretni tudó szíveket és olyanoknak adni barátot,társat,akik egy törött fésűt sem érdemelnének...

Én is magányos vagyok évek óta,de egészséges minden téren.Ez pedig nagy kincs ! Elfoglalom magam,de nem olyan nagy öröm az utcákat járni,utazgatni egyedül, mindig egyedül...


F

márc. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sincsenek, de én nem vagyok normális.
márc. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

1-2-es: minden szavazókkal egyet értek, de nehéz lenne összeírni,mert fogalmam sincs,mit akarok. Mondjuk a küzdő sportokban kipróbálnám magam. Azzal csak annyi a baj, hogy itt idegenben bonyolult lenne ilyen kevés nyelvtudással csatlakozni egy csoporthoz. Főleg úgy, hogy tényleg nem tudnám megoldani,mert a hozzám leg közelebb lévő ilyen csoport a szomszéd városban van,ami nem is lenne gond,de napi 12 óra munka mellett lehetetlen megoldani.

Ami az új dolgokat illeti, félek tőlük mert ha bele is kezdek valamibe,és nem megy egyből,hamar elmegy a kedvem tőle. Persze tudom hogy ez nem helyes hozzáállás, mindenhez idő kell. Például tavaly a fiú barátom hatására vettem egy gitárt, de tanár nélkül szinte sehová nem fejlődtem,csak a hangokat tanultam meg nagyjából, hogy mi hol van. Hónapok óta elő sem vettem. El kezdtem újra animézni, mondjuk ez egy passzív hobbi,de jól le tud kötni és jól esik a lelkemnek. Illetve szintén a fiú barátom hatására úgy egy hónapja rávettem magam, hogy elmenjek edzőterembe, pedig mindig utáltam a mozgást és azt gondoltam,nekem ez nem kikapcsolódás, hanem nyűg lenne. Pedig azóta is járok és nagyon jó stressz levezetésnek,illetve a lelkemnek is jó érzés, hogy tettem magamért valami hasznosat. Ezek nagyon kicsi lépések, és érzem hogy találnom kell még valamit.


3-ik: nem haragszom Istenre. Nem hibáztatom Őt, én tehetek róla,ha magányos vagyok

márc. 10. 12:08
 6/8 A kérdező kommentje:
szavatokkal**
márc. 10. 12:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem sincs25l
márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen.
márc. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!