Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek egy igaz barátságb...

Szerintetek egy igaz barátságba belefér a hazugság? Nem apró füllentés, nem elhallgatás hanem konkrétan az ember hülyének nézése, átverése. Nagyjából 15 éves barátságról van szó. Részletezem lentebb az esetet!

Figyelt kérdés
Röviden: Volt egy közös munkánk a fent említett baráttal, az első de egyformán kivettük a részünket belőle. Végig éreztem, hogy valami nem stimmel, úgymond valami bűzlik. Majd láttam az elvégezendő munka jegyzetei között az ott maradt összeget amit várt volna tőle a barát azért a tételért. Azt teljes mértékben én csináltam, abban állapodtünk meg, hogy amelyik tételt megcsinálom azért annyi pénzt kapok amit ő is kért volna. Ennek csak ötödét kaptam meg és finoman számon kértem, hogy hé, ez mi?! Azt a választ kaptam, elnéztem, ne gondoljam túl. Aztán jött a többi munka és ott is érződött, hogy az összegek nem reálisak, nem stimmel valami. Túl kevés az elvégzett munkához képest. Az első kisebb munkára kaptam X összeget, a második ami dupla akkora munka volt, ott meg feleannyi volt a fizettség. A magyarázatok között az is szerepelt, hogy munkanélküli vagyok, örüljek, hogy kapok valamit... Mintha nem volnánk egyenrangú felek, pedig jó barátok voltunk/ vagyunk. Múlt évben nekem volt plusz munkám és én bevettem a havert ebbe de ugyanannyit adtam neki pénzt amennyit én is kapnék. Közbe nem volt meg a végzettsége hozzá, sem az engedélye, falaztam neki, hogy legyen egy kis plusz pénze. Nem vagyok haszonleső, nem lett volna baj ha az elején megmondja, hogy: hé figyelj, ennyit és ennyit kapsz mert én szereztem a melót. Tényleg nem lett volna gond! De nem értem miért nem lehetett egyenesnek lenni? Majd az is érdekes volt, hogy nagyjából annyi pénzt tudtam keresni, mint amennyit ő is nálam a múlt évben. Majdnem forintra pontosan! Kértem tőle még munkát de azt mondta, hogy nincs sajnos. Majd amikor lecsengett az egész, mert ez szezonális, ott jött dicsekedni, hogy húúú de sok munkája volt, jól keresett vele. Ez is szarul esett, mert itt is kiderült, hogy hazudott, bőven volt ott még munka. Úgy magyarázkodott mint a feleségének amikor arról hazudott, hogy merre volt miközben megcsalta. Teljesen felismertem, hogy engem is hülyének akar nézni, felismertem a stílust... Volt egy rossz házasságom, elváltam, megcsalás és folyamatos hazgság volt benne a másik részéről. Ott megfogadtam, hogy nem tolerálom a hazugságot olyan embertől akit fontosnak tartok.

márc. 22. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én megszakítottam egy majdnem 18 éves barátságot azért, mert folyton hazudozott a másik fél.
márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Én jóval rövidebb barátságot jóval kisebb kamuért hagytam abba. A hazugság nem fér bele.
márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem rovidebb baratsagban jottek elo kamu dolgok.Nem ilyen sulyos dologban de szamomra fajdalmas volt mert sokat jelentett az a baratno.Nekem programokrol kamuzott,inditvanyozott egy egy napos utazast,en inteztem es egy hulye szuletesnap miatt lemondta mondvan o faradt lesz masnapra es a kolleganoje szulinapja lesz,stb.Vegul hogy mossam az arcom en mentem el az utra es az az erdekes eloszor csak miatta mentem volna hogy egyutt leszunk,programozunk utana mikor lemondta es atgondoltam az egeszet mar az ut miatt volt kedvem menni.Jol is ereztem magam.Sok minden volt meg.Az esetemben inkabb egy baratsag megjatszasarol lehetett szo,eljatszotta egy ideig azt a baratot akire nekem szuksegem volt,hogy ott legyek ha depis vagy neki olyan a kedve.Ha viszont nekem vokt szuksegem ra sz.rt ra...Sok mindenre kifogasokkal jott.

A kerdesre a valasz nem fer bele a hazugsag a baratsagba.Meg abban sem ha hivod a baratot talalkozni es neki van programja ne azt mondja hogy beteg vagy faradt az nem oszinte.Az igazat mondja a talalkozora meg javasolhat uj idopontot amikor jo neki is a masiknak is.

márc. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A barátság vége az amikor pénz kerül bele! Ezt tanuld meg. Necssk barátságot de családokat is szétver a pénz, vagyon stb. Ez mindig is így volt. Naiv vagy.
márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na ebben igazad van! Tényleg naiv vagyok és ilyenkor mindig is utálom magam érte...
márc. 24. 03:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fér bele. Én nem toleralom a hazugságot, sem a mellébeszélést. Bőven inkább megküzdök a fájó igazsággal, minthogy elkezdjen a másik kamuzni, vagy hitegetni. Ezt kollégáktol sem tűröm, baráttol pláne nem. Soha többet nem bíznék meg benne.
márc. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6.Igen a kamuzas,hitegetes nem oszinte.Erosen rombolja a bizalmat.Huzogatja,megforgatja es hulyenek nezi a masikat.
márc. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!