Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám megmenteni a...

Hogyan tudnám megmenteni a barátom a drogoktól? (érzékeny téma)

Figyelt kérdés
Már több mint tíz éve ismerem ezt a barátomat és egyre lejjebb csúszik! Mindig is zűrös családi élete volt. Először kezdte a cigivel meg az alkohollal az még nem is annyira zavart. De mostanában mindenféle fura alakokkal drogozik főleg fű de speed, eki is becsúszik és ma gázt is szívott. Többször is probaltuk neki elmondani hogy ez milyen nagy hulyeseg es hogy tonkre fogja magat tenni ezzel nem hallgatot rank es csak azt mondta kiakarja probalni eloszor az eleteben. En azzalis próbáltam meggyőzni hogy két hétig nem leszek és nem akarok hamarabb elmenni a hülyesége miatt mert en ugye egyaltalan nem tamogatom ezzeket a dolgokat egyenesen felek toluk. De mondta hogy o mindenkepp most akarja elmentem. Szivott es kiderult hogy nem eloszor csinalja utolag tudtam meg es hogy mar ket ilyen adaggal is elszivott maga az a gazcsore gondolok. NEm eleg hogy hazudott de teljesen leszarja az eletet. Már kezdem feladni a reményt íránta. Számtalanszor szoltunk neki hogy ezzek káros dolgok.

márc. 29. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ha ő nem akar változni, akkor te ehhez édeskevés vagy. De az ilyenen még az elvonó sem segít, onnan tudom, hogy az egyik rokonom, drogfüggő volt, elment elvonóra, és mikor kijött mesélte, ha ott valaki meggondolta magát, és hazaakart jönni, még segítettek is összepakolni is neki. Mert hát értelemszerűen senkit nem lehet erőszakkal ott tartani.
márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*haza akart jönni
márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1, neki kell belátnia hogy amit csinál nem jó (és hogy függő)

2, ha egyedül nem tud leszokni, akkor segítséget kell kérnie pl egy drogambulancián

márc. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Jó magyar valóság: ha a cigi és a pia rabja az rendben van, de ha a csúnya nyugatikapitalista drog rabja, az rossz.
márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
egy szóval se mondtam hogy rendben van! De az mégiscsak legális azért. És most nem akarok belemenni hogy mi károsabb fű vagy az alkohol meg mit tudom én
márc. 30. 11:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt neki kellene belátnia ahhoz, hogy hajlandó legyen segítséget kérni a leszokáshoz. Nem fogjátok tudni lebeszélni, a függőség erősebb.
ápr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5,

"teljesen leszarja az eletet."

Azért, mert nem alkoholt használ, miért szarná le az életet?

"Számtalanszor szoltunk neki hogy ezzek káros dolgok."

Nem károsabb, mint a legális drogok.

Nézd, én, mint dnb rajongó gyakorlatilag soha nem ittam, cigi nuku, de szintetikus cuccokat nyomtam a partikon (speed, lsd, mikro), csakúgy, mint életem párja.

És láss csodát, ma van 3 csodaszép gyerekünk, boldogok vagyunk, szakmai sikerrel.

Felejtsd el a jenki propagandát aminek lényege, hogy "A drog rossz, mert a drog rossz".


A drog nem jó vagy rossz, ez a használó személyiségétől függ.

Attól, hogy a haverod használja, nem lesz függő, nem lesz gonosz, vagy egy elveszett narkós, akit meg kell mentened. A fiatalok nagy része kipróbálja, használja, majd teljesen egészség, átlagos felnőtt lesz belőle.

ápr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gáz szívásról írt he. Ha töltőgázt szipuzik annak a gyereknek vége van, nem is tudom hogy lehet idáig süllyedni?
ápr. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!