Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz néven vennétek, ha egy...

Rossz néven vennétek, ha egy barát visszautasít egy ilyen szivességkérést?

Figyelt kérdés
Néhány napja megkért egy haverom, hogy majd vegyek át egy csomagot a futártól. Utánvéttel kellett volna fizetni 11850 forintot, és két maréknyi aprót adott, gondosan kiszámolva a fix 11850ft. Megkértem, hogy ne apróba adja már, mert nincs kedvem egy kiló vasat magammal zörgetni, és 12ezert adjon, mert gáznak érzem, hogy semmi borravalót nem hagyok a futárnak. Erre felhárodott, hogy én ne jótékonykodjak az ő pénzével, és futárnak kötelessége elfogadni a két maréknyi aprót. Szerintetek nem xarrágó? Égetnétek magatok ilyesmivel?

márc. 31. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Az apróért szólás jogos, ha neked okoz vele hátrányt, a borravalóért nem. Az ő dolga, nincs hozzá közöd, hogy akar-e adni. Maximum rákérdezni lehetett volna más stílusban, hogy pontos az összeg, borravalót nem akar adni? Nem beszólni, hogy adjonmántöbbet.
márc. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én mindig adok borravalót mindenkinek. Vendéglátásban dolgozom, így én is kapok, ezért kellemetlenül érzem magam, ha egy szolgáltásért én nem fizetek. Ezekután majd engem néznének xarrágónak, ha még azt a 150 forintot sem hagyom ott.
márc. 31. 13:23
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Kit érdekel, hogy téged néznek xarrágónak. Nem a te rendelésed, hidd el, a futár egy nap rengeteg csomagot kiszállít, nem arra fog emlékezni, hogy a Kovács Józsika az Ibolya út 2-ben nem adott neki 150 Ft borravalót. Ha annyira sajnálod, hogy nem kap a futár plusz pénzt, pótold ki saját zsebből, de ne más pénzén költekezz feleslegesen.
márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
akkor vegye át ő a csomagot ennyi
márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

A szolgáltatásért valószínűleg már fizetett szállítási díjat. Ha akarsz adni borravalót, te nyugodtan adhatsz. Ha az apró zavar, akkor meg fizesd ki kártyával.

Nem kell problémát csinálni oda, ahol igazából nincs.

márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Az elsővel szó szerint egyet értek.
márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
47%
Kicsit gáz
márc. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Gáz, minek kellene magaddal hurcolni az aprót, lerakod egy helyre, jön a futár, felmarkolod és kész. Másik része szintén gáz. Nem kötelező borravalót adni. Pláne nem más helyett eldönteni, hogy mennyit adjon
márc. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8 Nem a kerdezo gaz, hanem a sz#rrago "baratja"... gondolom te is hasonszoru taho lehetsz, azert veded ennyire.
márc. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%
Sose adok borravalót. Miért is adnék? Kap fizetést. Az apró is pont olyan pénz mint a papír
ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!