Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy segítsek az ismerős...

Hogy segítsek az ismerős anyukának?

Figyelt kérdés

Lakik az utcánkban egy 34 éves csajszi 2 gyerekkel és egy idióta , agresszív férjjel. Állítólag régen a hapsit belevitték valami balhéba és börtönbe került, de hamar szabadult, mert kiderült hogy ártatlan. Na a szokása az, hogy gyógyszerre (nyugtató) iszik és olyankor végigveri a családot. Hallani nyári estéken az ordibàlàst. Mondtam a csajnak ,hogy szóljon a gyàmügynek, vagy névtelen teszek én bejelentést és akkor ki sem derül ki szolt. Annyira fel, hogy nem merte egyiket sem. Volt már hogy a gyerekeket pár hónapra kiemelték a családból, de mivel rendezték a dolgaikat a szülők, így visszakerültek.

Nem tudom, hogy tudnék segíteni, ha a csaj nem hagyja. Mit tehetek?


ápr. 25. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

"Volt már hogy a gyerekeket pár hónapra kiemelték a családból, de mivel rendezték a dolgaikat a szülők, így visszakerültek."


Ez hogy, mikor emberek, legalábbis amiket nézegetek évekig nem kapják vissza a gyermekeiket, holott a környezetük teljesen rendezett?


"Mondtam a csajnak ,hogy szóljon a gyàmügynek, vagy névtelen teszek én bejelentést és akkor ki sem derül ki szolt. "


De mindig kiderül-amikor alaptalan a feljelentés, csak a sértetteken múlik, hogy csinálnak-e tovább belőle ügyet vagy sem.

ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha a csaj nem hagyja sehogy. Nincs rád szükségük. Ha beleszólsz olyanok dolgában akik nem akarják, mindketten rád fognak támadni. Én teljesen távol tartanám magam attól amit te akarsz csinálni. Segíteni annak lehet, aki akarja. Aki nem, és annak beleszólsz, akkor az támadásnak fog minősülni.
ápr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a legnehezebb dolog amikor a partvonalról nézzük tehetetlenül ahogy mások tönkreteszik az életüket. Csak annyit tehetsz, hogy megmondod a szomszéd csajnak, szóljon, ha segítség kell, hozzád nyugodtan fordulhat. Lehet, hogy egyszer majd él ezzel a lehetőséggel, de lehet, hogy nem. Ne avatkozz bele. Hacsak olyat nem látsz ami konkrétan bűncselekménynek minősül akkor hívd a rendőrséget.

Nekünk van az utcában egy nő aki elvált és egy új pasival él. A nőnek van egy kislánya a régi házasságából, akit ütnek vernek, a gyerek sokszor a kutyával alszik odakint, nem fürdetik és nem adnak rá tiszta ruhát!!! Az új palitól van egy közös gyerekük na azt szeretgetik. Ez a kis Hamupipőke meg az utcán cselleng, éhen megy iskolába, kabát nélkül stb. Szóltak az utcabeliek sokszor, védőnönek, gyermekvédelemnek, voltak náluk többször, de valahogy nem történik semmi 😥😥😥

ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A csaj kér sokszor ilyen olyan segítséget és meséli el épp mit tett a ferje. Én magamtól nem avatkoznek bele, de volt már hogy olyanokat mondott, hogy elgondolkodtam, hogy inkább nekem kéne valamit tennem, mielőtt ő csinál valamit, ami miatt börtönbe kerül.....
ápr. 25. 19:24
 5/7 anonim ***** válasza:

A családsegítőnél ezek szerint már képben voltak. Jelezhetsz azért, ha megint hallasz kiabálást. Kérheted, hogy zártan kezeljék. Akkor kérdésre se mondják meg, ki a bejelentő.

Az anyuka szerintem a tanult tehetetlenség nevű állapotban leledezik.

Ha számodra nem ijesztő a fickó, csinálhatsz velük közös programot. Vagy beszélgetéskor jegyezd meg, hogy a gyerekek érdekében lépnie kellene. Lassan csak megérik.

ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát de, ijesztő az ember, mert már a kinézete is olyan és a 3 hónapos kislányommal meg a férjemmel őszintén szólva nem ilyen baráti társaságra vàgyunk.
ápr. 25. 22:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értelmezem, akkor átakarsz menni superhero-ba hogy megfarkalhasd azt az asszonyt?
ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!