Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Irigyled ha ismerősödnek...

Irigyled ha ismerősödnek nagyobb családja van,és több pénze?

Figyelt kérdés
nehéz volt a tinikorom.egyszerre vesztettem el 14 évesen az anyámat,házunkat,sulit,szerelmem. (anyám meghalt,elballagtam,költöztünk). semmi nem maradt a múltamból.összes barátomnak,voltak szülei,tesója,a ház amiben felnőtt,23 évesen apám külföldre ment,mamám halálával egy ház sem maradt ahova hazalátogatnék,huszonévesen hiányzott a múltam. lett férjem (neki sincsenek szülei)gyerekeim,és tudom,hogy mindenkinek ezután lesz rossz,de szerintem más szülôt elveszteni amikor vele laksz még,és mikor már gyerekeid vannak vagy azok is felnőnek és szüleid nem annyira az életed része,sőt lehet a konfliktusok szaporodnak,idôskorában meg a gondozás,ezért nem visel meg annyira,tehát sosem lesz ugyanaz. szeretnék családi összejöveteleket,de tesóm sincs, van gyerekkori barátom és férje akiknek nagy családjuk van,sok pénzük,mi tele vagyunk hitelekkel,és ő szakította meg velem a kapcsolatot,mióta második gyerekem született. neki volt egy halvaszülése,de utána született babájuk. ez nem fair,mert amikor nekem nem volt senkim,rosszabb volt a tinikorom,huszonéveskorom,akkor az nem volt baj,én elviseltem. hogy képes eldobni 30 évnyi barátságot? nekik is lehetne több gyerekük. az élete minden màs területen jobb,mégis eldob. persze fáj. van amiben jobb vagy rosszabb a barátaid élete? ebből nem volt gond köztetek?
máj. 14. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy irigylem a nagyobb családot. Nekem nagyon kis családom van, de még ez is sok. Utálom az embereket.
máj. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Én bárkire irigykedem, aki nem magányos
máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
21%

A családot egyáltalán nem, a sajátommal rosszak a tapasztalatok, sajnos a páromé is elég szar, szóval jó nekünk így kettesben. Gyerek nem kell.

Az anyagiakat tekintve tinikoromban volt egy irigységhullámom, amikor pl. eldőlt hogy ki hol tanul tovább, az osztálytársaim mehettek ahova felvették őket, mindet elindították a szülők legalább annyival, hogy csinálhattak jogsit és/vagy állták nekik a kolit meg a kaját, nekem meg le kellett mondanom egy nagy álmomról, mert nem tudtam volna finanszírozni a fővárosi egyetemet, máshol meg sajnos nincs az a képzés. Eleve a továbbtanulásom is azon állt, hogy el tudom-e tartani magam mellette és ez volt az elsődleges szempont, amikor kiválasztottam a szakot. Irritált, hogy nekem nincs semmim, hogy a szüleim a semmire vállaltak és szartak bele a jövőmbe akkor is, amikor már látták, hogy értelmes vagyok és hogy érdemes lenne a tanulmányaimba invesztálni. Piára mindig volt pénz, apám tudott volna dolgozni de nem tette mert neki tök jó volt a tv előtt vedelni, anyám dolgozott ha tudott de ő meg annyira félt intézni bármit, hogy sok szociális alapú lehetőségem elúszott, mert ő nem mert utánanézni, nem írta alá, én meg kiskorúként nem adhattam be a pályázatokat, szóval inkább ez a szarunk bele mentalitás volt, ami bosszantott, nem maga a pénz hiánya, hiszen az bárkivel előfordulhat hogy amikor bevállalják a gyereket akkor épp jól megy de utána becsap a szar. Az, hogy abszolút nem akartak kiverekedni belőle és azt sem értették, hogy én miért igen. Ez tartott kb 14-17 éves koromig, utána rájöttem hogy semmit sem érek az irigykedéssel, nem leszek vele előrébb, a szüleim sem fognak megváltozni, pénzünk sem fog csak úgy a fán teremni amiből majd én elindulok az életben, így aztán szépen leneveltem magam az ilyen gondolatokról és inkább azon dolgoztam, hogy elérjem a céljaimat. Az élet nem fair, sosem volt az, ezen kár rugózni.

máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Miért irigyelnék másokat? Közöm sincs hozzájuk. Viszont észrevettem hogy rengeteg az irigy. Olyan is aki gazdag, de a szegényebbtől ia sajnálja ha annak olyan van, ami neki nincs. Aztán utánozza.
máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kizárt.
máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!